Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 4367

Θέμα: Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    Προεπιλογή Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

    To νέο απόκτημα της Hellenic Seaways ναυπηγήθηκε το 1996, είναι 195m και έχει υπηρεσιακή ταχύτητα 25 μιλίων.
    Το Himuka στοίχησε 30 εκατ. ευρώ ενώ στο πλοίο θα γίνει πλήρης μετασκευή συνολικού κόστους 15-20 εκατομμυρίων ευρώ.

  2. #2

    Thumbs up

    ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΠΛΟΙΟ...Κ ΜΕ 25ΚΟΜΒΟΥΣ!ΤΙ ΝΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ...ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΘΑ ΧΑΖΕΨΟΥΜΕ ΟΛΟΙ! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ Κ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!

  3. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...συνολικού κόστους 15-20 εκατομμυρίων ευρώ.
    Τόσα πολλά;;; Δεν νομίζω...Θα ναυλωθεί μάλλον το πλοίο άρα θα δωθούν λίγα πράγματα..

  4. #4

    Προεπιλογή

    Eγω παλι εχω μια εντυπωση πως στο μελλον θα εχουμε μια ακομα διαφημηση του στυλ "Παμε δωδεκανησα"...
    Καποιος το ειχε πει το καλοκαιριαναφεροντας μαλιστα στην αρχη πως το Οcean ηταν πολυ καλη λυση αν δεν ναυλωνοταν...
    Κι ετσι εχω μια υποψια τωρα πως...κατι μπορει να γινεται...
    [SIZE=6][COLOR=blue][COLOR=blue][FONT=Arial][SIZE=4]Γιατρέ μου....τα βλέπώ ΟΛΑ μπλε!!![/SIZE][/FONT]
    [/COLOR][/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εγώ είμαι σίγουρος ότι το πλοίο θα φύγει όπως θα έρθει. Ούτε μετασκευές ούτε τίποτα. Όπως ακριβώς και το πανέμορφο OCEAN. Μια προσαρμογή στους εγχώριους κανονισμούς και έχε γεια καημένε κόσμε. ¶λλωστε τα λιμάνια που μπορεί να μπει αυτό το πλοίο είναι ελάχιστα. Χανιά, Ηράκλειο, Ρόδος, Κως. Θα χρησιμοποιήσω ατάκα ενός φίλου: Αν έρθει ως τάδε trailer τότε απλά τρέξτε να το φωτογραφήσετε όσο είναι καιρός. Αν έρθει ως Νήσος τάδε τότε κάτι γίνεται. Για όσους δεν το ξέρουν, το πλοίο αυτό όπως και το αδερφό του είχαν αγοραστεί πριν μερικά χρόνια από την ΑΝΕΚ αλλά η αγορά ακυρώθηκε λόγω οικονομικών προβλημάτων της Χανιώτικης εταιρίας.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Δηλαδή δεν ήρθε ακόμα και θα πάψουμε να ελπίζουμε τόσο γρήγορα,Και είναι τόσο όμορφο πλοίο.

  7. #7

    Προεπιλογή

    Η ΑΝΕΚ προσπαθούσε μέχρι τελευταία στιγμή να αγοράσει αυτή το πλοίο, αλλά τα οικονομικά της δεν της το επέτρεψαν.

  8. #8
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    To νέο απόκτημα της Hellenic Seaways ναυπηγήθηκε το 1996, είναι 195m και έχει υπηρεσιακή ταχύτητα 25 μιλίων.
    Το Himuka στοίχησε 30 εκατ. ευρώ ενώ στο πλοίο θα γίνει πλήρης μετασκευή συνολικού κόστους 15-20 εκατομμυρίων ευρώ.
    Δεν νομίζω μία μετασκευή που μόνο μετασκευή δεν είναι γιατί το πλοίο έχει ακόμα Γιαπονέζικη μορφή να στοίχησε τόσο.

  9. #9

    Προεπιλογή

    Μάλλον δεν είχες δει το πλοίο πριν και μετά. Η μετασκευή του κόστισε πολύ περισσότερο από το ποσό που είχε αρχικά αναφερθεί.

  10. #10
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Δεν βλέπω γιατί είναι ενοχλητικό ένα πλοίο να δείχνει "πολύ Ιαπωνικό" ?Ιαπωνικό είναι στο κάτω κάτω...Και η μετασκευή νομίζω ήταν αρκετά αξιόλογη!!

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας