Σελίδα 53 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 521 έως 530 από 649

Θέμα: Ανθή Μαρίνα [Anthi Marina, Pride of Kent, Spirit of Free Enterprise]

  1. #521

    Προεπιλογή

    Είχα ταξιδέψει κι εγώ το 2005 με το ζευγαράκι BS2 και Ανθή Μαρίνα το 2005, όπως και ο Queen Anna Maria. Από την Ανθή θυμάμαι ένα σκοτεινό γκαράζ γεμάτο σκουριές, καταστρώματα απερίγραπτης βρώμας, πλήρωμα-κατάδικους, ενώ τα σαλόνια σε κάποια σημεία μύριζαν (όχι πάντως ανυπόφορα). Ωστόσο, η συνολική εικόνα του (σχεδόν άδειου) πλοίου ήταν αποδεκτή, στεκόταν ακόμα.

    χαχα πολυ καλο αυτο που εγραψε ο φιλος harlek.το πληρωμα αποτελουταν απο πρωην καταδικους και τους επιβατες νυν καταδικους που πηγαιναν ολοι μαζι σε καμια μακρονησο:mrgreen:. και εγω δεν ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις απο τα ταξιδια μου με τα καραβια του αγουδημου αλλα αυτο που περιγραφεις ειναι το κατι αλλο.να σαι καλα που μας εκανες και γελασαμε μεσημεριατικα.

  2. #522

    Προεπιλογή

    χαχα πολυ καλο αυτο που εγραψε ο φιλος harlek.το πληρωμα αποτελουταν απο πρωην καταδικους και τους επιβατες νυν καταδικους που πηγαιναν ολοι μαζι σε καμια μακρονησο:mrgreen:. και εγω δεν ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις απο τα ταξιδια μου με τα καραβια του αγουδημου αλλα αυτο που περιγραφεις ειναι το κατι αλλο.να σαι καλα που μας εκανες και γελασαμε μεσημεριατικα.

  3. #523

    Προεπιλογή

    Όπως γράφει ο φίλος Ben Bruce,
    "Η blue star βεβαια ειναι παρα πολυ καλη εταιρεια ισως 'η καλυτερη αλλα ο ηλιος βγαινει για ολους.Και οταν ο στριτζης ειχε το ionian sea στα δωδεκανησα με τις κουρελιασμενες FIAT, που αλλαξε η ga ferries με καινουργιες wartsila,ο αγουδημος ειχε τα πλωτα παλατια rodanthi και marina που τα βλεπαμε οπως βλεπουμε τα blue star σημερα."

    Νομίζω ότι οι εταιρίες κρίνονται διαχρονικά και σύμφωνα με την εξέλιξή τους. Δεν αρκεί για μία εταιρία να κάνει μία καλή αρχή και μετά για σειρά ετών να μην έχει αντικαταστήσει ούτε τα τασάκια στα σαλόνια. Πριν καν την αγορά του Ανθή Μαρίνα το πράγμα φώναζε ότι ήταν μετρημένες οι ημέρες της εταιρίας. Και η έλλειψη ανανέωσης του στόλου πέραν από την κατάσταση των πλοίων, όταν οι άλλοι εξελίσσονταν, δεν νομίζω ότι δεν έπαιξε ρόλο στο κλείσιμο της εταιρίας. Ας θυμηθούμε και λίγο τις συνεχείς καλοκαιρινές βλάβες των Δημητρούλα, Ρομίλντα, κλπ. Σκέτο ανέκδοτο είχαν γίνει και ο καπτα Μάκης ήταν συνέχεια στα κανάλια υπερασπιζόμενος την εταιρία του. Η αξιοπιστία κτίζεται στον χρόνο. Και το ίδιο σχόλιο ισχύει και για κάποιες εταιρίες με ταχύπλοα σκάφη που έχω στο νου μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 28-05-2010 στις 14:31

  4. #524
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από TSS QUEEN ANNA MARIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανοιχτά της Σύρου συναντήσαμε το Ροδάνθη που κατέβαινε προς Κυκλάδες και τα δύο πλοία για χαιρετισμό πέρασαν τόσο κοντά που ειλικρινά δεν έχω ξαναδεί. Δεν είμαι υπερβολικός όταν λέω ότι η απόσταση δεν ξεπερνούσε τα 8-10 μέτρα με όλη την υπηρεσιακή ταχύτητα πλεύσης

    Aυτα ειναι τα ωραια!
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  5. #525
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από TSS QUEEN ANNA MARIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως γράφει ο φίλος Ben Bruce,
    "Η blue star βεβαια ειναι παρα πολυ καλη εταιρεια ισως 'η καλυτερη αλλα ο ηλιος βγαινει για ολους.Και οταν ο στριτζης ειχε το ionian sea στα δωδεκανησα με τις κουρελιασμενες FIAT, που αλλαξε η ga ferries με καινουργιες wartsila,ο αγουδημος ειχε τα πλωτα παλατια rodanthi και marina που τα βλεπαμε οπως βλεπουμε τα blue star σημερα."

    Νομίζω ότι οι εταιρίες κρίνονται διαχρονικά και σύμφωνα με την εξέλιξή τους. Δεν αρκεί για μία εταιρία να κάνει μία καλή αρχή και μετά για σειρά ετών να μην έχει αντικαταστήσει ούτε τα τασάκια στα σαλόνια. Πριν καν την αγορά του Ανθή Μαρίνα το πράγμα φώναζε ότι ήταν μετρημένες οι ημέρες της εταιρίας. Και η έλλειψη ανανέωσης του στόλου πέραν από την κατάσταση των πλοίων, όταν οι άλλοι εξελίσσονταν, δεν νομίζω ότι δεν έπαιξε ρόλο στο κλείσιμο της εταιρίας. Ας θυμηθούμε και λίγο τις συνεχείς καλοκαιρινές βλάβες των Δημητρούλα, Ρομίλντα, κλπ. Σκέτο ανέκδοτο είχαν γίνει και ο καπτα Μάκης ήταν συνέχεια στα κανάλια υπερασπιζόμενος την εταιρία του. Η αξιοπιστία κτίζεται στον χρόνο. Και το ίδιο σχόλιο ισχύει και για κάποιες εταιρίες με ταχύπλοα σκάφη που έχω στο νου μου.
    Θα μου επιτραπεί να κάνω εδώ μια διόρθωση ως προς την αντικατάσταση των μηχανών του ΙΟΝΙΑΝ SEA που έγιναν από την εταιρεία Στρίντζη και όχι από την G.A. Ferries.

  6. #526

    Προεπιλογή

    Με χαροποιουν δυο πραγματα
    Α) το θεμα ανθη μαρινα πηρε μπροστα
    Β) Μιλαμε για ενα βαπορι με μεγαλη προσωπικοτητα αφου εχει φανατικους φιλους και εχθρους

    Αυτο ειναι κατι το σημαντικο!

  7. #527
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Εγώ είχα ταξιδέψει με το πλοίο από το Βαθύ της Σάμου για Πειραιά στις 11 (αν θυμάμαι σωστά) Ιουλίου το 2006. Δεν ξέρω τότε που ταξίδεψα είχε γίνει ήδη η ανακαίνιση αλλά το εσωτερικό του πλοίου μου είχε φανεί πολύ προσεγμένο. Το φαγητό επίσης ήταν πολύ καλό. Αυτό που θυμάμαι πάρα πολύ καλά (ήμουν και αρκετά μικρός τότε) είναι η τετράκλινη εξωτερική καμπίνα που είχαμε στο ταξίδι με το πολύ μεγάλο παράθυρο. Εγώ πάντως θα ήθελα να το ξαναδώ να ταξιδεύει γιατί κατά την ταπεινή μου γνώμη μπορεί να προσφέρει αρκετά ακόμα στην ακτοπλοΐα μας.
    P4105640.JPG

  8. #528

    Προεπιλογή

    F/B Ανθη Μαρινα...Πειραιας 29-5-2010.

    DSCN1438.jpg
    Χαρισμενη στον φιλο Ben Bruce

  9. #529
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Ευρειακή Γέρας
    Μηνύματα
    2.814

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από T.S.S. APOLLON Εμφάνιση μηνυμάτων
    F/B Ανθη Μαρινα...Πειραιας 29-5-2010.

    DSCN1438.jpg
    Χαρισμενη στον φιλο Ben Bruce
    Έχω πραγματικά σιχαθεί να τα βλέπω στις ίδιες θέσεις στο λιμάνι όποτε πηγαίνω και έχει γίνει άκρως κουραστική η παρουσία τους.Τι θα γίνει θα αποφασίσουν καμιά φορά να τα πάρουν η θα τα βλέπουμε μέχρι να πεθάνουμε εκεί?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opelmanos : 29-05-2010 στις 20:14

  10. #530

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από opelmanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πραγματικά σιχαθεί να τα βλέπω στις ίδιες θέσεις στο λιμάνι όποτε πηγαίνω και έχει γίνει άκρως κουραστική η παρουσία τους.Τι θα γίνει θα αποφασίσουν καμιά φορά να τα πάρουν η θα τα βλέπουμε μέχρι να πεθάνουμε εκεί?
    Aν ηταν εκει ενα πλοιο της αγαπημενης σου εταιρειας με την ιδια τυχη δεν νομιζω να ελεγες τα ιδια.

Σελίδα 53 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας