Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 47

Θέμα: Aljamdu [Παπαγεωργίου 4]

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    φιλε diktiakos το P4 δεν εχει καμια σχεση με την Κερκυρα

  2. #22

    Προεπιλογή

    Ναι... πρέπει να ναι γέννημα θρέμα της Καβάλας
    δεν βγαίνουν αλλού τέτοια σκαριά
    βάζω στοίχημα ότι ναυπηγήθηκε στην Καβάλα...

  3. #23
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια...!!!

    Θα ηθελα να σημειωσω οτι το P4, δεν μας ηρθε απο την Κερκυρα και ηταν βαμμενο ασπρο-μπλε (πολυ πιο ομορφο για μενα)...
    Απλως αν θυμαμαι καλα βαφτηκε στα χρωμματα της FAST FERRIES για να μοιαζει με τα αλλα που ηρθαν και δεν αλλαχτηκαν...
    Αν δεν μπηκαν τα σιλιαλα της FAST καθολου επανω του και βαφτηκε κατ' ευθειαν με τα thassos ferries, παρακαλω διορθωστε με...!!!

    Επισης να προσθεσω οτι παντα το συμπαθουσα αυτο το βαπορακι...!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  4. #24

    Προεπιλογή

    το φαστ απο που προέκυψε; ξέρει κανείς... ?

  5. Προεπιλογή

    Κάπου σε αυτό το φόρουμ πρέπει να το διάβασα ότι αγοράστηκε από Κέρκυρα και δεν αλλάχθηκαν τα σινιάλα επειδή τους άρεσαν (αλλά δεν θυμάμαι την ανάρτηση).
    Αν κάνω λάθος συγγνώμη
    [URL="http://dromologia-kavalas-thasou.blogspot.com/"]dromologia-kavalas-thasou.blogspot.com[/URL]

  6. #26
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Δεν είμαι σίγουρος αλλά το πλοίο άνηκε κάποια στιγμή στο κ. Παναγιωτάκη ; Εξού και το Fast Ferries ; Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με...

  7. #27
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Το συγκεκριμενο ferry, δεν μας ηρθε απο τον Παναγιωτακη και ποτε δεν ανηκε στην FAST FERRIES.
    Το πλοιο εχει μακροχρονη πορεια στις γραμμες μας και αρχικα ανηκε στον γιατρο Παπαγεωργιου, εξου και το ονομα. Παλαιοτερα υπηρχε και το ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 3 (δεν θυμαμαι αν το προλαβα και δεν ξερω αν ειχε αλλα πλοια και ποια ο γιατρος).
    Αργοτερα το πλοιο περασε στην ιδιοκτησια της Κοινοπραξιας (αυτο που τωρα λεμε thassos ferries).
    Να τονισω οτι με τον ορο Κοινοπραξια εννοουμε τις εταιρειες συμφεροντων Μητσοπουλου (ο οποιος πριν λιγα χρονια απεβιωσε, ενω ξεπερασε τα 90 στις επαλξεις), οι οποιες καποτε ηταν κοινοπραξια και με την ΑΝΕΘ.


    Σε οτι εχει να κανει με τα σινιαλα του Παναγιωτακη, δυο παντοφλες ηρθαν απο την Κερκυρα και εμειναν με τα σινιαλα αυτα, το ΠΛΑΤΥΤΕΡΑ και το ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑΣΟΥ.
    Αυτο για το οποιο δεν ειμαι σιγουρος και το εγραψα και πιο πανω, ειναι το αν η εταιρεια εβαψε και το P4, κοκκινο με τα σινιαλα της FAST, η αν κατ' ευθειαν το εβαψε κοκκινο για να μπει το thassos ferries..(η μηπως το ειχε βαψει σκετο κοκκινο...???)
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  8. #28
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    τα πλοια που πηγαν στην Καβαλα-Θασο απο την Κερκυρα ηταν το Πλατυτερα και το Θεολογοs οταν ηταν στην Κερκυρα ηταν του Παναγιωτακη και τα 2 αλλα και το ανοικτου τυπου Αικατερινη που εγραφαν στο πλαϊ fast ferries, ακομα και σημερα το κλειστου τυπου Αικατερινη το γραφη στο πλαϊ αυτα....

  9. #29

    Προεπιλογή

    Το Πλατυτέρα οταν ηρθε Θάσο είχε τα διακριτικά fast feries... αφου διαλυθηκε η Κοινοπραξια μεταξύ ανεθ κ Νεκ τα πλοια της ΝΕΚ Βαφτηκαν κοκκινα για να ξεχωριζουν. Αν θυμαμαι καλα το Π4 ειχε κ μια συγκρουση με το θάσος 5! Πουθενα δεν αναφερεται αυτο!

    Επισης υπήρχαν και τα Παπαγεωργιου, για τα οποία δεν εχω εντοπισει φωτογραφιες κ στοιχεια!

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Η οποια ειχε συμβει λογω ομιχλης...!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας