Σελίδα 30 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 202829303132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 291 έως 300 από 398

Θέμα: Νέα Μέλη - Newbie Introduction

  1. #291

    Προεπιλογή

    Καλησπερα σε ολη την παρεα του nautilia

  2. #292
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    καλώς 'ήρθατε στην παρέα μας.

  3. #293

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Maroulis Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλώς 'ήρθατε στην παρέα μας.
    Ευχαριστω πολυ, καλα ταξιδια να εχουμε.
    Παρακολουθω το nautilia αρκετα χρονια ,αν και δεν ειμαι ναυτικος μου αρεσουν πολυ τα πλοια .

  4. #294

    Προεπιλογή Νέο μέλος

    Καλησπέρες σε όλους. Ονομάζομαι Αριστοτέλης και είναι το 1ο μου post.Θα ήθελα να ρωτήσω τα χρήματα που βγάζει ένα bulk carrier, γιατί προσμετρώνται ανα ημέρα;(και είναι ευμετάβλητα αντίστοιχα- το λέω αναγνωρίζοντας πως η παγκοσμια αγορά παίζει ρόλο, αλλά ειναι ''γενικευμένο'') π.χ Είναι γνωστό πως πλοία που έβγαζαν το 2008 60.000$ USD ανά ημέρα, ξαφνικά άρχισαν να ''μπαίνουν'' μέσα οι εταιρείες με την Οικονομική Κρίση πέφτοντας σε χαμηλα των 3.000$USD για ένα διάστημα. Τα ναυλοσύμφωνα που κάνουν οι εκναυλωτές με τους ναυλωτές, δεν έχουν ''βιώσιμους'' όρους; Τι φταίει ο πλοιοκτήτης για την κατιούσα της κεφαλαιακής αγοράς -και όσα έβγαλε σε έναν μήνα να τα χάσει στον επόμενο;

    Ο Τσάκος με την TEN όπως και η Αγγελική Φράγκουμε με την NAVIOS λέγεται πως πέρασαν την Οικ. Κρίση αλώβητοι (και σε έναν βαθμό κερδισμένοι). Τι κινήσεις έκαναν;

    Δεν ασχολούμαι επαγγελματικά με την ναυτιλία(προς το παρόν), αλλά φροντίζω να ενημερώνομαι μιας και μου αρέσει σαν αντικείμενο. Θα ήταν χαρά μου να άκουγα απόψεις τεκμηριωμένες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    φιλικά,
    Αριστοτέλης

  5. #295

    Προεπιλογή

    ........................κανείς;;;

  6. Προεπιλογή Νέα Μέλη

    Καλημέρα σας από τό ομορφο Ναυπλιο . Σας ευχαριστώ ιδαίτερα γιά τήν αποδοχή !!

  7. #297
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Νικος Κωτσονοπουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας από τό ομορφο Ναυπλιο . Σας ευχαριστώ ιδαίτερα γιά τήν αποδοχή !!
    καλώς ήρθες στην παρέα μας.

  8. #298

    Προεπιλογή

    Καλημερα απο την Νεα Ιωνια Βολου.Χρονια λατρης της θαλασσας αλλα και των υπερωκεανιων ειπα να ακολουθησω το ναυτικο επαγγελμα αλλα και να βρω ενα φορουμ να πω τον πονο μου για την καταστροφη αυτων των τοσο ομορφων πλοιων.

  9. Red face Καλώς σας βρήκα!

    Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Δημήτρης από την Λαμία και αποφάσισα να συμμετάσχω στο forum σας βασικά για να λάβω γνώσεις στην κατασκευή καγιάκ και πάνω απο όλα να σας πρήξω με τις απορίες μου!
    Έμαθα πλέον να χρησιμοποιώ καλά προγράμματα σχεδιασμού και λόγω του ότι θεωρώ πως πρέπει να τα μοιραζόμαστε ΟΛΑ, εκτός από τις γυναίκες μας, ότι καινούριο σχεδιάζω θα το αναρτώ δωρεάν.

    Καλώς σας βρήκα!

  10. Προεπιλογή Νέα Μέλη - Newbie Introduction

    Καλώς ήρθατε!

Σελίδα 30 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 202829303132 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας