Σελίδα 1 από 65 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 649

Θέμα: Ανθή Μαρίνα [Anthi Marina, Pride of Kent, Spirit of Free Enterprise]

  1. #1

    Προεπιλογή Ανθή Μαρίνα [Anthi Marina, Pride of Kent, Spirit of Free Enterprise]

    ΠΗΓΗ Υ.Ε.Ν

    Πρόσκρουση Ε/Γ-Ο/Γ πλοίων στο λιμένα Πειραιά

    23-11-2006

    Την 16:25 σήμερα το Ε/Γ-Ο/Γ «ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΝΑ» Ν.Π. 11194 και ενώ βρίσκονταν πρυμνοδετημένο στην Ακτή Βασιλειάδη (DOCΚ 3) του λιμένα Πειραιά, προσέκρουσε ελαφρά με την πλώρη, μετά από αποκοπή των κάβων του, στην πλώρη του πρυμνοδετημένου παραπλεύρως Ε/Γ-Ο/Γ «ΔΙΑΓΟΡΑΣ» Ν.ΡΟΔΟΥ 40.
    Τα ανωτέρω πλοία βρίσκονταν στην διαδικασία φόρτωσης προκειμένου να εκτελέσουν εγκεκριμένα δρομολόγια τους, και συγκεκριμένα το Ε/Γ-Ο/Γ «ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΝΑ» Ν.Π. 11194 την 17:00 για Κω-Ρόδο και το Ε/Γ-Ο/Γ «ΔΙΑΓΟΡΑΣ» Ν.ΡΟΔΟΥ 40 την 18:00 για Κάλυμνο-Κω-Ρόδο.
    Από το Α’ Λιμενικό Τμήμα του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά, επετράπη ο απόπλους του Ε/Γ-Ο/Γ «ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΝΑ» την 18:15 και του Ε/Γ-Ο/Γ «ΔΙΑΓΟΡΑΣ» την 18:45 μετά από επιθεώρησής τους για εκτέλεση εγκεκριμένων δρομολογίων τους.
    Κατά την πρόσκρουση ανωτέρω πλοίων δεν υπήρξε τραυματισμός των επιβαινόντων

    www.yen.gr

  2. #2
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Από ζημιές να υποθέσω μόνο επιφανειακές?

  3. #3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Φυσικά σε σχέση με το έκτρωμα τύπου ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΝΑ μοιάζει σαν την Σκλίβα μπροστα στην Βασιλειάδου!
    Ναι φίλε Απόστολε, δεν λέω.... αλλά μην ξεχνάμε όμως και πόσες στιγμής χαλάρωσης, απόλαυσης, και ψυχαγωγίας
    μας είχε χαρίσει η ''άσχημη'' πλην όμως απολαυστική Γεωργία Βασιλειάδου !!!

    Εδώ η Βασιλ...... συγγνώμη, Ανθή Μαρίνα ήθελα να πω , καλοκαιράκι στον Πειραιά στο ντοκ 3.

    ANTHI MARINA.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 26-12-2007 στις 23:21

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ χαλαρώνω μόνο με τύπου Σκλίβα κοπέλες και βαπόρια!!!!

  5. #5

    Προεπιλογή

    Ποτε με το καλο θα μας ξαναμπει :mrgreen:.... στα δρομολογια η Ανθουλα Μαρινουλα ......
    Αντε γιατι βαρεθηκα ολο BLUE STAR 2 , αλλα δεν μπαινω και στο Μιλενα για κατω (μη τρελαθουμε κι' ολας )
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  6. #6
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    σε σχεση με τους φιλους μου,espresso venezia,αποστολο και jason12345 ,που μιλανε για το aqua jewel,εγω προσωπικα ,επικεντρωσα το ενδαφερον μου στο διπλανο πλοιο ,το ανθη μαρινα.το κοιταζα απο δω ,το κοιταζα απο κει,αλλα δεν μπορουσα να δω κατι που να μου αρεσε.δεν θελω να σχολιασω το κακο του το χαλι που ειχε γενικα.οπου και να γυριζες το ματι σου σκουρια.κε αγουδημε κριμα ειναι το πλοιο να κυκλοφορει σ αυτη τη κατασταση.ενταξει δεν ειπαμε να το κανουμε καινουργιο αλλα μια εκτενης επισκευη δεν θα μας χαλαγε.........για να μην το δειξω κι εγω στο χαλι που βρισκοταν το τραβηξα οσο πιο μακρυτερα γινεται μπας και καλυτερεψω τιποτα
    Συνημμένο Αρχείο 2128
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:09

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το πλοίο είναι υπο επισκευή... Ας ελπίσουμε ότι θα το δούμε σε καλύτερη κατάσταση...

  8. #8
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή

    P2220734.JPG

    P2220740.JPG

    το Ανθή Μαρίνα στις 22/2/2008 στον Πειραιά.

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Μηπως μπορει να βρει καποιος τα αρχικα σχεδια του πλοιου γιατι μοιαζει οι γερμανοι να εχουν ανακυκλωσει 10 διαφορετικα βαπορια μεταξυ τους. Νομιζεις οτι βλεπεις επισοδειο των transformers και ξαφνικα θα εμφανιστει ενα τεραστιο χερι απο τα πλαγια...

  10. #10
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως μπορει να βρει καποιος τα αρχικα σχεδια του πλοιου γιατι μοιαζει οι γερμανοι να εχουν ανακυκλωσει 10 διαφορετικα βαπορια μεταξυ τους. Νομιζεις οτι βλεπεις επισοδειο των transformers και ξαφνικα θα εμφανιστει ενα τεραστιο χερι απο τα πλαγια...
    Δεν έχεις δίκιο !Υπάρχουν και ομορφότερα εδώ !

Σελίδα 1 από 65 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας