Σελίδα 6 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 165

Θέμα: Άγιος Σπυρίδων [Agios Spiridon, Thassos VI – Θάσος VI]

  1. #51
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανενα νεο απο την πωληση του πλοιου στη Κερκυρα; Μετα τα πασχαλινα του δρομολογια, εδεσε στο Λιμενα και απο σημερα πεφτουν βαψιματα.
    Μέχρι και εχθές φίλε μου έκανε δρομολόγια, όπως και το Άγιος Παντελεήμων κάνει και σήμερα δρομολόγια.
    Τώρα αν έχει ακινησία και έφυγε από Πρίνο και πήγε στους Λιμένες και κάνει βαψίματα δεν το ξέρω.
    Πάντως όταν έλθει η ώρα να ξεκινήσει το Άγιος Παντελεήμων από Κέρκυρα .....θα το μάθω.

  2. #52

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι λένε οι πληροφορίες μου το πλοίο (ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ) σταμάτησε τα δρομολόγια του και είναι δεμένο στην Κέρκυρα, ενώ το Θάσος VI και σήμερα κάνει δρομολόγια. Για να δούμε πότε θα ξεκινήσει η ανταλλαγή!!!!!!!!!!
    Το ΘΑΣΟΣ VI ούτως ή άλλως θα πρέπει να περιμένει πρώτα την άφιξη του ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ στην Θάσο για να αναχωρήσει για την Κέρκυρα, άρα είναι λογικό να εκτελεί ακόμα δρομολόγια. Το θέμα είναι αν τελικά πραγματοποιηθεί η αγοραπωλησία (και όχι ανταλλαγή), διότι αν ισχύουν πράγματι τα όσα διαβάσαμε όσον αφορά τα προβλήματα άμεσης δρομολόγησης των νέων ΘΑΣΟΣ ΙΙΙ και IV, δεν ξέρω κατά πόσον θα συμφέρει την ΑΝΕΘ να ξεμείνει την καλοκαιρινή περίοδο μόνο με δύο πλοία (τα ΘΑΣΟΣ Ι και ΙΙ).

  3. #53
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ήδη το Άγιος Παντελεήμων έφυγε από την Κέρκυρα στις 14.00 μ.μ και μέσο Ισθμού θα πάει Καβάλα, απ' ότι ξέρω.

  4. #54

    Προεπιλογή

    Άρα μπορούμε βάσιμα να υποθέσουμε -για να μην πω να είμαστε σίγουροι- ότι τα προβλήματα που ανέφεραν τα τοπικά δημοσιεύματα σε Καβάλα και Θάσο δεν υφίστανται πλέον.

  5. #55
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Γι' αυτό είδα το πλοίο στο Λιμένα !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ενημερώθηκε, μεσημβρινές ώρες σήμερα, η Λιμενική Αρχή Καβάλας, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ “ΘΑΣΟΣVI” Ν.Π. 10647,το οποίο εκτελούσε προγραμματισμένο δρομολόγιο από λιμένα Καβάλας προς λιμένα Πρίνου Θάσου, ότι αδυνατούσε να προσεγγίσει στο λιμένα Πρίνου, λόγω τοπικών δυσμενών καιρικών συνθηκών.Το πλοίο κατευθύνθηκε προς λιμένα Θάσου όπου κατέπλευσε αποβιβάζοντας με ασφάλεια τους επιβάτες και τα οχήματα, ενώ το τελευταίο του προγραμματισμένο δρομολόγιο από Πρίνου προς Καβάλα παρέμεινε ανεκτέλεστο.
    Πηγή ΥΝΑ.
    Εδώ το
    ΘΑΣΟΣ VI όταν 11-03-2014 πήγαινε στην Ελευσίνα για το δεξαμενισμό του, για να δούμε ....τώρα θα το δούμε στο Πέραμα, που θα αλλάξει πλοιοκτήτες και εταιρεία!!!!!!

    ΘΑΣΟΣ VI 100 11-03-2014.jpg

  6. #56
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω τι γίνεται. Το Θάσος VI συνεχίζει να κάνει δρομολόγια από Πρίνο-Καβάλα και πριν από λίγο έφυγε από το Λιμένα και πάει για Πρίνο (απ' όπου και η φωτο). Το πλήρωμα που ανέβασε το Άγιος Παντελεήμων το παρέδωσε και ....έφυγε.

    ΘΑΣΟΣ VI 116 01-05-2015.jpg

  7. #57

    Προεπιλογή

    Στα θέματα προς συζήτηση στο νέο ΣΑΣ δεν υπάρχει τίποτα σχετικό με μεταδρομολόγηση του ΘΑΣΟΣ VI στην Κέρκυρα. Εκτός βέβαια και αν συμπεριληφθεί στα θέματα εκτός ημερήσιας διάταξης.

  8. #58
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    ΕΝ ΠΛΩ
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή Αναχωρηση.

    Τελος εποχης απο τη Θασο αυριο ξεκιναει για Πειραια καλα ταξιδια οπου κι αν παει.

  9. #59

    Προεπιλογή ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ THASSOS VI

    Οι τελευταιες φωτο του Θασος 6 στα νερα τις θασου και ο χαιρετισμος με το Θασος 2 μολις ξεκινησε για Πειραια δεξαμενισμο και μετα Κερκυρα.
    IMG_20150406_145446.jpgIMG_20150414_144209.jpgIMG_20150414_144214.jpgIMG_20150509_093839.jpgIMG_20150510_073117.jpg

  10. #60
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έτσι είναι φίλε μου. Στις 07.15 π.μ το Θάσος VI ξεκίνησε από τον Πρίνο για το Πέραμα με τον Cpt. Γιώργο και το πλήρωμα του, που είχαν φτάσει εχθές από την Κέρκυρα. Όταν μάθω σε ποιο ναυπηγείο θα πάει τα ξανά λέμε. Καλό ταξίδι σε όλη την καλή παρέα και αύριο πρωί σας περιμένουμε.

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας