Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 16 από 16

Θέμα: Βλάβη Σύμη 2

  1. #11

    Προεπιλογή

    Ομολογώ οτι ο τρόπος που εκφάστηκα αναφερόμενος στον μηχανικό του πλοίου ίσως να ήταν άστοχος. Για άλλη μια φορα λοιπόν θέλω να καταστήσω σαφές οτι αυτό που σκεφτόμουν δίχως να μπορέσω να διατυπώσω ορθά ειναι οτι, σαν μέλος της διοίκησης της ΑΝΕΣ, ο μηχανικός του πλοίου θα μπορούσε να αποκομίζει πιέζοντας την εταιρεία όλα αυτά που χρειάζονται για την σωστή επισκευή και λειτουργία του πλοίου. Εϊναι γνωστό οτι πολλές φορές οι μηχανικοί δεν πέρνουν όλα αυτά που κατα καιρούς ζητούν απο τις εταιρείες τους. Αν λοιπόν τυγχάνει ο μηχανικός να ειναι και μέλος του ΔΣ, τότε τα πραγματα ίσως ειναι διαφορετικά!

    Ζητώ συγγνώμη για την όποια ένταση

  2. #12
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Από σήμερα στα δρομολόγια το ΣΥΜΗ ΙΙ.
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  3. #13
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Proteus3000uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρυμουλκούμενο σήμερα το πρωι μεταφέρθηκε το Σύμη 2 που δουλεύει στη γραμμη Ρόδου-Σύμης, απο το κεντρικό λιμάνι της Ρόδου. Η δεύτερη φορά φέτος. Την προηγούμενη φορά (πριν απο περίπου 1 μήνα) η βλάβη το κράτησε εκτός υπηρεσίας για 1 εβδομάδα περίπου.

    Απορεί κανείς για την ποιότητα των επισκευών και του προσωπικού που έχει αναλάβει την συντήρηση των πλοίων της εταιρείας μας. Τα καραβάκια αυτά απο όσο γνωρίζω έχουν άπλετο χρόνο κατα τη διάρκεια του χειμώνα, οπου και δεν ειναι σε υπηρεσία, να ασχοληθούν με τις κάθε είδους επισκευές.

    Σαν συμιακός πραγματικά ντρέπομαι για την κατάσταση που έχουν φέρει ορισμένοι την εταιρείας μας και τα πλοία της.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Proteus3000uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω οι κύριοι διοικούντες της ΑΝΕΣ να δώσουν τις απαραίτητες εξηγήσεις στους Συμιακούς.
    Σύμφωνα με πληροφορίες εξοργισμένου φίλου-μετόχου, μέλος της διοίκησης ειναι και ο πρώτος μηχανικός του "Σύμη 2" ο οποίος τον χειμώνα που το πλοίο ήταν σε αργία, "προέβει" σε "επισκευή" των μηχανών του πλοίου. Επομένως το πρόβλημα ίσως και να ήταν γνωστό.
    Ας αρχίζουν επιτέλους να αποδίδονται ευθύνες σε αυτόν τον τόπο!
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Proteus3000uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύριε "Ελμεψη" αυτο που εσείς αποκαλείτε παραλήρημα εγώ το αποκαλώ ενημέρωση. Φυσικά και θα εκφράζω την άποψη μου όσο αυτό και αν σας ειναι δυσάρεστο. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί δεν θα έπρεπε να ενημερώνω το forum για τις πληροφορίες που έχω στη διάθεση μου.Αν τις θεωρείτε λανθασμένες, έχετε και εσείς την ελευθερία να εκφράσετε και εσείς την άποψη σας.

    Καλά θα κάνετε τις ιδιαίτερα χρήσιμες πληροφορίες που μας δώσατε, να φροντίσετε να τις δώσετε και στους υπολοίπους μετόχουν της εταιρείας μας που σας διαβεβαιώ ειναι εξοργισμένοι.
    Ειμαι σίγουρος οτι θα σας καταλάβουν!

    Αυτό που αναφέρω στο μήνυμα μου, και ίσως δεν έκανα ιδιαίτερα σαφές, ειναι οτι σαν μέτοχος ο μηχανικός του πλοίου, ίσως θα έπρεπε να δώσει περισσότερη προσοχή και να "απαιτήσει" να γίνουν ορισμένες επιπρόσθετες εργασίες.
    Στο νησί μας κυκλοφορεί η φήμη οτι το πρόβλημα ήταν γνωστό απο πέρσι.

    Καλά θα κάνετε να σταματήσετε να βάλλετε κατα πάντων και ίσως να επικεντρώσετε (επικεντρώσουμε) την προσοχή σας στο να κάνετε την ΑΝΕΣ αυτό που ήταν κάποτε.

    Λυπάμαι αλλα θα συνεχίσω να γράφω ελεύθερα στο forum και θα χαρώ να ξαναδώ τα σχόλια σας σε κάποια απο τις αναρτήσεις μου.

    Φιλικά
    Τον στήσατε στον τοίχο το έρμο τον μηχανικό !
    Θα ήθελα να σας πω ότι ,όλες οι μηχανές δεν σας εγγυούνται ποτέ ότι δεν θα σταματήσουν να λειτουργούν ,ασχέτως αν εσείς έχετε ξοδέψει μια περιούσια να τις επισκευάσετε .Απλά έχετε μειώσει τις πιθανότητες να συμβεί !
    Οπότε δείξτε λίγο κατανόηση σε αυτούς τους μηχανικούς ,διότι όταν όλα πανε καλά ,τότε πηγαινουν μόνα τους τα βαπόρια ,και όταν έχουμε πρόβλημα ,τότε φταινε οι μηχανικοί !
    Φυσικά και θα συνεχίσετε να γράφετε ελεύθερα στο Nautilia.gr και θα είναι χαρά μας να σας διαβάζουμε, ακόμα και όταν διαφωνούμε !
    Φιλικά

  4. #14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον στήσατε στον τοίχο το έρμο τον μηχανικό !
    Θα ήθελα να σας πω ότι ,όλες οι μηχανές δεν σας εγγυούνται ποτέ ότι δεν θα σταματήσουν να λειτουργούν ,ασχέτως αν εσείς έχετε ξοδέψει μια περιούσια να τις επισκευάσετε .Απλά έχετε μειώσει τις πιθανότητες να συμβεί !
    Οπότε δείξτε λίγο κατανόηση σε αυτούς τους μηχανικούς ,διότι όταν όλα πανε καλά ,τότε πηγαινουν μόνα τους τα βαπόρια ,και όταν έχουμε πρόβλημα ,τότε φταινε οι μηχανικοί !
    Φυσικά και θα συνεχίσετε να γράφετε ελεύθερα στο Nautilia.gr και θα είναι χαρά μας να σας διαβάζουμε, ακόμα και όταν διαφωνούμε !
    Φιλικά
    Πες τα χρυσοστομε!!!!!

    Δυστηχως ορισμενοι οταν κριτικαρουν ενα πλοιο, στερουνται ναυτικης παιδειας , και αυτο δεν ειναι φαινομενο μονο των διαφορων φορουμ στο ιντερνετ αλλα και των ΜΜΕ το οποιο ειναι ακομα ποιο λυπηρο.
    Μάθε πρώτα το κουπί πριν πιάσεις το τιμόνι!!!!!!

  5. #15

    Προεπιλογή

    το προβλημα ηταν με την ρεβερσα τησ μηχανης επαθε ζημια
    για βλακεια
    εκανε κοντρες με το νικολαος χ ημουν μηχανικος του νικολαος χ τοτε

  6. #16

    Προεπιλογή

    παντος τα λαθη σε αυτο το πλοιο ηταν παρα πολλα απο την λαθος κατασκευη μελετη πχ την πλωρα την εκοψαν 2 φορες
    καταμαραν να ποιανει τα 13 μιλια δεν υπαρχει

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας