Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 136

Θέμα: Άγιος Αθανάσιος [Agios Athanasios - Elly, Βασίλης Ι]

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή Άγιος Αθανάσιος [Agios Athanasios - Elly, Βασίλης Ι]

    Μπορω να θεωρησω πως ειστε κοντα στα μερη μου, μονο 60km απέχει ο Βολος απο τη Γλύφα. Ειναι ενα ιδανικο μέρος για μια γρηγορη (ε, ναι με ενα ΧΧ 1100 ειναι υπερβολικα γρηγορη..) βολτουλα οταν εισαι / νιωθεις πηγμένος.
    Ας ανεβάσω κάποιες φωτο απο το καραβακι που πηγα απεναντι, το Βασιλης Ι.

    DSC01930.JPG

    DSC01935.JPG

  2. #2
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Το ιστορικό ΒΑΣΙΛΗΣ Ι (άραγε υπάρχει ΒΑΣΙΛΗΣ ΙΙ ?) από τη γραμμή Αγ.Μαρίνα-Νέα Στύρα.

    Δεν έχει αποσυρθεί από τη γραμμή ; Αν ναι, γνωρίζουμε που βρίσκεται τώρα ;

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    AIΔΗΨΟΣ-ΗΛΙΑ
    Μηνύματα
    491

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panagiotis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ιστορικό ΒΑΣΙΛΗΣ Ι (άραγε υπάρχει ΒΑΣΙΛΗΣ ΙΙ ?) από τη γραμμή Αγ.Μαρίνα-Νέα Στύρα.

    Δεν έχει αποσυρθεί από τη γραμμή ; Αν ναι, γνωρίζουμε που βρίσκεται τώρα ;
    Πουλήθηκε πέρυσι,αλλά δεν ξέρω που πήγε.

  4. #4
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    εχει παει στην Κυπρο φιλοι μου...

  5. #5

    Προεπιλογή

    Όντως έχεις δίκιο, Κύπρο βρίσκεται το πλοίο. Το 2009 πουλήθηκε και μετονομάστηκε σε ELLY και ELLYCM με σημαία της Γεωργίας και το 2012 ξανά σε ELLY με σημαία του Τόγκο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stefanos13 : 22-12-2012 στις 14:49

  6. #6
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε το Βασίλης Ι σε φωτογραφία του 1979, άγνωστο που!!!!!!! Πρέπει να την έχω τραβήξει με την ψηφιακή απο φωτο σε χαρτί. (Δυστυχώς είναι θολή).

    ΒΑΣΙΛΗΣ Ι 1979.jpg

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να θεωρησω πως ειστε κοντα στα μερη μου, μονο 60km απέχει ο Βολος απο τη Γλύφα. Ειναι ενα ιδανικο μέρος για μια γρηγορη (ε, ναι με ενα ΧΧ 1100 ειναι υπερβολικα γρηγορη..) βολτουλα οταν εισαι / νιωθεις πηγμένος.
    Ας ανεβάσω κάποιες φωτο απο το καραβακι που πηγα απεναντι, το Βασιλης Ι.

    DSC01930.JPG

    DSC01935.JPG



    ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΡΡΥ ΜΠΟΤ "ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΙΔ.(ΗΨΟΥ)" ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΓΛΥΦΑΣ-ΑΓΙΟΚΑΜΠΟΥ.

  8. #8

    Thumbs up

    παιδια εχουμε κανενα νεο απο της εργασειες στο πλοιο ?

  9. #9

    Προεπιλογή

    Στις Δηλώσεις Τακτικής Δρομολόγησης Περιόδου 01/11/2018 - 31/10/2019, βρίσκουμε το ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ με πλοιοκτήτρια εταιρεία την ΟΣΙΟΣ ΔΑΥΙΔ ΑΚΤΟΠΛΟΪΚΗ Ν.Ε. δηλωμένο στη γραμμή : ΚΕΡΑΜΩΤΗ-ΛΙΜΕΝΑΣ ΘΑΣΟΥ.

  10. #10

    Προεπιλογή

    Όχι .....απλά πασαλείμματα ή άντε το πολύ και καμιά υδροβολή, αλλά δουλειές με φούντες στο πλοίο στο ναυπηγείο Καπογιαννάτου στο Πέραμα.

    Όλο το μπροστινό μέρος του πλοίου έχει φύγει εντελώς, δηλαδή οι άκρες της πλώρης (μαγαζιά) μαζί βέβαια με τον καταπέλτη και το Π, και πίσω τους αρκετά μέτρα από τους πλαινούς διαδρόμους επιβίβασης, ενώ τα δύο από τα τρία πλευρικά ανοίγματα που υπήρχαν στους διαδρόμους επιβίβασης στο πίσω μέρος του πλοίου, έχουν κλειστεί.

    Έτσι όπως το είδα σήμερα αρχικά υπέθεσα για κάποια επιμήκυνση, αλλά τουλάχιστον προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια τομή ή ανάλογη αλλαγή στο σκάφος. Σίγουρα πάντως γίνεται γερή δουλειά και "πέφτουν" επάνω του πολλά χρήματα από την εταιρεία του.

    Σημ. Φίλε μου Νεκτάριε, μήπως είναι εύκολο να μάθουμε τα μέτρα - χαρακτηριστικά του πλοίου ??? Εκτός από το Gross Tonnage του (480 tons) δεν έχω μπορέσει να βρω κάτι άλλο.
    .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 10-03-2018 στις 21:11

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας