Σελίδα 12 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 224

Θέμα: Ναυάγιο Εξπρές Σαμίνα [The wreck of Express Samina]

  1. #111

    Προεπιλογή

    Φίλε JASON προς αποκατάσταση της αλήθειας και μόνο, θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω σε ένα λάθος σου. Στο ναυάγιο του ΣΑΜΙΝΑ
    δεν ήταν εκατοντάδες οι νεκροί αλλά οι επιβαίνοντες.
    Οι συνάνθρωποι μας που έχασαν την ζωή τους, ήταν αν δεν με απατά η μνήμη μου γύρω στους 85.

    Τώρα όσον αφορά την άγνοια των παιδιών (αλήθεια τι ηλικίας ?) για το ναυάγιο του ΣΑΜΙΝΑ (το οποίο βέβαια δεν είναι το μεγαλύτερο
    που έχει συμβεί στη χώρα μας), δεν το βρίσκω και τόσο πια τραγικό.
    Προσωπικά είμαι 44 ετών και αν με ρωτήσει κάποιος ποιό ήταν το μεγαλύτερο αεροπορικό δυστύχημα στη χώρα μας
    (από άποψη απώλειας ζωών βέβαια), καλώς ή κακώς δεν θα ξέρω να του απαντήσω.

  2. #112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αν με ρωτήσει κάποιος ποιό ήταν το μεγαλύτερο αεροπορικό δυστύχημα στη χώρα μας
    (από άποψη απώλειας ζωών βέβαια), καλώς ή κακώς δεν θα ξέρω να του απαντήσω.
    Bρε παιδιά συγγνώμη, αλλά μήπως κάποια στιγμή να σταματήσουμε το ποστάρισμα που γίνεται μόνο και μόνο για να παραστήσουμε τους έξυπνους ???
    Γιατί το γ....με το θέμα ???

    Αν δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει το νόημα και την σημασία ενός ποστ τουλάχιστον ας μην το ...ξεφτιλίζει μόνο και μόνο για να πει την ανοησία του.

  3. #113

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voyager1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Espresso, απλά το ανέφερα, μιας και τέθηκε. Χαλάρωσε και πιο ευγενικά , σε παρακαλώ. Απόφυγε κι εσύ τα άσκοπα posts, όμως. Ο moderator, παρακαλώ, να διαγράψει το παραπάνω ποστ μου, γιατί δεν υπάρχει προεπιλογή στο edit, ώστε να το κάνω μόνος.
    Φίλε μου ούτε χαλαρώνω και μίλησα και πολύ ευγενικά για το συγκεκριμμένο σου ποστ.
    ¶λλο πράγμα είναι ένα μήνυμα που από κάποιους μπορεί να θεωρηθεί άσκοπο, και άλλο πράγμα ένα ''εξυπναδίστικο'' μήνυμα που ξεφτιλίζει την συζήτηση.

    Τουλάχιστον για να ζητάς μόνος σου να σου διαγράψουν το μήνυμα σου, κάτι είναι κι αυτό.

  4. #114
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Κοίταξε να δεις,δεν έχει σημασία αν οι νεκροί είναι 80 ή 180.
    Σημασία έχει αυτή η άγνοια.Δεν λέω να είμαστε σαν χαζά στην τηλεόραση και να βλέπουμε ειδήσεις απλώς να ξέρουμε τι μας γίνατε.
    Δικαιολογώ βέβαια ότι το 2000 ήταν γύρω στα 5 αλλά και εγώ τόσο ήμουν.
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  5. #115
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Thumbs down Ηρεμια Κυριοι

    Κυριοι χωρις να παριστανω τον εξυπνο, πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να φτασει μια ανοιχτη κουβεντα σε ασχημη αντιπαραθεση με υψηλους τονους, ο φιλος Espresso Venezia ειναι σε ηλικια 44 Ετων και σαφως ξερει κατι παραπανω, αλλα επειδη και εγω ειμαι ανω των 30 Ετων πιστευω οτι εμεις πρεπει να μετραμαι παραπανω τις κουβεντες μας!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nautikos II : 14-02-2008 στις 20:01

  6. #116

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Tsentzos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ο φιλος Espresso Venezia ειναι σε ηλικια 44 Ετων και σαφως ξερει κατι παραπανω, αλλα επειδη και εγω ειμαι ανω των 30 Ετων πιστευω οτι εμεις πρεπει να μετραμαι παραπανω τις κουβεντες μας!
    Φίλε μου Tsentzos, οχι μόνο δεν ξέρω ''κάτι παραπάνω'' από οποιονδήποτε άλλον εδώ μέσα, αλλά και θεωρώ ότι κανείς δεν είναι σοφότερος κάποιου άλλου μόνο και μόνο γιατί είναι μεγαλύτερος σε ηλικία.

    Από εκεί και πέρα αν εσύ θεωρείς ότι, όταν κάνω ΑΥΤΟ το σχόλιο, απαντώντας σε ΑΥΤΟ το μήνυμα, και έρχεται στο καπάκι ΑΥΤΗ η απάντηση, θα πρέπει λόγω της ηλικίας μου να μετρήσω τις κουβέντες μου, τότε θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι δεν συμμερίζομαι την άποψη σου.

    ΤΕΛΟΣ από εμένα για το συγκεκριμμένο περιστατικό, και ζητώ την κατανόηση των διαχειριστών του φόρουμ για την off topic συζήτηση, υπενθυμίζοντας βέβαια ότι δεν την ξεκίνησα εγώ.

  7. #117
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Δεν ζηταω να συμμεριστεις την γνωμη μου σε καμια περιπτωση!!!

  8. #118
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Δεν είναι οφ το γεγονός ότι έχει αρχίσει να ξεχνιέται το γεγονός.
    Αφορά πολύ μάλιστα.
    Ξέχασμα σημαίνει και τυχόν επανάληψη του περιστατικού χτύπα ξύλο.
    Επίσης μπορεί να ακούστηκε εγωιστικό το Εγώ μόνο ήξερα μες την τάξη για το ΕΞΠΡΕΣΣ ΣΑΜΙΝΑ αλλά ίσχυε.Τι θέλατε να πω;
    Αλλά προς σεβασμό στο συμβάν ας σταματήσει αυτή η συζήτηση.
    Αν γραφόταν σε οποιοδήποτε άλλο θέμα ας συνεχιζόταν.
    Ας αλλάξουμε θέμα.
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  9. #119
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Σας παρακαλώ θερμά να τελειώσει το θέμα εδώ !

  10. #120
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    523

    Προεπιλογή ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΜΙΝΑ

    Φωτογραφία του μηχανοστασίου τραβηγμένη δια μέσου του ρήγματος που προκάλεσε το ΔΕ stabilizer στην στεγανή φρακτή 87, διαχωριστική κυρίως και πρωραίου μηχανοστασίου, ενδεικτική του μεγέθους του ρήγματος. Η λήψη έχει γίνει έξω από το πλοίο και η οπτική γωνία είναι προς την πρύμη. Φαίνεται σε πρώτο πλάνο η δεξιά σκάλα ανόδου προς το control room, μια μάνικα, αναποδογυρισμένα πανιόλα και σπασμένες σωληνώσεις.

    skala1.JPG
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maroulis Nikos : 06-03-2008 στις 20:51

Σελίδα 12 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας