Σελίδα 143 από 143 ΠρώτηΠρώτη ... 4393133141142143
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.421 έως 1.430 από 1430

Θέμα: Μπλου Σταρ 1 [Blue Star 1]

  1. #1421
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ffyiannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις απόλυτο δίκιο. με δεδομένο του ότι η ευρώπη θα είναι κλειστή τουλάχιστον μέχρι τέλος απριλίου, σωστά έπραξε η εταιρεία και το έστειλε εξωτερικό.
    θα ήθελα να δω την αριάδνη στην ρόδο .δεν νομίζω ότι θα μας χάλαγε
    Ένα τόσο όμορφο πλοίο νομίζω δεν θα χάλαγε κανέναν να εξυπηρετεί τον τόπο του. Ωραίο θα ήταν όντως στη Ρόδο - αρκεί βέβαια να μπορεί να πιάνει και νησιά όπως η Σύμη (θυμίζω εδώ πως πέρα από τα δύο δρομολόγια την εβδομάδα της άγονης, τα προηγούμενα καλοκαίρια η Σϋμη έχει και ένα ακόμα δρομολόγιο τις Κυριακές από Πειραιά με το μεγάλο blue star). Πάντως και μόνο για να δω την ΑΡΙΑΔΝΗ να κάνει ρεμέτζο στη Σύμη είναι λόγος για να κάνω καραβολατρική απόδραση στα Δωδεκάνησα.
    Πάντως κατά τη γνώμη μου οι ιδανικότερες γραμμές για τις οποίες "κουμπώνει" αυτή τη στιγμή καλύτερα το πλοίο (εάν συνυπολογίσουμε διαστάσεις, χωρητικότητα γκαράζ, και τη δεδομένη ταχύτητα) είναι αυτές της Κρήτης. Και πάλι όμως νομίζω πως πρόκειται για ένα πλοίο που έχει αποδείξει πως μπορεί να είνια χρήσιμο σε πολλές γραμμές του Αιγαίου

  2. #1422
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα τόσο όμορφο πλοίο νομίζω δεν θα χάλαγε κανέναν να εξυπηρετεί τον τόπο του. Ωραίο θα ήταν όντως στη Ρόδο - αρκεί βέβαια να μπορεί να πιάνει και νησιά όπως η Σύμη (θυμίζω εδώ πως πέρα από τα δύο δρομολόγια την εβδομάδα της άγονης, τα προηγούμενα καλοκαίρια η Σϋμη έχει και ένα ακόμα δρομολόγιο τις Κυριακές από Πειραιά με το μεγάλο blue star). Πάντως και μόνο για να δω την ΑΡΙΑΔΝΗ να κάνει ρεμέτζο στη Σύμη είναι λόγος για να κάνω καραβολατρική απόδραση στα Δωδεκάνησα.
    Πάντως κατά τη γνώμη μου οι ιδανικότερες γραμμές για τις οποίες "κουμπώνει" αυτή τη στιγμή καλύτερα το πλοίο (εάν συνυπολογίσουμε διαστάσεις, χωρητικότητα γκαράζ, και τη δεδομένη ταχύτητα) είναι αυτές της Κρήτης. Και πάλι όμως νομίζω πως πρόκειται για ένα πλοίο που έχει αποδείξει πως μπορεί να είνια χρήσιμο σε πολλές γραμμές του Αιγαίου
    Στη Συμη δενει οτι βαπορι θες πλεον...

  3. #1423
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Αναχώρησε ο βάπορας για την Ιρλανδία! Αυτή τη στιγμή ανοιχτά της Ύδρας με ταχύτητα γύρω στους 25 κόμβους νωρίτερα

  4. #1424

    Προεπιλογή

    Υπέροχες φωτογραφίες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπυραγγελος : 02-10-2021 στις 06:29 Αιτία: Διαγραφή

  5. #1425
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Κατά πως φαίνεται δεν ανανεώνεται η ναύλωση του Blue Star 1 στην Irish Ferries και έτσι φέτος από τον Απρίλιο και μετά θα το καμαρώνουμε και πάλι μετά από 2 plus χρόνια στη γραμμή των Δωδεκανήσων στη θέση που ήταν τα τελευταία 2 χρόνια η Αριάδνη (και με κάποια έκτακτα στην αιχμή του καλοκαιριού σε Κυκλάδες). Το γεγονός αυτό επιβεβαιώνεται και από τον τοπικό δωδεκανησιακό τύπο
    ttps://www.rodiaki.gr/article/487817/sth-grammh-ths-dwdekanhsoy-erxetai-to-ploio-blue-star-1

  6. #1426

    Προεπιλογή

    Πότε τελικά θα επιστρέψει το πλοίο Ελλάδα;
    KNOSSOS PALACE - FESTOS PALACE
    τα καλύτερα, τα γρηγορότερα, τα πιο όμορφα, τα πιο μεγάλα στον Πειραιά, τα πολυτελέστερα και φυσικά τα πιο ερυθρόλευκα

  7. #1427
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Μάλλον κατά τα μέσα Ιουνίου, εξάλλου φαίνεται στα απογευματινά δρομολόγια των Κυκλάδων από τις αρχές Ιουλίου και μετά....

  8. #1428
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον κατά τα μέσα Ιουνίου, εξάλλου φαίνεται στα απογευματινά δρομολόγια των Κυκλάδων από τις αρχές Ιουλίου και μετά....
    Τελικά φαίνεται πως γυρναέι Ελλάδα αυτή την εβδομάδα!

  9. #1429
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον κατά τα μέσα Ιουνίου, εξάλλου φαίνεται στα απογευματινά δρομολόγια των Κυκλάδων από τις αρχές Ιουλίου και μετά....
    Πριν την έλευση του στις Κυκλάδες στα τέλη Ιουνίου, το πλοίο θα κάνει (ήδη ξεκίνησε) και ένα πέρασμα από τη γραμμή των Χανίων για 2 εβδομάδες και μέχρι να ετοιμαστεί το Ελ. Βενιζέλος

  10. #1430
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Μηνύματα
    780

    Προεπιλογή

    Να δούμε δυο φωτογραφίες του πλοίου στη θέση του εχθές το μεσημέρι
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg bs1 2.jpg (158,0 KB, 24 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg bs 1.jpg (115,6 KB, 21 εμφανίσεις)

Σελίδα 143 από 143 ΠρώτηΠρώτη ... 4393133141142143

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας