Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 17 από 17

Θέμα: Εκπαίδευση - Ιδιωτικές Σχολές

  1. #11

    Προεπιλογή Gmdss

    Το συγκεκριμένο site είναι αρκετά χρήσιμο για όσους θέλουν να μάθουν ή να ξεσκονίσουν τις γνώσεις τους στις επικοινωνίες.

    http://www.egmdss.com/en/

  2. #12
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Πειραιά
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς, είμαι σπουδαστής στην ΑΕΝ φέτος είμαι 4ο έτος και τον ιούνιο πιστεύω οτι θα πάρω πτυχίο σκέφτομαι να πάω μέσα στον χειμώνα να κάνω τα GMDSS και το ECDIS ιδιωτικά για να είμαι σύγουρος ότι θα φύγω το συντομότερο δυνατόν χωρις να περιμένω πότε θα έχει ημερομηνίες για δημόσια, τα ιδιωτικά είναι αναγνωρισμένα η θέλει κάποια διαδικασία;;;

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Απ ότι ξέρω το μοναδικό χαρτί GMDSS αναγνωρισμένο απο την ελληνική σημαία είναι αυτο του ΚΕΣΕΝ ΡΗ/ΡΕ. Τώρα στο εξωτερικό δέν θα έχεις πρόβλημα σε επιθεωρήσεις απο κάποιο ιδιωτικό που έχει αναγνώρηση τουλάχιστο απο κάποιο RO (Νηογνωμονα). Για ECDIS απο το ΚΕΣΕΝ ξέχασέ το, απο του χρόνου και βλέπουμε για ημερομηνίες. Εξάλου ακόμα δέν ειναι υποχρεωτικό. Λογικά η εταιρία που θα μπαρκάρεις θα μπορεί να σε στείλει σε κάποιο ιδιωτικό σχολείο που συνεργάζετε.

  4. #14
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Pavliaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς, είμαι σπουδαστής στην ΑΕΝ φέτος είμαι 4ο έτος και τον ιούνιο πιστεύω οτι θα πάρω πτυχίο σκέφτομαι να πάω μέσα στον χειμώνα να κάνω τα GMDSS και το ECDIS ιδιωτικά για να είμαι σύγουρος ότι θα φύγω το συντομότερο δυνατόν χωρις να περιμένω πότε θα έχει ημερομηνίες για δημόσια, τα ιδιωτικά είναι αναγνωρισμένα η θέλει κάποια διαδικασία;;;

    Όπως λέει ο Απόστολος η εταιρεία που είσαι θα σε στείλει σε κάποιο και θα στα πληρώσει.Τα δίπλώματα του GMDSS, SSO, κ.λ.π. που σας δείνουν από τα ιδιωτικά είναι με σημαία Μάλτας ή Κύπρου. Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να τα πας στα μητρώα και να τα γυρίσεις σε Ελληνική,θα είναι δηλαδή σαν να τα παρακολούθησες στα ΚΕΣΕΝ.
    Αυτά τα οποία δεν γυρίζουν με Ελληνική σημαία είναι το ΒRM-BTM και ECDIS γιατί δεν έχει βγει απόφαση από το υπουργείο ακόμα.Μην ανησυχείς στις επιθεωρήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παιδια μπορει καποιος να γραψει τα ονοματα των ιδ. Σχολων για τα G.O.? Γτ ψαχνω στο ιντερνετ και εχω βρει μονο δυο. Υπαρχουν αλλα?

  6. #16
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zilios007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μπορει καποιος να γραψει τα ονοματα των ιδ. Σχολων για τα G.O.? Γτ ψαχνω στο ιντερνετ και εχω βρει μονο δυο. Υπαρχουν αλλα?
    Kαλησπέρα, ρίξε μια ματιά στους παρακάτω συνδέσμους:

    KCL Group

    Cosmos Nautical Training Centre

    Hellenic Marine Training Center LTD

    GMC Maritime Training Center

    S.Ranis Piraeus Maritime Centre



  7. #17

    Προεπιλογή Ιδιωτικες σχολές

    Καλησπέρα σε όλους,

    υπάρχει κάποιο νεότερο για το πότε περίπου θα ανοίξουν οι ιδωτικες ναυτικές σχολές?

    Ευχαριστώ πολύ!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας