Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 58

Θέμα: Azam Sealink 1 [Πρωτοπόρος V]

  1. #1
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή Azam Sealink 1 [Πρωτοπόρος V]

    Σε εργοτάξιο της οικογένειας Τσόκου έχει καταντήσει το ναυπηγείο Κουρή, στην Αμαλιάπολη - Βόλου. Όπως θα δείτε απο τις φωτο σε όλα τα επίπεδα του ναυπηγείου κατασκευάζονται κομμάτια απο το Πρωτοπόρος V & VI. Επειδή εγώ δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω πιο είναι το V και πιο το VI, ανοίγω ένα post και πιστεύω (όπως μου είπε ο Κ. Τσόκος) να έχω φωτογραφικό υλικό για να σας ενημερώνω τακτικά. Ωστόσο, σε τηλ. επικοινωνία που είχα με τον Β. Τσόκο μου είπε ότι όταν θα πέσει το Ωκυρρόη στη θέση του θα ξεκινήσει το VIΙ. Μεγάλα ανοίγματα για τέτοιους καιρούς, αλλά οι οικογένεια Τσόκου κάτι παραπάνω απο εμάς πρέπει να ξέρει, έτσι και αλλιώς αφού φύγει και το Πρωτοπόρος μένει με ένα πλοίο και δεν έχουν συνηθίσει έτσι. Ο καιρός θα δείξει. Ίδωμεν, όπως έλεγαν και οι Αρχαίοι!!!!! Φωτο τώρα χαρισμένες σε Τasos@@@, Nissos Mykonos Thanasis89, JIMMARG75, CORFU, Appia_1978, Apostolos, LEO, BEN BRUCE, Dimitris T, T.S.S. APOLLON, panagiotis78, rocinante, Sylver23, DeepBlue και όλους τους αμφίδρομους φίλους

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 01 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 02 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 03 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 04 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 05 02-07-2010.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelis2009 : 12-07-2010 στις 10:13

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Θα έχει πολλά λεφτά ο κ.Τσόκος για να αρχίζει το χτίσιμο τρίων καινούργιων πλοίων?Πόσα λεφτά να του απέφεραν οι πωλήσεις των Πρωτοπόρων ΙΙΙ και Ι?

  3. #3
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Γεια σου ρε Παντελή με τα ρεπορτάζ σου, είσαι μάγος. Όπως σωστά λες κάτι θα ξέρει παραπάνω ο καπτα Βαγγέλης. Για να δούμε όμως !

    Τουλάχιστον έγινε η αρχή του θέματος των νέων πλοίων. Να δούμε τώρα ποιος θα το συνεχίσει εκεί που είναι το ναυπηγείο !

  4. #4
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Φίλε Θανάση ελπίζω να κρατήσει το λόγο του ο Βαγγέλης και θα βλέπουμε την πρόοδο των Πρωτοπόρων.
    Ένας χαμός στο ίσωμα...... στα επίπεδα, ήθελα να πω απο λαμαρίνες, στραντζαριστά, κομμάτια έτοιμα και κομμάτια που κατασκευάζονται. Αυτή την εντύπωση σου δίνει εκ πρώτης όψεως το ναυπηγείο, βέβαια αυτοί ξέρουν και άν πάρουμε ιδέα απο το Ωκυρρόη που κατασκευάζετε εκεί, τα αποτελέσματα θα είναι πολύ καλά. Το Πρωτοπόρος V θα έχει 100 μέτρα μήκος και 16 μέτρα πλάτος, ενώ απ' ότι μου είπε ήδη ξεκίνησαν τα πρώτα κομμάτια να μοντάρονται. Χαρισμένες στους προαναφερθέντες.

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 06 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 07 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 08 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 09 02-07-2010.jpg

    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ V 10 02-07-2010.jpg

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Φοβερο ρεπορταζ Παντελη απο την ομορφη Αμαλιαπολη!!
    Οντως χαμος γινεται!!Με την πρωτη ευκαιρια θελω να το επισκεφτω και εγω!
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  6. #6
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Λέτε να δούμε διαφορετικά σχέδια σε σχέση με το ΙΙΙ και ΙV?

  7. #7
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Στην ιστοσελίδα του Κηπουρόπουλου δεν έχουν ανεβάσει ακόμα σχέδια από τα πλοία όπως έκαναν με το Ωκυρροή.

  8. #8
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Κατάλαβα Παντελή ! Δεν μπορώ παρά να ευχηθώ καλή συνέχεια, παρ' όλη την επιφυλακτικότητά μου. Σ' Ευχαριστούμε πάντως ! Έχεις κάνει τρομερή δουλειά...

    Γιάννη, ίσως, να μην το έχει αναλάβει το γραφείο του κ. Κηπουρόπουλου το έργο. Πιστεύω ότι το έχει αναλάβει ο κ. Πετυχάκης, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι
    .

    Μακάρι να φτιάχνονται πλοία και να υπάρχει δουλειά στα ναυπηγεία !

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε πολύ Παντελή για τις φωτογραφίες!

    Παιδιά, δεν είναι άξιον απορίας και πραγματικά να θαυμάζει κανείς, υπό ποιες συνθήκες φτιάχνονται το ένα μετά το άλλο πλοία που κοσμούν τις Ελληνικές και όχι μόνο θάλασσες;

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    AIΔΗΨΟΣ-ΗΛΙΑ
    Μηνύματα
    491

    Προεπιλογή

    Tελικά πήγες Παντελή,δεν άντεξες έτσι?Αν καταφέρω και πάω θα συνεχίσω το ρεπορτάζ σου.

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας