Σελίδα 11 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 398

Θέμα: Νέα Μέλη - Newbie Introduction

  1. Προεπιλογή

    Καλως σας βρηκα , αν και μεγαλος λατρης των "πετουμενων" και ορεσιβιος λογω καταγωγης , λεω να μπαρκαρω μαζι σας επειδη μου αρεσουν οι περιπετειες , αν και αμαθος απο θαλασσα ( τα συνηθισμενα ταξιδια του τουριστα εχω κανει :mrgreen: ) . Ελπιζω να μη με πεταξετε στη θαλασσα :mrgreen:

  2. #102

    Προεπιλογή

    καλως ηρθες

  3. #103
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Καλω ηρθες και νομιζω θα μπεις σιγα σιγα στο κλιμα.Θαλασσα,ομορφες ακτες,βαπορια και σκαφη οτι θα βρεις εδω μεσα.Καλη διασκεδαση.

  4. Προεπιλογή

    Ευχαριστω παιδια , να 'στε καλα !!!

  5. #105

    Smile Η σειρά μου τώρα...

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα αυτού του καταπληκτικού forum (αν δεν πενέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει ).

    Ονομάζομαι Φωτεινή, είμαι τελοιόφητη του Παν/μίο Αιγαίου, Τμήματος Ναυτιλίας & Επιχειρηματικών Υπηρεσιών και αναμένω από στιγμή σε στιγμή να ξεκινήσω το μεταπτυχιακό μου.

    Η λατρεία για την θάλασσα ξεκίνησε κάπως "επισοδιακά" θα έλεγα ....

    Αυτά για την ώρα
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  6. Προεπιλογή

    Καλως τη !!!

  7. #107

    Προεπιλογή

    Γεια σε ολους σας!Αν και δεν ειχα ποτε ιδιαιτερη σχεση με τι θαλασσα,αρχιζω σιγα σιγα να αποκταω,αφου εχω σχεση εδω και μερικους μηνες με ναυτικο.Χαιρομαι πολυ που υπαρχει ενα site σαν το nautilia.gr.Διαβασα πολυ ενδιαφερουσες αποψεις και ενημερωθηκα για πραγματα που ουτε τα φανταζομουν!Αλλες φορες συγκινηθηκα η και χαμογελασα διαβαζοντας κατι.Πιστευω πως το site θα αποδειχθει χρησιμο και ενημερωτικο για μενα καθως και ενας καλος φιλος για τους δυσκολους μηνες που με περιμενουν....Ευχομαι τα καλυτερα σε ολους!

  8. #108
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Καλως ορισες στην παρεα μας VERONIKA. Ετσι ειναι οπως τα λες. Το Nautilia.gr σε ενημερωνει σε διασκεδαζει και καποιες φορες γινεται αφορμη για προβληματισμο.Ασε δε τις συναντησεις και τα ταξιδια (ενταξει ενα εχουμε κανει ως τωρα ) Ειναι η καλυτερη συντροφια.

  9. #109

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους...!!!
    Το όνομα μου είναι Μάνος,είμαι 34 ετών και αν και είμαι τελείως άσχετος επαγγελματικά με τη θάλασσα (εκτός από μία περίοδο δύο ετών που δούλευα σε πρακτορείο στον Πειραιά),είμαι φανατικός καραβολάτρης απο μικρός και παραμένω ως τώρα!!
    Πάντα θυμάμαι τον εαυτό μου να φωτογραφίζει πλοία...(ακόμα και τις παλιές καλές εποχές της δεκαετίας του 90 που αν σε έπαιρναν χαμπάρι οι λιμενικοί άρχιζε το κυνηγητό!!!)....και όποτε μπορώ συνεχίζω να φωτογραφίζω....
    Κάνω αρκετά ταξίδια με πλοίο κάθε χρόνο...και όπως θα έχετε ήδη διαπιστώσει σχεδόν πάντα γυρίζω με αρκετό υλικό...
    Επίσης τα τελευταία 5 χρόνια το γραφείο μου βρίσκεται στην Ακτή Μιαούλη οπότε έχω άμμεση επαφή με το λιμάνι και τα πλοία του...οπτικά!!!
    (αν και απο τέλος Αυγούστου μετακομίζω για Αθήνα και αυτό θα μου κοστίσει συναισθηματικά αρκετά....5 χρόνια είναι αυτά...)
    Χαίρομαι λοιπόν που μπαίνω στην όμορφη παρέα σας και επίσης πιο πολύ χαίρομαι που θα μπορώ να μοιράζομαι τις αναμνήσεις μου απο τα πλοία με ανθρώπους που έχουν το ίδιο πάθος με εμένα...!!!!
    Καλά μας ταξίδια λοιπόν...!!!

  10. #110
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι - Άλικα Λακωνίας - Χανιά
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Καλησπερα - μερα, οτι να ναι τελος παντων...

    Δεν εφταιγα εγω...
    Ειμαι γιος πλοιαρχου...
    Δεν μπορουσα να κανω διαφορετικα...

Σελίδα 11 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας