Σελίδα 51 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 501 έως 510 από 649

Θέμα: Ανθή Μαρίνα [Anthi Marina, Pride of Kent, Spirit of Free Enterprise]

  1. #501

    Προεπιλογή

    εγω παιδια ειπα την γνωμη μου απλα.και οσο για τα καραβια αυτα εχω αποψη γιατι οταν ημουν φανταρος στην ροδο το 1996 ειχα κανει ταξιδια και μαλιστα αρκετα και απο τοτε δεν ηταν σε καλη κατασταση.μαλιστα μια φορα που ειχα παρει καμπινα α θεσης ηταν διπλα στο μηχανοστασιο και ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο την μυρωδια του πετρελαιου.αυτο δεν σημαινει οτι ολα αυτα τα λεω με κακη διαθεση αλλα οχι και οτι θα μου λειψουν τα καραβια του αγουδημου.

  2. #502

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από manos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παιδια ειπα την γνωμη μου απλα.και οσο για τα καραβια αυτα εχω αποψη γιατι οταν ημουν φανταρος στην ροδο το 1996 ειχα κανει ταξιδια και μαλιστα αρκετα και απο τοτε δεν ηταν σε καλη κατασταση.μαλιστα μια φορα που ειχα παρει καμπινα α θεσης ηταν διπλα στο μηχανοστασιο και ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο την μυρωδια του πετρελαιου.αυτο δεν σημαινει οτι ολα αυτα τα λεω με κακη διαθεση αλλα οχι και οτι θα μου λειψουν τα καραβια του αγουδημου.
    Πολυ ωραια τα λες Μανο μου αλλα

    Α) το 1996 το Ανθη Μαρινα ταξιδευε ακομα στο καναλι και στην Ελλαδα ηρθε τον Σεπτεμβριο του 2003
    Β)Σε κανενα πλοιο της GA FERRIES δεν προσφερθηκε καμπινα σε επιβατη κατω απο το γκαραζ απο ιδρυσεως της εταιρειας και σε κανενα δεν ειχε αλλωστε

  3. #503
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Σε κάποια πλοία της εταιρείας η μυρωδιά του πετρελαίου ήταν έντονη στις καμπίνες.. αλλά προς θεού καμία καμπίνα (απ όσα πλοία της GA έχω ταξιδέψει) δεν ήταν δίπλα στο μηχανοστάσια...
    Το 1996 στην γραμμή αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν το Μαρίνα μαζί με το Δήμητρα για Πειραιά και το Νταλιάνα για Κρήτη... Ο φίλος BEN θα γνωρίζει καλύτερα...
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  4. #504

    Προεπιλογή

    πολύ σωστός,φίλε Ben Bruce,εγώ πιστευω πως το συγκεκριμένο πλοίο μπορεί να προσφέρει ακόμα,μιας και ειναι σε καλύτερη κατάσταση από τα υπόλοιπα της εταιρίας...και δεν συμφονώ σε καμία περίπτωση στο να ''παει για παλιοσίδερα''γιατί σε όλα τα μεγάλα λιμάνια υπάρχουν παροπλισμένα πλοία χωρίς αυτο να σημαινει πως πανε όλα για σκραπ.Υπάρχουν πλοία στην ακτοπλοϊα μας που είναι σε χειρότερη κατάσταση από αυτό,και όμως μενουν παροπλισμένα...Με την ευκαρία,ωρίστε μερικές φωτο από το πλοίο,δεμένο στον Πειραιά...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  5. #505
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς/Τήνος
    Μηνύματα
    1.718

    Προεπιλογή

    ΑΝΘΗ-ΜΑΡΙΝΑ
    P4230609.jpg
    [COLOR="Silver"][B][URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=162473033561&ref=ts"]Fotis ferries photo gallery[/URL] [/B][/COLOR]

  6. #506
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους. Ας το θυμηθούμε όταν αλώνιζε το Αιγαίο. τη φωτο μου την έδωσε ο φίλος Θανάσης απο τη Σαντορίνη. Χαρισμένη σε όλους σας

    ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΝΑ 01.jpg

  7. #507
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Φοβερη φωτογραφια φιλε Παντελη!
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  8. #508
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Μαγεια!Η Σαντορινη την κανει την ΑΝΘΗ κουκλαρα!
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  9. #509

    Προεπιλογή

    Παρα πολυ καλη φωτο pantelis 2009 θυμιζει τις δοξες του μεγαλυτερου πλοιου της μεγαλης αυτης ναυτικης εταιρειας που τοσα αξια στελεχη εβγαλε απο τις ταξεις της.

  10. #510

    Προεπιλογή

    Διάβασα με προσοχή τα σχόλια των φίλων του φόρουμ και θα στεναχωρήσω κάποιους. Το 2005 αρχές Ιουλίου ταξίδεψα προς Μύκονο με την γυναίκα μου με το BLUE STAR 2, ένα καράβι με άλλα στάνταρντς για την ελληνική ακτοπλοία και με εστιατόριο a la carte το οποίο θεωρώ ότι ήταν πολύ καλό. Στην επιστροφή πήραμε το Ανθή Μαρίνα γιατί βόλευε η ώρα και ήθελα και να το γνωρίσω. Η κατάσταση ήταν όχι μόνο απογοητευτική αλλά θύμιζε έντονα τις εποχές του 70 όταν ο κόσμος ταξίδευε με όλη την ταλαιπωρία και την έλλειψη άνεσης που υπήρχε. Ο κλιματισμός υπολειτουργούσε ή δεν λειτουργούσε καθόλου. Ένα καράβι σφραγισμένο χωρίς ψύξη τον Ιούλιο είναι σωστό μαρτύριο. Οι σκηνές αγανακτησμένων επιβατών που γιουχάρανε το πλήρωμα ήταν συνεχείς μέχρι τον Πειραιά. Το εστιατόριο του πλοίου που ήταν self service μόνο, φτωχότατο και το φαγητό άγευστο που το αφήσαμε. Η συμπεριφορά του πληρώματος ήταν επιεικώς απαράδεκτη και στα παράπονα των επιβατών για τον κλιματισμό, προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι υπάρχει ψύξη, ενώ ο ιδρώτας τους έσταξε από το μέτωπο. Η καθαριότητα ελλειπέστατη και μην αναφέρω τις τουαλέττες. Με την άφιξη του καραβιού στον Πειραιά τα μεσάνυχτα, μία ομάδα επιβατών, και ενώ λόγω της κούρασης και της ταλαιπωρίας θέλαμε να πάμε σπίτια μας, πήγαμε στο Κεντρικό Λιμενρχείο Πειραιά και καταθέσαμε καταγγελία για τις συνθήκες του πλοίου. Οι αξιωματικοί του Λιμεναρχείου που άκουγαν τις καταγγελίες κουνούσαν με συμπάθεια το κεφάλι, και όταν ανέφερα την τεράστια απόσταση από το BLUE STAR 2 που πήγαμε, ο αξιωματικός μου είπε ευγενικά 'καμμία σχέση κύριε μεταξύ των δύο εταιριών'. Και πέστε μου τώρα ποιό από τα δύο πλοία θα διάλεγα την επόμενη φορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 28-05-2010 στις 10:02

Σελίδα 51 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας