Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ένα ταξίδι στη Χρυσή

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Heraklion
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή Ένα ταξίδι στη Χρυσή

    Αν και όχι τόσο καραβολατρικό, αλλά όντας το πιο πρόσφατο σκέφτηκα να ξεκινήσω να το περιγράφω.
    Πριν 1 εβδομάδα, όπως παρουσίαζει το παρακάτω τεκμήριο (συννημένο...)
    Ταξίδεψαν 5 ενήλικες και 2 μικρά προς τη Χρυσή.

    Φτάσαμε στην Ιεράπετρα και αφού παρκάραμε στο Δημοτικό πάρκινγκ πήγαμε στο μικρό λιμάνι. Τελικά κι επειδή τα άλλα 2 πλοία της γραμμής ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ-ΑΝΝΑ και ΚΑΠΤ. ΝΙΚΟΛΑΣ είχαν ήδη γεμίσει, φύγαμε με το ΖΑΝΑΝΤΟΥ στις 11 αντί στις 10.30.
    Εξοπλισμένοι με τα απραίτητα, αντιλίακό, καπέλα, ομπρέλα, ψυγειάκι, εκδράμαμε προς το πολύ όμορφο νησάκι του Λιβυκόυ.
    Τα πιτσιρίκα που μένοντας σε πόλη χωρίς ΄θάλλασσα τα μόνα πλοία που γνωρίζουν είναι των ΜΙΝΩΙΚΩΝ και ΑΝΕΚ που τους φέρνουν στην Κρήτη, περίμεναν κάνα μεγσθήριο. "Καλέ αυτό είναι πολύ μικρό!!", "ναι άλλα τα άλλα και να θέλουν δε μπορούν να πάνε εκεί που θέλουμε να πάμε"
    Στη συνέχεια έφυγε το ΚΑπτ.Νικόλας, όπως αποθανάτισε και η συγκεκριμένη φώτο...


    http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=24626

    Σε λίγο θα φεύγαμε κι εμείς. Αλλά ωστόσο κλονίστηκε ο κόσμος του Μικρού σαν του είπα.
    "Ξερεις σε λίγο θα φύγουμε από την Κρήτη".

    Γούρλωσε τα μάτια του και μου είπε "και που θα πάμε?"
    "Σε άλλο νησί για αυτό και χρειαζόμαστε καραβάκι". Για παιδί 6 χρονών συνειδητοποίησε ότι υπάρχουν κι άλλα νησία εκτός από τη μεγαλλόνησο.
    Ξεκινήσαμε. Ωραία μουσική(κατά την άποψή μου) μου θύμισε 1 γνωστό μπαράκι στο Ηράκλειο που παίζει ελληνικό έντεχνο ροκ και ξεκινήσαμε. Μας καλωσόρισανε και με μπουνάτσα κατευθυνθήκαμε στο Λιβυκό πέλαγος

    Zanantou_tkct.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 29-07-2010 στις 21:47
    kapote gnwrisa mia limni pou thele na nai thalassa!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας