Σελίδα 435 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 335385425433434435436437 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 4.341 έως 4.350 από 4366

Θέμα: Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

  1. #4341

    Προεπιλογή

    IMG_20210818_201946.jpg
    Το Αριάδνη μόλις αναχώρησε από Κω.08/2021
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jasonbourne : 16-11-2021 στις 21:32

  2. #4342
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jasonbourne Εμφάνιση μηνυμάτων
    IMG_20210818_201946.jpg
    Το Αριάδνη μόλις αναχώρησε από Κω.08/2021
    Έχουμε ξαναπεί στο παρελθόν ότι οι φωτογραφίες πλοίων της ακτοπλοϊας τα οποία είναι χιλιοφωτογραφημένα θα πρέπει να είναι ποιοτικά καλές κ με το πλοίο αντικείμενο σε επαρκές μέγεθος όπως πχ αυτή του ΒS2 που ανέβασες,είναι παραπάνω από ικανοποιητική.
    Είναι άλλο πράγμα όταν ένα πλοίο του οποίου οι φωτογραφίες σπανίζουν,είναι αποδεκτή η οποιαδήποτε ανεξαρτήτως ποιότητας ή μεγέθους του πλοίου.

  3. Προεπιλογή

    Καλό θα είναι νομίζω να μην ξεχνάμε ότι βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ ελεύθερων και ισότιμων πολιτών που μας ενώνει ένα κοινό ενδιαφέρον . Παρατηρήσεις σε κάποιον που καλόπιστα συνεισφέρει στο φόρουμ , δεν νομίζω ότι βοηθούν το κλίμα . Εκτός κι αν είμαστε πλήρωμα οπότε ο υποπλοίαρχος προφανώς δίνει εντολές στο τζόβενο ...και τα σκυλιά δεμένα!

  4. #4344
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ναυτης τπβ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα είναι νομίζω να μην ξεχνάμε ότι βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ ελεύθερων και ισότιμων πολιτών που μας ενώνει ένα κοινό ενδιαφέρον . Παρατηρήσεις σε κάποιον που καλόπιστα συνεισφέρει στο φόρουμ , δεν νομίζω ότι βοηθούν το κλίμα . Εκτός κι αν είμαστε πλήρωμα οπότε ο υποπλοίαρχος προφανώς δίνει εντολές στο τζόβενο ...και τα σκυλιά δεμένα!
    Ό,τι έγραψα έγινε καλόπιστα κ δεν νομίζω ότι μιά φωτογραφία όπου ένα χιλιοφωτογραφημένο βσπόρι φαίνεται σαν ψείρα προσφέρει κάτι καραβολατρικά.Άλλο το γενικότερο ενδιαφέρον σαν τοπίο κλπ
    Εννοείται ότι το υποπλοίαρχος δίνεται σαν βαθμός συμμετοχής κ προσωπικά θα ήμουν ο τελευταίος εδώ μέσα που θα έδινε εντολές.

  5. #4345

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε ξαναπεί στο παρελθόν ότι οι φωτογραφίες πλοίων της ακτοπλοϊας τα οποία είναι χιλιοφωτογραφημένα θα πρέπει να είναι ποιοτικά καλές κ με το πλοίο αντικείμενο σε επαρκές μέγεθος όπως πχ αυτή του ΒS2 που ανέβασες,είναι παραπάνω από ικανοποιητική.
    Είναι άλλο πράγμα όταν ένα πλοίο του οποίου οι φωτογραφίες σπανίζουν,είναι αποδεκτή η οποιαδήποτε ανεξαρτήτως ποιότητας ή μεγέθους του πλοίου.
    Πού το έχουμε ξαναπεί? Το λένε οι κανόνες του Forum?
    Με τη λογική που έχεις βέβαια δε θα πρέπει να ξανανεβεί καμία φωτογραφία πλοίου στο forum καθώς όλα είναι ¨χιλιοφωτογραφημένα¨.Τουλάχιστον η δικιά μου φωτογραφία ήταν και πρωτότυπη. Επίσης νομίζω οτι είναι πολύ περισσότερο ¨καραβολάτρική¨ απο μια ξερή φωτογραφία του πλοίου δεμένο στο λιμάνι.

  6. #4346
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jasonbourne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού το έχουμε ξαναπεί? Το λένε οι κανόνες του Forum?
    Με τη λογική που έχεις βέβαια δε θα πρέπει να ξανανεβεί καμία φωτογραφία πλοίου στο forum καθώς όλα είναι ¨χιλιοφωτογραφημένα¨.Τουλάχιστον η δικιά μου φωτογραφία ήταν και πρωτότυπη. Επίσης νομίζω οτι είναι πολύ περισσότερο ¨καραβολάτρική¨ απο μια ξερή φωτογραφία του πλοίου δεμένο στο λιμάνι.
    Aν ψάξεις,έχει λεχθεί κατά καιρούς,Υπάρχουν καράβια κυρίως ακτοπλοϊκά,φωτογραφημένα κατά κόρον όπως κ άλλα που σπανίζουν είτε δικές μας είτε από το διαδίκτυο.Μιά φωτό με το καράβι σαν ψείρα δεν προσφέρει τπτ,αντίθετα σου είπα ότι του BS2 ( η πάνω ) που έβαλες ήταν καλή. Κ δεν είναι ανάγκη να είναι το πλοίο δεμένο,υπάρχουν κ άλλες ευκαιρίες με το πλοίο εν κινήσει όπου όντως έχει μιά ζωντάνια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 18-11-2021 στις 12:40

  7. #4347

    Προεπιλογή

    Αρα δεν είναι κανόνας του Forum αλλά κάποιος το έχει γράψει κάπου επειδή έτσι νόμιζε και πρέπει να ψάξω να το βρω...ΟΚ!
    Επίσης το ότι δε προσφέρει κάτι η δικιά μου φωτογραφία και προσφέρουν οι άλλες με τα ίδια πλοία τόσες φορές ,προφανώς είναι δικιά σου άποψη με την οποία διαφωνω.
    Τέλος πάντων υπάρχουν αρμόδιοι στο forum να τα κρίνουν αυτά , με βάση τους κανονισμούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jasonbourne : 18-11-2021 στις 13:46

  8. #4348
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.087

    Προεπιλογή

    Παίδες, ας μην χαλιόμαστε για ανούσια πράγματα. Η προσφορά του καθενός στο forum είναι ευπρόσδεκτη.

    Αξίζει να αναφέρουμε, ότι το προσεχές καλοκαίρι θα έχουμε αναδιάταξη στον στόλο με το Αριάδνη να μένει Χίο - Μυτιλήνη και το Νήσος Ρόδος να πηγαίνει ως δεύτερο πλοίο στα Δωδεκάνησα!

  9. #4349
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    ¶ρα θα έχουμε Ν. Σάμος και Αριάδνη ή το Ν. Σάμος θα το αντικαταστήσει το Διαγόρας???

  10. #4350
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tolaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¶ρα θα έχουμε Ν. Σάμος και Αριάδνη ή το Ν. Σάμος θα το αντικαταστήσει το Διαγόρας???
    Σύμφωνα με το σύστημα κρατήσεων για την προσεχή καλοκαιρινή περίοδο του 2022 η γραμμή της Χίου - Μυτιλήνης θα έχει Αριάδνη και Νήσος Σάμος.

    Βέβαια, μέχρι τότε όλα μπορεί να έχουν αλλάξει....

Σελίδα 435 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 335385425433434435436437 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας