Σελίδα 434 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 334384424432433434435436 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 4.331 έως 4.340 από 4366

Θέμα: Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

  1. #4331
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζοντας την ιστορία των μεγάλων εν Ελλάδι Ιαπώνων, στην επιστροφή από Πάρο την περασμένη Κυριακή, όπου θεωρητικά δεν υπήρχαν εισιτήρια επιβατών (μόνο το αχανές γκαράζ είχε λίγο χώρο), η αίσθηση της άνεσης, κυριαρχούσε παντού. Και είχε ΠΟΛΥ κόσμο...
    Γιά να κάνει σκούπα Νάξο-Πάρο-Σύρο το στέλνουν!!!
    Φαντάζομαι ο κοσμάκης που δεν ξέρει,θα έλεγε πωπώ ένα καράβι!!!

  2. #4332
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Χαχα..όχι σκούπα, σάρωση έκανε και μάλιστα ολκής.

    Αλλά κι εγώ που ήξερα τι κάνει, είπα "ΠΩΠΩ ένας βάπορας!!!"

    IMG-903bd9ae118c17d754bc08a72ce411bc-V.jpg

    Σύρος, Κυριακή απόγευμα..

  3. #4333
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.866

    Προεπιλογή

    Και πού να το ταξιδέψει κάποιος σε δρομολόγιο από Ρόδο για Πειραιά- επιστροφή γύρω στα τέλη Ιουλίου, όπως έκανα εγώ. Λίγος κόσμος (ειδικά μέχρι την Κω), σε σημείο αν θέλεις να διαλέγεις "προσωπικό σαλόνι". Κάποια σαλόνια αεροπορικών στο 9ο deck ήταν παντελώς άδεια!!! Μπορούσες να κοιμηθείς βασιλικότατα! (αν και εγώ είχα καμπίνα). Γενικά απίστευτη αίσθηση αχανούς σου δίνει αυτό το βαπόρι (πιο πολύ ίσως και από το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ). Μια απορία: Το a-la-carte εστιατόριο το έχουν μόνιμα κλειστό? (γιατί στο δρομολόγιο που ταξίδεψα ήταν κλειστό). Πάντως και στο self-service φάγαμε μια χαρά

  4. #4334
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πού να το ταξιδέψει κάποιος σε δρομολόγιο από Ρόδο για Πειραιά- επιστροφή γύρω στα τέλη Ιουλίου, όπως έκανα εγώ. Λίγος κόσμος (ειδικά μέχρι την Κω), σε σημείο αν θέλεις να διαλέγεις "προσωπικό σαλόνι". Κάποια σαλόνια αεροπορικών στο 9ο deck ήταν παντελώς άδεια!!! Μπορούσες να κοιμηθείς βασιλικότατα! (αν και εγώ είχα καμπίνα). Γενικά απίστευτη αίσθηση αχανούς σου δίνει αυτό το βαπόρι (πιο πολύ ίσως και από το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ). Μια απορία: Το a-la-carte εστιατόριο το έχουν μόνιμα κλειστό? (γιατί στο δρομολόγιο που ταξίδεψα ήταν κλειστό). Πάντως και στο self-service φάγαμε μια χαρά
    Όταν πήγαινε Χίο το a-la-carte ήταν κλειστό.

  5. #4335
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Και την Κυριακή, όσες φορές μπήκα μέσα για το καθιερωμένο "τσεκαρισμα" των χώρων (πρώτη φορά σε πλοίο είναι πάντα ημέρα ψαξίματος), το εστιατόριο ήταν κλειστό.
    Αλήθεια, τι ωραία άπλα στα θηρία της HS, σε αντίθεση με τη μπουντρουμοειδή λογική της BSF, που όσο κι αν είναι προσεγμένη, ποτέ δεν κατάφερε να με κερδίσει..

  6. #4336
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    804

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πού να το ταξιδέψει κάποιος σε δρομολόγιο από Ρόδο για Πειραιά- επιστροφή γύρω στα τέλη Ιουλίου, όπως έκανα εγώ. Λίγος κόσμος (ειδικά μέχρι την Κω), σε σημείο αν θέλεις να διαλέγεις "προσωπικό σαλόνι". Κάποια σαλόνια αεροπορικών στο 9ο deck ήταν παντελώς άδεια!!! Μπορούσες να κοιμηθείς βασιλικότατα! (αν και εγώ είχα καμπίνα). Γενικά απίστευτη αίσθηση αχανούς σου δίνει αυτό το βαπόρι (πιο πολύ ίσως και από το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ). Μια απορία: Το a-la-carte εστιατόριο το έχουν μόνιμα κλειστό? (γιατί στο δρομολόγιο που ταξίδεψα ήταν κλειστό). Πάντως και στο self-service φάγαμε μια χαρά
    Έχεις απόλυτο δίκαιο! Επιστροφή με το πλοίο από Ρόδο για Πειραιά στις 2/8. Πραγματικά υπέροχο ταξίδι στο αχανές πλοίο, με λίγο κόσμο. Ο γιος μου ήθελε όλη την ώρα βόλτα στους διαδρόμους, στα καταστρώματα και στην πρύμνη να βλέπει την φορτοεκφόρτωση στη Σύμη και στην Κω! Επίσης, πολύ καλό το φαγητό του self-service.
    Παραθέτω και κάποιες φωτογραφίες από το ταξίδι
    IMG_20210802_152532.jpgIMG_20210802_172814.jpgIMG_20210802_194506.jpgIMG_20210802_202030.jpgIMG_20210802_201206.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nickosps : 27-08-2021 στις 13:02
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #4337
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    804

    Προεπιλογή

    ...συνέχεια του προηγούμενου
    IMG_20210803_083724.jpgIMG_20210803_084212.jpg
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #4338
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.866

    Προεπιλογή

    Και από εμένα μερικές από το ίδιο ταξίδι
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  9. #4339
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.087

    Προεπιλογή

    Το Αριάδνη είναι το πλοίο που θα καλύψει το κενό του Superfast XI στην Αδριατική, για όσο καιρό θα διαρκέσει η επισκευή για την αποκατάσταση των ζημιών απ' την πυρκαγιά.

    Επίσης, απ' τα μέσα Δεκεμβρίου (εφόσον αποδεσμευτεί απ' την Αδριατική), αναμένεται να επιστρέψει για λίγο στην παλιά γνώριμη γραμμή της Χίου - Μυτιλήνης.

  10. #4340
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.866

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Αριάδνη είναι το πλοίο που θα καλύψει το κενό του Superfast XI στην Αδριατική, για όσο καιρό θα διαρκέσει η επισκευή για την αποκατάσταση των ζημιών απ' την πυρκαγιά.

    Επίσης, απ' τα μέσα Δεκεμβρίου (εφόσον αποδεσμευτεί απ' την Αδριατική), αναμένεται να επιστρέψει για λίγο στην παλιά γνώριμη γραμμή της Χίου - Μυτιλήνης.
    Όντως ξεκινάει από την Παρασκευή. Και μάλιστα πέρα από την κάλυψη του κενού του Superfast XI, έχει ακουστεί ότι θα "σκαντζάρει" και τα υπόλοιπα πλοία του ομίλου στην Αδριατική. Ενδεχομένως κάποια στιγμή και το BS2 στα Δωδεκάνησα

Σελίδα 434 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 334384424432433434435436 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας