Σελίδα 11 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 4367

Θέμα: Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

  1. #101
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Το συγκεκριμένο σενάριο (να πάει το Ν. Χίος ή το Μύκονος ξανά στα Χανιά) έχει πολλές πιθανότητες να εφαρμοστεί. Σε αυτό συμβάλει και το ότι το Αριάδνη δεν έχει μέχρι στιγμής κερδίσει ένα ικανοποιητικό τμήμα της συγκεκριμένης αγοράς.

  2. #102
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    Θεωρω οτι ειναι δυσκολο κατω απο αυτες τις συνθηκες (ανταγωνισμο με OLYMPIC CHAMPION) να κερδισει ικανοποιητικο μεριδιο αγορας.
    Εχω κατεβει πολλες φορες την ωρα που φτανουν τα καραβια και ειδικα τωρα που εχουν διαφορα 20 λεπτων στην αφιξη και στο CHAMPION γινεται ψιλοχαμος,εγω στο ΑΡΙΑΔΝΗ σχετικα ηρεμα τα πραγματα.
    Γνωμη μου ειναι οτι το ΑΡΙΑΔΝΗ ειναι μεγαλο πλοιο για δευτερο στα Χανια και με ενα χειμωνα μπροστα που δεν εχει πολλους επισκεπτες ειναι δυσκολα τα πραγματα,εκτος αυτου απο καπου πρεπει να κανει και αποσβαση αυτο το καραβι η οποια δεν γινεται με 3 μηνες το καλοκαιρι.

  3. #103

    Προεπιλογή

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΤΡΑ-ΙΤΑΛΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ.
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  4. #104
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από elpida Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΤΡΑ-ΙΤΑΛΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ.

    Μου κάνει εντύπωση που μία εταιρεία το βλέπει εκ των υστέρων και δεν το είχε δεί απο την αρχή.

  5. #105

    Προεπιλογή

    ΤΟ ΞΕΡΑΝΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΠΛΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΧΑΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝΕ ΕΔΩ.ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΕΤΣΙ.
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  6. #106
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από elpida Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΤΡΑ-ΙΤΑΛΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ.
    Έχω την εντύπωση οτι η Αριάδνη είναι οικονομικότερη του Νήσος Χίος...

  7. #107
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Περιοχή
    nav.bridge deck
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giorgos_D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση οτι η Αριάδνη είναι οικονομικότερη του Νήσος Χίος...

  8. #108

    Προεπιλογή

    απο ποια αποψη ειναι οικονομικοτερο το αριαδνη?
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  9. #109
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από elpida Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ποια αποψη ειναι οικονομικοτερο το αριαδνη?
    Από πλευράς κατανάλωσης πρέπει να είναι στα ίδια επίπεδα (Αριαδνη: 2x Pielstick V14 - 34000 kW, Νήσος Χίος: 4x Wartsila V12 - 32000 kW), αν και εχω την εντυπωση οτι οι Wartsila πίνουν κάτι παραπάνω (ας μας διαφωτισει κάποιος μηχανικός, δυστυχως καταναλώσεις δε γνωρίζω). Επίσης το κόστος κατασκευής του Χίος φαντάζομαι πως είναι μεγαλύτερο από το κόστος αγοράς και μετασκευής της Αριαδνης.

    Η Αριάδνη θα εχει προφανως μεγαλύτερο αριθμό πληρώματος αρα και μεγαλύτερο κοστος, αλλά δε νομίζω να ειναι πολύ μεγαλύτερο από το αντίστοιχο του Χιος.

  10. #110
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Κάθε μέρα ελπίζω να δώ στην όμορφότερη θέση του Πειραιά το στολίδι της ακτοπλοϊας. Ευτυχώς μέχρι και σήμερα δέν μας έφυγε

Σελίδα 11 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας