Σελίδα 38 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 283637383940 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 371 έως 380 από 398

Θέμα: Νέα Μέλη - Newbie Introduction

  1. #371

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για την αποδοχη μου στο forum. Όπως και άλλοι έχω αγάπη για τη θάλασσα και την ιστιοπλοία.

  2. #372

    Προεπιλογή Νέο μέλος στο forum

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλωσορίζουμε τα νέα μέλη θα θέλατε να συστηθείτε ;
    Ας κάνω λοιπόν την αρχή αν και τα έχω αναφέρει και στο παρελθόν, είμαι η Εφη 29 ετών εργάζομαι σε Τράπεζα με προυπηρεσία 5 ετών σε ναυτιλιακή εταιρεία 1 χρόνο στα πληρώματα και 4 στο Τεχνικό τμήμα στο κομμάτι των ανταλακτικών για 27 βαπόρια (containers & bulk carriers). Μπορεί να μήν είμαι ακόμα ενεργά στον κλάδο όμως πάντα με ενδιαφέρει και ελπίζω μέσα απο το Naytilia να ενημερωθώ ακόμα περισσότερο.

    Για να γνωριστούμε καλύτερα :!:
    Καλημέρα,
    Ευχαριστώ για την αποδοχή της εγγραφής μου στο forum και συγχαρητήρια για τις πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις και τις πληροφορίες που ανεβάζετε.
    Με προσέλκυσε στο site σας η αναζήτησή μου για πληροφορίες για τους έλληνες μετανάστες στην Αμερική και για τα ελληνικά πλοία που ταξίδεψαν προς τα εκεί, όμως διαπίστωσα ότι όλες οι αναρτήσεις έχουν πολύ ενδιαφέρον. Σας ευχαριστώ πολύ.

  3. #373

    Προεπιλογή Καλά ταξίδια !

    Καλημέρα,
    Ευχαριστώ για την αποδοχή της εγγραφής μου στο forum και συγχαρητήρια για τις πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις και τις πληροφορίες που ανεβάζετε.
    Με προσέλκυσε στο site σας η αναζήτησή μου για πληροφορίες σχετικά με τα επιβατηγά πλοία που εξυπηρετούσαν τις Κυκλάδες στο παρελθόν. Λόγω καταγωγής.

  4. #374

    Προεπιλογή

    Γεια σας.Οπως βλεπετε ονομαζομαι Αλεξανδρος.Νεο μελος και γω και ευχαριστω που με εγκρινατε να ειμαι στην κοινοτητα του φορουμ αν και με αρκετη καθυστερηση,διοτι για αρχη δεν μου ειχε σταλει email επιβεβαιωσης και μετα που σταλθηκε κατοπιν αιτησης μου,επιβεβαιωσα το προφιλ μου αλλα επρεπε να στειλω προσωπικο μηνυμα στον κυριο Μαρουλη ουτως ωστε να με εγκρινει για νεο μελος του forum αφου περιμενα για κανα 2μηνο απο την αρχικη μου εγγραφη.Για να μην χαλιομαστε ομως διοτι το λεω σαν ενα μικρο παραπονο,αλλα οταν του εστειλα το μηνυμα για την εγκριση μου εγινα δεκτος την επομενη μερα,οποτε τον ευχαριστω θερμα.Τωρα στο προσωπικο μου κομματι εγινα και εγω οπως και εσεις απο μικρος καραβολατρης διοτι εμενα τα πρωτα χρονια της παιδικης μου ηλικιας τα περασα στη ομορφη και ακριτικη Σητεια και το πρωτο πλοιο που θυμαμαι να αντικρισα ηταν το ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΛΑΝΕ το οποιο ηταν,ειναι και θα ειναι το αγαπημενο μου πλοιο και θεωρω οτι ειναι μακραν καλυτερο απο τον Κορναρο σε αρκετα σημεια,αλλα και απο τα υπολοιπα πλοια της κατηγοριας του,πιστευω οτι ειναι κορυφη αφου αλλωστε εχει θαψει ολα τα υπολοιπα συνομηλικα καραβια και με αρκετα χρονια ζωης ακομα.Παρολο που ημουν μικρος σε ηλικια τοτε και ταξιδεψα στα τελειωματα του σαν LANE LINES,δηλαδη το 2005 και το 2006 για Σαντορινη (στην οποια οφειλω τα πιο πολλα μου ταξιδια διοτι εχω παει 7 φορες) θυμαμαι αρκετα πραγματα,οπου πραγματικα ενιωθα σαν το σπιτι μου και γενικοτερα οι πιο πολλες αναμνησεις ειναι απο αυτο το πλοιο αφου το εχω γυρισει ολο ακομα και μες στην γεφυρα τοτε με πλοιαρχο τον Πασχαλη.Γι αυτο το λογω λοιπον ψαχνω γενικοτερα φωτογραφιες απο τοτε και θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου στειλετε απο απο τα λιμανια της Κρητης δηλαδη(ΗΡΑΚΛΕΙΟ,ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ,ΣΗΤΕΙΑ) αλλα και απο οποιοδηποτε αλλο λιμανι,δεν υπαρχει προβλημα αλλα επειδη ειμαι απο Κρητη θα ηταν το ιδανικο.Επισης εχω κανει ενα μεγαλο αφιερωμα στην λανε και μαλλον θα το ανεβασω και εδω.Ευχαριστω θερμα για την κατανοηση σας και ξανα ευχαριστω για την εγκριση σας στο forum.

  5. #375
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή Καθυστερημένη πρώτη ανάρτηση

    Χαιρετώ την παρέα, αν και δυσκολεύτηκα λίγο ώσπου να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός μου τον Μάιο (ευχαριστώ τον διαχειριστή Ellinis) γράφω την πρώτη μου ανάρτηση σήμερα. Φίλος και θαυμαστής των πλοίων από μικρός. Η τύχη (ή αν θέλετε η μοίρα) το έφερε και πρώτη μου δουλειά πριν 22 χρόνια ήταν εποχιακός υπάλληλος σε τουριστικό γραφείο. Εκεί κατά κύριο λόγο ασχολήθηκα με την έκδοση ακτοπλοϊκών εισιτηρίων. Μεγάλη μου πίκρα που η πόλη μου (Θεσσαλονίκη) τα τελευταία χρόνια έχει ξεπέσει σαν λιμάνι και αν είμαστε τυχεροί συνδεόμαστε ακτοπλοϊκά μόνο με τις Σποράδες για 2-3 μήνες το καλοκαίρι -κι αυτό το μαθαίνουμε πολύ αργά.

    Καλές θάλασσες!

  6. #376

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα από εμένα σας ευχαριστώ για την αποδοχή. Σαν καινούριος και εγώ μετά από 17 χρόνια είπα να αφήσω τα φορτηγά οχήματα σαν μηχανικός και να βρω μια δουλεια σε μια αξιόλογη εταιρια

  7. #377
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή Καλώς ορίσατε!!

    Καλησπέρα και καλή Χρονιά!!

    Θα ήθελα να καλωσορίσω όλα τα καινούρια μέλη του nautilia.gr. Το ταξίδι στον ψηφιακό κόσμο της ναυτιλίας μόλις ξεκίνησε και εύχομαι να έχουμε όλοι μαζί μια ευχάριστη, δημιουργική και εποικοδομητική περιήγηση στη μεγαλύτερη θαλασσινή παρέα.

  8. #378

    Προεπιλογή Γεια, Είμαι η Κατερίνα .

    Σας ευχαριστώ που με δεχτήκατε.

  9. #379
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karagkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ που με δεχτήκατε.
    Κατερίνα καλώς ήρθες στη μεγαλύτερη θαλασσινή παρέα. Στο nautilia.gr μπορείς να βρεις πληροφορίες για όλα σχεδόν τα πλοία και το ναυτικό επάγγελμα και να συμμετέχεις στις συζητήσεις που γίνονται σε αυτό το forum, ενώ στο portal θα βρίσκεις καθημερινά όλες τις σημαντικές ειδήσεις που αφορούν τη ναυτιλία.

  10. #380

    Προεπιλογή καλησπέρα

    καλησπέρα,
    χαίρομαι που μπορώ να είμαι μέλος της παρέας, εύχομαι υγεία σε όλους

Σελίδα 38 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 283637383940 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας