Σελίδα 52 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 511 έως 520 από 674

Θέμα: Μπλου Σταρ Πάτμος [Blue Star Patmos]

  1. #511
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sprintezis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τις επόμενες μέρες θα το δούμε στον Πειραιά όπου θα παραδοθούν στους κατόχους τα ΙΧΕ και φορτηγά αυτοκίνητα και όλοι ευχόμαστε το 2018 να το δούμε να εκτελεί δρομολόγια πλήρως αποκατεστημένο
    Mέχρι το ναυπηγείο ας κρατάμε μικρό καλάθι.

  2. #512

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sprintezis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά την αποκόλληση ξέρουμε πού θα οδηγηθεί το βαπόρι? Υπάρχει προηγούμενο παρόμοιων επισκευών στην Ελλάδα?
    Χαλκίδα λοιπόν.

  3. #513
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από renetoes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς! Και κανείς δεν (θέλει να) θυμάται πλέον ποιόν είχε σε απόσταση αναπνοής πίσω του, να τον "κυνηγάει" ( με όσο άγχος του πρόσθετε αυτό, σε ένα οριακά στενό πέρασμα), νύχτα και τότε, στο παρθενικό ταξίδι του ΠΑΣΙΦΑΗ.
    Ανακαλώ το παραπάνω μήνυμά μου, για προσωπικούς λόγους. Σε ένα forum όπως το nautilia.gr, δεν περίμενα ότι θα υπήρχαν αντοδράσεις σε τέτοιους τόνους....

  4. #514
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από renetoes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακαλώ το παραπάνω μήνυμά μου, για προσωπικούς λόγους. Σε ένα forum όπως το nautilia.gr, δεν περίμενα ότι θα υπήρχαν αντοδράσεις σε τέτοιους τόνους....
    Καθένας μας έχει ένα όνομα, μια ιστορία στον εν γένει βίο του, κάποια πράγματα να επιδείξει στην καρριέρα του, δεν μπορεί να λοιδωρείται ούτε δημόσια ούτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων από άλλα μέλη.

    Παρακαλώ τον administrator, αν το θέλει (και μου κάνει αυτή τη χάρη, που δεν το πιστεύω διότι οι φωτογραφικές αναρτήσεις μου αποτελούν πολύτιμο υλικό για πάρα πολλούς), να κατεβάσει από την ιστοσελίδα ό,τι έχει ανεβάσει μέχρι τώρα ο renetoes, δηλαδή εγώ. Ένα απλό "bαnned" και τελειώσαμε!

    Καλή συνέχεια στο forum, δεν θέλω να έχω πια καμμία σχέση με αυτό!

  5. #515

    Προεπιλογή

    Αυλίδα (Ναυπηγεία Χαλκίδας) ή Πέραμα ???

    Στο σήμα του πλοίου στο AIS, έχει περαστεί ως προορισμός το Πέραμα, αντί τις Ίου που εξέπεμπε όλες τις προηγούμενες ημέρες.

    Και για του λόγου το αληθές : Untitled-1.jpg

  6. #516

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυλίδα (Ναυπηγεία Χαλκίδας) ή Πέραμα ???

    Στο σήμα του πλοίου στο AIS, έχει περαστεί ως προορισμός το Πέραμα, αντί τις Ίου που εξέπεμπε όλες τις προηγούμενες ημέρες.
    Αναχώρησε πριν λίγα λεπτά το πλοίο από την Ίο με προορισμό το Πέραμα. Σύμφωνα με το δελτίο δεξαμενισμών του ΟΛΠ,

    Untitled-1.jpg

    αύριο θα ανέβει στην μεγάλη δεξαμενή του Περάματος όπου είναι προγραμματισμένο να παραμείνει μέχρι τις 17/9ου.

  7. #517

    Προεπιλογή

    Από ότι φαίνεται στο AIS και εφόσον δεν σταματήσει στην ράδα, γύρω στις τέσσερις (16.00) θα βρίσκεται στο Πέραμα (θα πάρουν φωτιά τα drones !!!). Λογικά δεν θα πρέπει πριν ανέβει δεξαμενή να πιάσει κάπου για να κατεβάσει τα οχήματα ??? Δεν νομίζω πως υπάρχει περίπτωση ή λόγος να παραμείνουν δέκα ακόμα ημέρες στο γκαράζ του.

  8. #518
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά δεν θα πρέπει πριν ανέβει δεξαμενή να πιάσει κάπου για να κατεβάσει τα οχήματα ??? Δεν νομίζω πως υπάρχει περίπτωση ή λόγος να παραμείνουν δέκα ακόμα ημέρες στο γκαράζ του.
    Kάπου θα πέσει να τα βγάλει.Εγώ λέω κ την πολύ απίθανη περίπτωση του ctl αλλά έχει γίνει πολλές φορές. Η ασφάλεια παίρνει το πλοίο,αποζημιώνει την εταιρεία κ το πουλάει γιά περαιτέρω υπηρεσία στον χ ενδιαφέρόμενο,περιλαμβανομένης της BSF. Ας μας πουν οι επαϊοντες τι γίνεται με το φορτίο.Σίγουρα είναι χρονοβόρα διαδικασία.

    Υπάρχουν κ οι βαλίτσες γιά τις οποίες πρέπει να πάει κόσμος να τις πάρει.

  9. #519

    Προεπιλογή

    Νομίζω για τις βαλίτσες (κλπ. πακέτα, δέματα) δεν θα πρέπει να υπάρχει θέμα. Δέκα ημέρες παρέμεινε το πλοίο στο σημείο προσάραξης, φαντάζομαι με κάποιο μικρό σκάφος, με λάντζα, θα τα παρέδωσαν στο λιμάνι και τους κατόχους τους.

  10. #520
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω για τις βαλίτσες (κλπ. πακέτα, δέματα) δεν θα πρέπει να υπάρχει μα. Δέκα ημέρες παρέμεινε το πλοίο στο σημείο προσάραξης, φαντάζομαι με κάποιο μικρό σκάφος, με λάντζα, θα τα παρέδωσαν στο λιμάνι και τους κατόχους τους.
    Ίσως μπαίνει θέμα διεκδίκησης κ ο χώρος που τα είχε βάλει ο καθένας να έχει σημασία.Γιά φύλαξη στην αποθήκη όπου ο κάτοχος είναι κατοχυρωμένος,στα ράφια στο γκαράζ,πάνω στο ξενοδοχειακό.

Σελίδα 52 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας