Σελίδα 4 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 4367

Θέμα: Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

  1. #31

    Προεπιλογή

    Βέβαια στο PHILOXENIA 2006 το είχαν προγραματίσει για Χανιά αλλά νομίζω είναι καλύτερα να πάει εκεί που το είχαν προγραματίσει εξ αρχείς.Εχει και η Ικαρία-Σάμος ανάγκη από λίγο ''Στρίντζη''.

  2. #32
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Το βαπορι περναει αυτη τη στιγμη το καναλι του σουεζ και αναμενεται ραδα Πειραια το βραδυ της 1ης του Μηνα, αλλα μαλον θα καταπλευσει Νεο μωλο δραπετσονας την 2η του Μηνα το πρωι
    The world is not enough

  3. #33
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστούμε φίλε corte για την ενημέρωση

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Oπως ειχαμε πει, φουνταρισε κατα τις 9:30 στη ραδα και αναμενεται να μπει το πρωϊ μολο ΔΕΗ
    The world is not enough

  5. #35
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    ΕΦΤΑΣΕ,
    μπηκε το πρωϊ στο μωλο της ΔΕΗ και μετα απο μια επιτοπια στροφη 180μοιρων με την πλωρη πανω απο τον ντοκο και στο τελος 7 μετρα απο το μπροστινο φορτηγο πλαγιοδετησε με την δεξια και ανοιξε τον πρυμιο-πλαγιο καταπελτη. Το βαπορι εχει φοβερα γκαραζ, 25 μιλια δρομο ανετα, δεν καταλαβαινει τιποτα στη θαλασσα, αλλα θελει δουλεια στο κομοδεσιο. Εχει χωρους για να γινει μια καλη μετασκευη και να παρει ενα αξιοπρεπες πρωτοκολλο. Η δουλεια φενεται να εχει και εδω την υπογραφη της ΜΑΡΕΝΚΟ που σημαινει οτι θα βγει ενα βαπορι σουπερ. Αν δε σχεδιαστει και διακοσμηθει απο τον Πανο Γεωργανα (SUPERFERRY I,II, ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ) θα βγει βαπορας.
    The world is not enough

  6. #36
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Είναι από τα ομορφότερα βαπόρια που έχω δει. Υπέροχο, κούκλα. Το όνομα ΑΡΙΑΔΝΗ γενικότερα ευτύχισε να κοσμεί τις πάντες πολύ όμορφων βαποριών αλλά νομίζω ότι αυτό είναι το ομορφότερο. Πάρτε και μια πρωινή φωτο λίγο μετά την άφιξή του.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George : 02-01-2007 στις 22:32

  7. #37
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από George Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι από τα ομορφότερα βαπόρια που έχω δει. Υπέροχο, κούκλα. Το όνομα ΑΡΙΑΔΝΗ γενικότερα ευτύχισε να κοσμεί τις πάντες πολύ όμορφων βαποριών αλλά νομίζω ότι αυτό είναι το ομορφότερο. Πάρτε και μια πρωινή φωτο λίγο μετά την άφιξή του.
    Σε ευχαριστούμε φίλε Γιώργο για την Φώτο
    όντως πολύ όμορφο....

  8. #38
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Τρομερό βαπόρι!!! Επιβλητικό και από κοντά δείχνει πολύ καλύτερο απ' ότι σε φωτογραφία.

  9. #39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giorgos_D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρομερό βαπόρι!!! Επιβλητικό και από κοντά δείχνει πολύ καλύτερο απ' ότι σε φωτογραφία.
    Τρελό βαπόρι.Όσο για τη φωτογραφία είναι πολύ καλή αλλά δε νιώθεις την ίδια συγκίνηση όπως από κοντά.

  10. Προεπιλογή

    Όντως το πλοίο είναι πανέμορφο...Πολύ ομορφότερο από τα ξαδέρφια του Σοφοκλης Β. και Λ. Όρη.


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από delta pi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια στο PHILOXENIA 2006 το είχαν προγραματίσει για Χανιά.
    Ναυπηγημένο στην Ιαπωνία το 1996 και μετασκευασμένο στην Ελλάδα, το επιβατηγό - οχηματαγωγό «Αριάδνη», που αγοράστηκε από την Hellenic SeaWays θα συνδέει καθημερινά από τις αρχές του καλοκαιριού τον Πειραιά με τα Χανιά, γραμμή που τώρα εξυπηρετείται μόνο από τα πλοία της ΑΝΕΚ.
    www.enet.gr

Σελίδα 4 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας