Σελίδα 31 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 301 έως 310 από 331

Θέμα: Μελίνα ΙΙ [Melina II, Χρήστος Τ]

  1. #301
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε το όμορφο Μελίνα ΙΙ φωτογραφημένο σήμερα το πρωί στην Πρέβεζα που βρίσκεται από χθες για να κάνει κάποιες μεταφορές. Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.

    ΜΕΛΙΝΑ-ΙΙ-419-07-08-2018.jpg

  2. #302

    Προεπιλογή

    7 Φεβρουαρίου 2018. Δυτική Προβλήτα Αντιρρίου
    mell_2_feb.jpg

  3. #303
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Μελίνα ΙΙ απ' ότι βλέπω στο AIS του κάνει δρομολόγια από το λιμάνι της Πρέβεζας κοντά στο τελωνείο στην παλαιά προβλήτα του Ακτίου και μεταφέρει ......αυτά!!!!!! Τώρα τι είναι?????? Όποιος γνωρίζει ας μας πει.

    ΜΕΛΙΝΑ-ΙΙ-422-13-08-2018.jpg ΜΕΛΙΝΑ-ΙΙ-423-13-08-2018.jpg

  4. #304
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι πληροφορίες από το fb λένε: Ρότορας ανεμογεννήτριας δεξιά και πιθανότατα υποσταθμός μετασχηματιστή αριστερά

  5. #305
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πληροφορίες από το fb λένε: Ρότορας ανεμογεννήτριας δεξιά και πιθανότατα υποσταθμός μετασχηματιστή αριστερά
    Ροτορας,και Γεννήτρια,(στάτης) αυτά πανε μαζί Παντελή

  6. #306
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Μελίνα ΙΙ σύμφωνα με πληροφορίες του πλοιοκτήτη τελείωσε με την μεταφορά γεννητριών από Πρέβεζα - ¶κτιο (δεν ξέρω το λόγο που σταμάτησε στη Σάμη) και πλέον κοντεύει να φτάσει Ρίο και να ξανά αρχίσει τα δρομολόγια του στην γραμμή Ρίο - Αντίρριο. Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.
    Εδώ άλλη μια φωτο από την μεταφορά γεννητριών στην Πρέβεζα.

    ΜΕΛΙΝΑ-ΙΙ-424-13-08-2018.jpg

  7. #307
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μια υπέροχη φωτο από τα παλαιά από τον φίλο μου Georges Pop με λεζάντα: Κινγκ Μίνως - King Minos (Minoan Lines). Ηράκλειο – Port of Heraklion (Crete). Kαλοκαίρι – Summer 1994. Βέβαια στη φωτο βλέπουμε και το ΕΓ/ΟΓ Χρήστος Τ......... σημερινό Μελίνα ΙΙ.

    ΧΡΗΣΤΟΣ-Τ-06-Georges-Pop--Κινγκ-Μίνως---King-Minos-(Minoan-Lines).-Ηράκλειο-–-Port-of-Hera.jpg

  8. #308

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από meco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαίνεται πολύ περίεργη η παρουσία του Χρηστος Τ. στο λιμάνι του Ηρακλείου. Κατανοώ φυσικά ότι μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν μιας και έχουν περάσει πολλά χρόνια και ακόμα και αν ήξερε κάποιος το πιθανότερο είναι να μην θυμάται...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου περίεργη. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο και τώρα και παλιότερα να έρχονται φέρυ ανοιχτού τύπου στο Ηράκλειο με επικίνδυνα φορτία. Το έχω και εγώ σε φωτογραφία από τότε θα την ψάξω να τη βρω.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από meco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνοντας στο διαδίκτυο (γιατί πραγματικά μου έκανε εντύπωση) βρήκα αυτό:
    https://www.youtube.com/watch?v=wKRGkPOz5-U
    Οπότε πιθανόν να συνέβαινε κάτι αντίστοιχο και από το λιμάνι του Ηρακλείου.
    Όπως είπε και ο Νεκτάριος, καθόλου περίεργη η παρουσία του Χρηστος Τ. (ή και οποιασδήποτε άλης παντόφλας) στο λιμάνι του Ηρακλείου, δεν τίθεται θέμα εικασιών, και συνέβαινε σε όλα σχεδόν τα νησιά εδώ και πολλές δεκαετίες. Από το ξεκίνημα της παρουσίας ανοικτών πλοίων στην χώρα μας, δεκαετίες '50- '60, πολλές παντόφλες μας απασχολούνταν είτε μόνιμα είτε έκτακτα (ενώ ήταν δηλαδή δρομολογημένες σε κάποια πορθμειακή γραμμή) σε ρόλο φορτηγού (Φ/Γ-Ο/Γ).

  9. #309
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Μελίνα ΙΙ αναχώρησε από το Ρίο και πηγαίνει πάλι στην Πρέβεζα για να μεταφέρει ανεμογεννήτριες στο ¶κτιο. Καλή συνέχεια.

  10. #310
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και μιά φωτο από web κάμερα του πλοίου φτάνοντας Πρέβεζα. Δυστυχώς είναι σε μικρή ανάλυση.

    ΜΕΛΙΝΑ-ΙΙ-425-16-09-2018.jpg

Σελίδα 31 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας