Σελίδα 63 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 13536162636465 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 621 έως 630 από 674

Θέμα: Μπλου Σταρ Πάτμος [Blue Star Patmos]

  1. #621

    Προεπιλογή

    Λογικά για το ίδιο περιστατικό πρέπει να μιλάτε φίλε μου, της Παρασκευής 5 Ιουλίου. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι συνέβησαν δύο συνεχόμενα παρόμοια περιστατικά με το ίδιο πλοίο, στο ίδιο σημείο, και την ίδια ακριβώς ώρα μέσα σε δύο ημέρες.

    Το πρόβλημα βρίσκεται στο naxospress.gr, που ανέφερε το περιστατικό μετά από ακριβώς μία ημέρα, απόγευμα Σαββάτου 6 Ιουλίου, και χωρίς πουθενά να προσδιορίζει το πότε έγινε. Και μάλιστα, ενώ στο μεγαλύτερο μέρος του δημοσιεύματος περιγράφει το περιστατικό σε χρόνο αόριστο (παρελθόντα), στο τέλος καταλήγει σε ενεστώτα (το πλοίο συνεχίζει............. η ταχύτητά του είναι........ κινείται προς........).

    Είναι αυτό που λέμε...... "έγκυρη και υπεύθυνη ενημέρωση" !!!

  2. #622
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Ε ναι. Απίθανο να έγιναν δύο συνεχόμενα συμβάντα. Και μένα ο ενεστώτας με μπέρδεψε.
    Πάντως, καμία ανακοίνωση δεν άκουσα (και είμαι σίγουρος), καμία μετακίνηση δεν είδα (τουλάχιστον εκεί που καθόμουν-και είχα μεγάλο πεδίο ορατότητας).

  3. #623
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή ΜΠΛΟΥ ΣΤΑΡ ΠΑΤΜΟΣ

    Απογευματινή αναχώρηση,και ο κόσμος καλά κρατεί.

    ΜΠΛΟΥ-ΣΤΑΡ-ΠΑΤΜΟΣ-24-8-2019-01-.jpg

    24-08-2019.

  4. #624

    Προεπιλογή Ερωτηση

    Καλησπερα σε ολους

    Επειδη εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχω διαβασει καποια ενημερωση απο πουθενα, μπορει καποιος να με ενημερωσει για το ποιος ηταν ο πλοιαρχος στη προσαραξη του πλοιου στην Ιο?

    ευχαριστω προκαταβολικα!

  5. #625
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giannis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους

    Επειδη εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχω διαβασει καποια ενημερωση απο πουθενα, μπορει καποιος να με ενημερωσει για το ποιος ηταν ο πλοιαρχος στη προσαραξη του πλοιου στην Ιο?

    ευχαριστω προκαταβολικα!
    Βασικά αν έχει βγει κάποιο πόρισμα, το τι έφταιξε εκείνο το ξημέρωμα της 30/08/2017 και το Blue Star Patmos έκατσε στα αβαθυ έξω από το λιμάνι της Ίου?
    Πολλά έχουν ακουστεί γι'αυτό το ατύχημα. Την αλήθεια θα την μάθουμε ποτέ?

  6. #626
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    [QUOTE=giannis80;618070]Καλησπερα σε ολους

    Επειδη εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχω διαβασει καποια ενημερωση απο πουθενα, μπορει καποιος να με ενημερωσει για το ποιος ηταν ο πλοιαρχος στη προσαραξη του πλοιου στην Ιο?

    ευχαριστω προκαταβολικα![/QUOT

    Πρωτο μηνυμα σε καραβολατρικο φορουμ και ρωτας ποιος ηταν τοτε πλοιαρχος σε μια ατυχη στιγμη? Δε νομιζω να εχει καποια σημασια το ποιος ηταν. Εχει?

  7. #627
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    [QUOTE=ΑΡΗΣ;618097]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giannis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους

    Επειδη εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχω διαβασει καποια ενημερωση απο πουθενα, μπορει καποιος να με ενημερωσει για το ποιος ηταν ο πλοιαρχος στη προσαραξη του πλοιου στην Ιο?

    ευχαριστω προκαταβολικα![/QUOT

    Πρωτο μηνυμα σε καραβολατρικο φορουμ και ρωτας ποιος ηταν τοτε πλοιαρχος σε μια ατυχη στιγμη? Δε νομιζω να εχει καποια σημασια το ποιος ηταν. Εχει?
    Έχω παρατηρήσει ότι πολλά άτομα εμφανίζονται στο φόρουμ ως κομήτες προκειμένου να. πληροφορηθούν κάτι Κ μετά εξαφανίζονται.
    Επιπλέον κ από τα υπάρχοντα μέλη είμαστε λίγοι που συνεισφέρουμε ουσιαστικά.

  8. #628

    Προεπιλογή

    [QUOTE=ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ;618104]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω παρατηρήσει ότι πολλά άτομα εμφανίζονται στο φόρουμ ως κομήτες προκειμένου να. πληροφορηθούν κάτι Κ μετά εξαφανίζονται.
    Επιπλέον κ από τα υπάρχοντα μέλη είμαστε λίγοι που συνεισφέρουμε ουσιαστικά.
    Μερικές δικές μου σκέψεις
    Είμαστε σε ενα ερασιτεχνικό χώρο και κάνουμε χόμπι άρα οτι μπορεί ο καθένας, από την άλλη δεν μπορεί να υπάρχει πάντα και απο όλους η ΛΕΠΤΌΤΗΤΑ της διακρητηκοτιτας που ενδεχόμενος θα ηταν απαραίτητη .Αυτό προκύπτει και απο την παιδια αλλά και απο την κατάρτιση του καθενός από εμάς.

  9. #629
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Επί τη ευκαιρία, να αναφέρω πως αυτό το Σάββατο 12/10 το BS Patmos στο δρομολόγιό θα προσεγγίσει και στην Πάρο (πριν από την Αστυπάλαια). Κάτι αντίστοιχο θα συμβεί και στο δρομολόγιο της επιστροφής του τη Δευτέρα στις 14/10 προς Πειραιά (θα προσεγγίσει στην Πάρο τα ξημερώματα ουσιαστικά της Τρίτης). Τέλος στο σύστημα κρατήσεων φαίνεται πως το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου το πλοίο- υποψιάζομαι μάλλον λόγω κάποιας προσκυνηματικής εκδρομής από Δωδεκάνησα- θα προσεγγίσει στην Τήνο στο "ανέβασμα" την Παρασκευή 25/10 από Ρόδο (θα πιάσει Τήνο το πρωί του Σαββάτου στις 26/10) και στο "κατέβασμα", το οποίο εκτάκτως για εκείνο το ΣΚ θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 27/10 και ώρα 08.00 από Πειραιά και όχι το Σάββατο το απόγευμα, όπως συνήθως στα χειμερινά δρομολόγια...

    https://www.bluestarferries.com/en/t...ntent-category

  10. #630
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Άσχετα με το ποιος ήταν πλοίαρχος στο πλοίο την στιγμή του ατυχήματος, που το κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό, θα μάθουμε τελικά την αιτία του ατυχήματος? Κινδύνεψαν πάνω από 200 ψυχές εκείνη την νύχτα, αυτοί δεν πρέπει να μάθουν τι έγινε? Πως ένα δρομολόγιο ρουτίνας τους έβαλε σε κίνδυνο τη ζωή τους? Έχουν παρθεί μέτρα ώστε να μην ξανά συμβεί πάλι ένα ανάλογο ατύχημα?

Σελίδα 63 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 13536162636465 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας