Σελίδα 29 από 143 ΠρώτηΠρώτη ... 1927282930313979129 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 281 έως 290 από 1430

Θέμα: Μπλου Σταρ 1 [Blue Star 1]

  1. #281
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σίφνος
    Μηνύματα
    2.019

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από plori Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε χθεσινή συνέντευξη νομαρχιακού συμβούλου σε τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό δήλωσε οτι έχει έλθει σε επαφές για την προσέγγιση του BS Σίφνο στο περασμά του πρός Σαντορίνη και αντίθετα.Ας ελπίζουμε οτι δεν θα παραμείνη στην συζήτηση ή στην ωραία σκέψη και θα δούμε αυτό το "κουκλί" στην Σίφνο.Βέβαια στην περιόδο αυτή πολλά ακούγονται και πολλά λέγονται ας περιμένουμε και ας ελπίζουμε............
    Ετσι οπως τα λεει ο φιλος plori ειναι,νομιζω ειναι καιρος να το δημοσιευσουμε οτι συζητητε εντονα στο νησι.Αυτο ακουγεται απο τα Χριστουγεννα και σε μια ομιλια που ειχα τα Χριστουγεννα με αυτον τον νομαρχη καθως ειναι πολυ γνωστος σε μενα,μου ειπε οτι το παλευουμε να γινει αυτο και θα κανουμε οτι μπορουμε,μαλιστα ταξιδευαμε μαζι εκεινη την μερα και μ ειπε οτι παει να μιλισει με αρμοδιους.Η πιθανοτητα που λεμε ειναι οτι στο δρομολογιο Σαντορινη-Κω-Ροδο επειδη και το Blue star 1 αλλα και το 2 περνανε εξω απο την Σιφνο λενε να προσεγγιζει και στην Σιφνο...μακαρι να δουμε κατι τετοιο αυτο θα ειναι πραγματικα εξελιξη!!!Εγω και ο plori θα σας ενημερωνουμε συνεχως για τις εξελιξεις και για οτι ακουγετε εδω
    Παντος το θεμα εχει παρει σοβαρη εξετασει.....θα δουμε...υπομονι.

  2. #282

  3. #283
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Μανο στην τελευταια φωτο το εχουνε βαλει να φορτιση???

  4. #284
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Λογικό Δημήτρη, ταξίδι έχει μπροστά του. Να μείνει απο μπαταρία καταμεσής στο πέλαγος??? Ντροπή!!!!

  5. #285
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    1.558

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vinman Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τέλειες φωτο!
    Έχω αρχίσει να το συμπαθώ και αυτό όπως το αδελφάκι του...:mrgreen::-D

  6. #286
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Σήμερα καθώς βρισκόμουν στο λιμάνι με ένα φιλαράκι και ερχόταν το ΝΤΑΛΙΑΝΑ και το σχολίαζα για τον θόρυβο, αλλά και για την σκουριά που έχει πάνω του... Λέω ευτηχώς που πλέον υπάρχουν τα blue star 1 και 2 και το ταξίδι είναι πολύ γρήγορο... Πετιέται μία κυρία από την διπλανή παρέα και μου κάνει... "Το blue star 2 είναι μόνο γρήγορο, για Κώ κάνει 2,5 ώρες ενώ το blue star 1 που ταξίδεψα πέρυσι έκανε 5,5 ώρες..." Εκεί έπαθα ένα σοκ!!! Και τις λέω "ότι αυτά που λέει δεν στέκουν γιατί εκτός ότι είναι παρόμοια πλοία έχουν και την ίδια ταχύτητα, αλλά και το ότι ταξίδεψε πέρυσι πάλι δεν στέκει γιατί ήταν στις βόρειες θάλασσες... Μήπως το μπερδέψατε με κάποιο άλλο πλοίο όπως το Διαγόρας που μετά την Κώ πιάνει και Νίσυρο και Τήλο...???" Και μου απαντάει "όχι δεν ξέρω εγώ που μπήκα!!!" Και απαντάω και εγώ "Μάλλον ΟΧΙ"... Τι άλλο θα ακούσω στην ζωή μου
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  7. #287
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ blue star 1 και blue star 2 (έστω και μικρή);
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #288
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα καθώς βρισκόμουν στο λιμάνι με ένα φιλαράκι και ερχόταν το ΝΤΑΛΙΑΝΑ και το σχολίαζα για τον θόρυβο, αλλά και για την σκουριά που έχει πάνω του... Λέω ευτηχώς που πλέον υπάρχουν τα blue star 1 και 2 και το ταξίδι είναι πολύ γρήγορο... Πετιέται μία κυρία από την διπλανή παρέα και μου κάνει... "Το blue star 2 είναι μόνο γρήγορο, για Κώ κάνει 2,5 ώρες ενώ το blue star 1 που ταξίδεψα πέρυσι έκανε 5,5 ώρες..." Εκεί έπαθα ένα σοκ!!! Και τις λέω "ότι αυτά που λέει δεν στέκουν γιατί εκτός ότι είναι παρόμοια πλοία έχουν και την ίδια ταχύτητα, αλλά και το ότι ταξίδεψε πέρυσι πάλι δεν στέκει γιατί ήταν στις βόρειες θάλασσες... Μήπως το μπερδέψατε με κάποιο άλλο πλοίο όπως το Διαγόρας που μετά την Κώ πιάνει και Νίσυρο και Τήλο...???" Και μου απαντάει "όχι δεν ξέρω εγώ που μπήκα!!!" Και απαντάω και εγώ "Μάλλον ΟΧΙ"... Τι άλλο θα ακούσω στην ζωή μου
    Μιχάλη το Blue Star 1 να κάνει 5,5 ώρες για Κω??Λιγο τρελό είναι μάλλον πολύ τρελό..Τώρα για την κυρία που σου είπε ότι ταξίδεψε με τον βαπόρα και έκανε 5,5 ώρες και πέρυσι που όπως της είπες δεν ήταν στην Ελλάδα ας μην το συζητήσουμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nissos Mykonos : 02-02-2009 στις 00:39

  9. #289
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Λέρος
    Μηνύματα
    905

    Προεπιλογή

    Φίλε Mike, σε φαντάζομαι πώς θα έκανες όταν άκουσες αυτή την κοτρόνα το δίχως άλλο.. τα πλοία που κάνουν 5.5 ώρες είναι 2.. Πρωτέας και Νταλιάνα.. Κοίτα, είναι και τα 3 μπλε σε κάποια σημεία, μπορεί να μπερδεύτηκε η κυρία..

  10. #290
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από eliasaslan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Mike, σε φαντάζομαι πώς θα έκανες όταν άκουσες αυτή την κοτρόνα το δίχως άλλο.. τα πλοία που κάνουν 5.5 ώρες είναι 2.. Πρωτέας και Νταλιάνα.. Κοίτα, είναι και τα 3 μπλε σε κάποια σημεία, μπορεί να μπερδεύτηκε η κυρία..
    Όχι Ηλία και το ΔΙΑΓΟΡΑΣ κάνει 5,5 ώρες από Κώ για Ρόδο όταν έχει ενδιάμεσα Νίσυρο και Τήλο!!!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

Σελίδα 29 από 143 ΠρώτηΠρώτη ... 1927282930313979129 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας