Σελίδα 63 από 63 ΠρώτηΠρώτη ... 1353616263
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 621 έως 626 από 626

Θέμα: Μηχανοστάσια πλοίων - η καρδιά των βαποριών (Engine rooms - the ship's heart)

  1. #621

    Προεπιλογή Α΄ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ..

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι που τωρα το ειδα, στην αναφορα του Δημητρη παρα πανω. Το μονο που θα ηθελα να πω ειναι μια λεξη ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ. Τιποτα αλλο. Το Γραφειο δεν θελει Πρωτους που να κανουν το Μηχανοστασιο τσιφλικι τους και ο Πρωτος δεν θελει Α/μηχανικο που να τον γ@μωσταυριζει νυχθημερων.
    Ο Πρωτος ειναι ο υπευθυνος του Μηχανοστασιου και ειναι υποχρεωμενος να γνωριζει οτι συμβαινει εκει μεσα. Το Γραφειο ειναι στη στερια, δεν ειναι ουτε μεσα στο καθε βαπορι, ουτε στο μυαλο του εκαστωτε Πρωτου που κανει το κοντρατο του για ενα 6μηνο και φευγει.
    Αρα ο Πρωτος οφειλει να συνεργαζεται απολυτα με το γραφειο και να ενημερωνει για οτι γινεται, το δε γραφειο θα πρεπει να συλλεγει, να αξιολογει και να απανταει με μια προταση και οχι με Διαταγη στον Πρωτο.
    Και πανω απ'ολα επαναλαμβανω ξανα, μιλαμε για Ανθρωπινες σχεσεις και για μια υγειης σχεση απαιτειται Σεβασμος τους ενος στον αλλον και Συνεργασια.

    Να και ενα αποτελεσμα του παρα πανω...

    Συνημμένο Αρχείο 165982Συνημμένο Αρχείο 165983
    καλησπερα eng (δε γνωριζω το ονομα σου κ συγνωμη), αν φτασει ο αρχιμηχανικος να βριζει κ να ξεφτυλιζει το πρωτο τοτε....ο Α μηχ ειναι αξιος της τυχης του!

  2. #622
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή Μηχανοστάσια πλοίων - η καρδιά των βαποριών (Engine rooms - the ship's heart)

    Καλησπέρα είμαι ο Γιώργος. κοίταξε τι βρισιμο - το θεωρώ προθήκη του ατόμου που είτε έχει έλλειψη αυτοπεποίθησης ή έλλειψη άποψης. Είδα όμως ότι το πήρες μονοδιαστατα γιατί αναφέρθηκα και για Πρώτους που βρίζουν το γραφείο και τους αρχημηχανικους ή ακόμα και τον κάθε ένα στην εταιρια. Νομίζω ότι και αυτοί είναι άξιοι τις τύχης τους γιατί πολύ απλά - γίνονται evaluated και το κάθε evaluation μπορεί ανά πάσα στιγμή να ζητηθεί από την εκαστωτε εταιρία που τον προσλαμβάνει. Όμως at the end of the day συνεχίζω και πιστεύω ότι πάνω από όλα είναι οι ανθρώπινες σχέσης και συνάμα μαζί η γνώση του καθενός από εμάς στο χώρο , είτε είμαστε γραφείο είτε πάνω στο πλοίο, ότι μπορούν να είμαστε λάθος Και να έχουμε όλο το θάρρος να το παραδεχτούμε. Και αυτό θα πρέπει να ισχυει ως επί των πλείστων στα άτομα του γραφείου.

  3. #623

    Προεπιλογή ΣΣΣΣΣΣΣ....

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikos1945 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΕ ΤΗΛ
    τοσο μυστικο....ειναι???πειτε να μαθουμε κ εμεις...

  4. #624

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikos1945 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΑΣΤΡΟΓΙΩΡΓΗ ΚΑΛΗ ΣΠΕΡΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΑΙΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ
    κυριε νικο αν θελετε να λετε κ σε μας τη γνωμη σας!
    οχι μονο μεσω τηλεφωνου! βοηθατε νεοους συναδελφους.τοσο κρυφα μυστικα ειναι??
    ευχαριστω πολυ

  5. #625
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΜΕ ΣΕ ΠΛΟΙΑ ΠΑΛΙΑΣ ΤΕΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΛΟΓΩ ΤΡΙΒΗΣ.

  6. #626

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikos1945 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΜΕ ΣΕ ΠΛΟΙΑ ΠΑΛΙΑΣ ΤΕΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΛΟΓΩ ΤΡΙΒΗΣ.
    καλημερα κ απο εδω! οπως σας ειπα κ στο π.μ αυτο εννοω. ισως παραποιηθηκε η σκεψη μεσω γραπτου λογου.
    το εχω καταλαβει οτι βαηθατε τους νεους.
    καλο σ.κ

Σελίδα 63 από 63 ΠρώτηΠρώτη ... 1353616263

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας