Σελίδα 13 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 2074

Θέμα: Λατώ [Lato, Varuna, Daisetsu]

  1. #121
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    scouffgian
    αμα εχεις φαει ωρες ολοκληρες στο πειραια φιλε πανθηρα,για φωτογραφιες τα καταλαβαινεις ολα..
    Πάω πάσο. Δεν ξέρω πως το βρήκες, πάντως αν αναλύσουμε τις σκιές, έχεις δίκιο. Ο ήλιος είναι δυτικά, άρα οι σκιές των αντικειμένων πέφτουν ανατολικά.

    jason12345
    Από το χρώμα.
    Είναι ξεκάθαρο.Αλλά πέρα από αυτό.Ο κάπτεν νιόνιος είναι πάνω στο τσάμπιον και φαίνεται και η στιγμή που φεύγει.
    Σωστός και ο Jason12345
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panthiras1 : 17-02-2008 στις 12:02

  2. #122
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από JASON12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    :Ναι,αυτά τα καταστρώματα είνι το μεγάλο του ατού.
    Μια παρατήρηση.
    Πολύ απομακρυμένο από τον ντόκο μου φαίνεται στην φωτό.
    Για δυο λογους μενει μια θεση πιο ανοιχτο απο την προβλητα. 1: Για να μπορει το Τσαμπιον να φευγει πιο ευκολα και 2: στην μεση περιπου της προβλητας υπαρχουν αβαθη που εχει κολησει και το Λατω εκει πιο παλια και τι Λισσος,οποτε για να μην εχουν τα ιδια,προσεχουν..

  3. #123
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Και τα ΚΡΗΤΗ τώρα που το λες τα έβλεπα απομακρυσμένα από τον ντόκο.
    Απλώς εμένα μου είχε μείνει η εικόνα του ΛΑΤΟΥ στην θέση των ΧΑΝΙΩΝ που ήταν κολημένο.Ο Βενιζέλος πάλι όταν έρχεται αράζει κοντά στον ντόκο.Μαλιστα σε ένα σημείο μπορείς και να τον ακουμπήσεις!
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  4. #124
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    Το κανουν αυτο γιατι τα Κρητη και το Λατω βγενουν λιγο εξω απο την γωνια και δεν θα ηταν ευκολο να δεσει η να λυσει το πλοιο που παει Χανια,ενω ο Βενιζελος δεν εξεχει καθολου και δεν εμποδιζει κανενα αλλο.
    Το θεμα ειναι να βοηθας τον συναδερφο καπετανιο να κανει την μανουβρα του (και ειδικα αν ειναι ιδιας εταιρειας) και οχι να δενεις εσυ και να μην σε νοιαζει τιποτα για τους υπολοιπους.

  5. #125
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Κρήτη
    Μηνύματα
    1.282

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από μιχαλης79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κανουν αυτο γιατι τα Κρητη και το Λατω βγενουν λιγο εξω απο την γωνια και δεν θα ηταν ευκολο να δεσει η να λυσει το πλοιο που παει Χανια,ενω ο Βενιζελος δεν εξεχει καθολου και δεν εμποδιζει κανενα αλλο.
    Το θεμα ειναι να βοηθας τον συναδερφο καπετανιο να κανει την μανουβρα του (και ειδικα αν ειναι ιδιας εταιρειας) και οχι να δενεις εσυ και να μην σε νοιαζει τιποτα για τους υπολοιπους.
    Ετσι ακριβώς!Πάντως όσες φορές θυμάμαι να έχω ανέβει Πειραιά, τα πλοία της Ανεκ που είναι για Ηράκλειο αράζαν λίγο μακρυά απο το ντόκο!!Δηλαδή δεν το κολούσαν στο πλάι και μου έκανε εντύπωση!Τότε αν δεν κανώ λάθος ήταν η Λατώ που ερχόνταν Ηράκλειο.
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com"]The shiplovers blog[/URL]>>Δρομολόγια 2010 προς/απο Ηράκλειο
    [URL="http://giannis.fotopic.net"]Gianni's gallery[/URL]
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com/"] [/URL]

  6. #126
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Athnes
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Captain_Nionios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφιερωμενες σε ολους αλλα κυριως στον Jason.Αν μας το παρουν απο τον Πειραια παλι θα το βγαζουμε στην Πατρα οποτε δεν αγχωνομαστε.Α ρε βαπορα...

    Lato_13_2_2008_Peiraias.JPG

    Lato_13_2_2008_Peiraias_2.JPG

    Lato_13_2_2008_Peiraias_3.JPG

    Πολύ ωραίες από που τις τράβηξες ?
    Ο Ξενοφώντας:
    [B][I]« Σωστό και χρήσιμο είναι να τιμώνται οι καπεταναίοι και έμποροι με το να κάθονται στα πρώτα καθίσματα στο θέατρο και στους αγώνες.»[/I][/B]

  7. #127
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Athnes
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω φιλε να ισχυει κατι τετοιο γιατι η φωτο ειναι τραβηγμενη απογευμα και το πλοιο αν δεν κανω λαθος ειχε ερθει το πρωι.τοση ωρα για να δεσει!!!!ημαρτον
    Έχεις απόλυτο δίκιο φαίνεται καθαρά αυτό από τα στίγματα της σκιάς που σχηματίζει κάθετα πόρος την προβλήτα νομιζω
    Ο Ξενοφώντας:
    [B][I]« Σωστό και χρήσιμο είναι να τιμώνται οι καπεταναίοι και έμποροι με το να κάθονται στα πρώτα καθίσματα στο θέατρο και στους αγώνες.»[/I][/B]

  8. #128
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Baggeliq Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραίες από που τις τράβηξες ?
    Να απαντήσω εγώ;
    Από το Τσάμπιον.
    Παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι.
    Σε τι βοηθάει ακριβώς να είναι απομακρυσμένα από τον ντόκο;
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  9. #129
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    H Πλωρη των Κρητη και του Λατω εξεχουν απο την γωνια που δενει η πρυμη του Τσαμπιον (και καθε πλοιου που δενει στην θεση αυτη) τωρα με αποτελεσμα να μην ειναι ευκολο να δεσει και να λυσει το τσαμπιον και ετσι κρατανε το Λατω και τα Κρητη λιγο ποιο ανοιχτα και οχι να ακουμπανε στο πλαι τους τελιως για να μην γινει ατυχημα.

  10. #130
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    OK.SE EYXARISTO
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

Σελίδα 13 από 208 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας