Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 26 από 26

Θέμα: Ρέθυμνο -Κύθηρα-Πειραιά, με τον Βιντσέντζο Κορνάρο

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sylver23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά τα Κύθηρα το καράβι πήρε λίγο ζωή με τον κόσμο που ανέβηκε.
    Το ταξίδι μέχρι τον Πειραιά κύλησε ομαλά.Καιρό δεν έιχαμε.Η θάλασσα ήταν κάλμα.
    Κατά τις 5.30 το πρωί άρχισε να χαράζει.Ηταν μια εικόνα μαγική.Οπως σωστά λέει και το άσμα -Οταν χαράζει στο Αιγαίο είναι έμορφα σου λέω-.Η θάλασσα ήταν σαν γιαούρτι σε σημείο να νομίζεις οτι το πλοιο δεν κινείται οπως ελεγε και ο θανασης και παρατήρησα και εγώ.
    Κατά τις 6.14 ο ήλιος αρχισε δειλά δειλά να κάνει την εμφάνισή του.
    Μια απο τις καλύτερες στιγμές του ταξιδιού.Ελληνικός καφές ,τσιγάρο και απολαυση της ανατολής.
    Μια εικόνα που μου άρεσε παρα πολύ και αποθανατησα κιόλας ήταν ένα ζευγάρι που είχε βγέι στο καλύτερο σημείο του πλοίου ωστε να απολάυσουν και αυτοί την ανατολή και τις τελευταίες στιγμές στο ταξίδι αυτο.

    Εφτά παρα δέκα περνάγαμε τα φανάρια του Πειραιά.
    Ενα υπέροχο ταξίδι είχε τελειώσει αλλα υποσχέθηκα στον εαυτό μου οτι θα το ξανακάνω.

    Στο σημείο αυτό θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Καπτεν Δημήτρη, τους αξιωματικούς και το πλήρωμα του Βιντσέντζος Κορνάρος για την φιλοξενία.Το κλίμα ήταν εξαιρετικά φιλικό απο όλους.
    Τους εύχομαι καλά ταξίδια να έχουν και οτι καλύτερο στην ζωή τους!
    Συλβεστρο υπεροχες οι φωτογραφιες σου αλλα περισσοτερο μου αρεσει ο τροπος με τον οποιο κανεις τα αφιερωματα σου. Ειμαι και εγω της ιδιας σχολης και δεν θελω να ειναι ενα κειμενο ξερο με καποια λινκ, αλλα να υπαρχει το συναισθημα και να αναδεικνυεται η προσωπικοτητα του παρουσιαστη. Σε ευχαριστουμε λοιπον που μοιραζεσε μαζι μας και τις φωτογραφιες σου αλλα και τα πολυτιμα συναισθηματα σου.
    Μεγας δασκαλος βεβαιως σε αυτον τον τομεα ο Roi Baudoin.

  2. #22
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    Συλβεστρο καταπληκτικο αφιερωμα του πλοιου.Ειναι σαν να ταξιδεψα εγω με το πλοιο.Τελος, οι φωτογραφιες σου ξεπερνουν τα ορια του θεικου.Ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα

  3. #23
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Πολύ όμορφο το αφιέρωμα σου Συλβέστρο!!Καταπληκτικές φωτογραφίες που συνδυάστηκαν με τα κατάλληλα λόγια για να μας μαγέψουν και να νιώσουμε ότι βρισκόμασταν και εμείς μαζί σου στο πλοίο!!Από εμένα παίρνεις ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ!!!

  4. #24

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πραγματικά όλα τα παιδιά μέχρι τώρα για τα υπέροχα λόγια τους.
    Προτείνω ανεπιφύλακτα να κάνετε οσοι δεν έχετε κάνει ενα παρόμοιο ταξίδι με ένα πλοίο της παλιάς σχολής σαν τον Κορνάρο.
    Ροσι ο ο Ροι είναι φυσικά οπως λες ο μεγάλος δάσκαλος.Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να πω οτι κάνω κατι παρόμοιο με εκείνον και ούτε το προσπαθώ καθώς ο τρόπος του και οι λέξεις του πραγματικά σε μαγεύουν.
    Οπως είπες μαρέσει και εμένα να μην πετάω ξερές φώτο ,οταν αυτές κρύβουν συναισθήματα.Δυστυχώς δεν μπορώ τα συναισθήματα αυτά να τα εκφράσω σωστά, αλλα το προσπαθώ!
    Καλή συνέχεια και σας ευχαριστώ όλους.

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Όλα είναι υπέροχα

    Όλα όσα ανέβασες, φίλε sylver23, είναι πραγματικά υπέροχα.
    Εικόνες και λέξεις δημιούργησαν έναν συνδυασμό μαγικό.

    Είχαμε τη χαρά και την τύχη, μέσα από όλα όσα μοιράστηκες μαζί μας, να βρεθούμε και εμείς σ' αυτό το ταξίδι με το "Βιτσέντζος Κορνάρος".

    Σε κάθε ρεμέτζο πάντα στην πρύμνη, καθόλου ύπνος και φυσικά καφές ελληνικός διπλός το πρωΐ
    ....

    Το ταξίδι συνεχίζεται .....
    [I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=black][B]"Η μόνη περιουσία είναι η μνήμη"[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
    [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][B]Εν πλω
    toujours
    [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
    [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I][B]"[/B][/I][B]Γεώργιος Εξπρές"[/B][/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]

  6. #26
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Είναι καιρός μου νομίζω έστω και καθυστερημένα να απαντήσω κι εγώ... Ο συντάκτης της παραπάνω εμπειρίας γνώριζε ότι θα καθυστερήσει η απάντηση μου... Αλλά παρ' όλα αυτά του ζητώ συγνώμη !

    Αυτό που με τρελαίνει σε αυτό το καράβι είναι ότι ζω στιγμές με καλούς φίλους ! Τι να τα κάνω τα μίλια, τα σαλόνια, τις plasma όταν είμαι "μόνος" μου ; Στον Κορνάρο δεν ένιωσα ποτέ μόνος μου ! Το ίδιο ήθελα να νιώσει και ο Συλβέστρος και θα στεναχωριόμουν πολύ αν δεν έπαιρνε έστω μια μικρή γεύση από τον παππού... Δεν τα βάζει με μεγαλύτερα βαπόρια μα είναι κύριος και στην ώρα του... Χάρη στον καπτά Δημήτρη, τον Στέλιο, τον Βεγγέλη, τον Ηλία, τον Ιάκωβο και όλα τα παιδιά που του δίνουν ακόμα ζωή και τον κρατάνε στο ύψος που του αρμόζει...

    Θέλω να Ευχαριστήσω τον Συλβέστρο για το ωραίο ταξίδι που κάναμε, ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ για τις υπέροχες λήψεις του πάνω από το βαπόρι και ελπίζω σε επόμενη επίσκεψη μας στον παππού !

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας