Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 89

Θέμα: Αγιος Γεράσιμος ΙΙ [Agios Gerasimos II, Carolyn, Ολύμπιος Απόλλων]

  1. #21

    Προεπιλογή Στην Κεφαλονιά !!!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά τα άλλα, το πλοίο παραμένει βέβαια στο ναυπηγείο ΜΕΓΑΤΕΧΝΙΚΑ περιμένοντας την ...τύχη του, και μάλιστα μεταφέρθηκε στην αριστερή πλευρά του ναυπηγείου, πίσω από το τραβηγμένο έξω ΣΤΥΡΑ ΝΤΑΙΜΟΝΤ, για να μην "πιάνει χώρο" στην προβλήτα - μώλο του ναυπηγείου.

    IMG_0122.jpg
    Πέραμα - 09/07/2016
    Τελικά δεν χρειάστηκε να περιμένει πολύ !!! Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, το πλοίο πουλήθηκε ήδη σε εταιρεία της Κεφαλονιάς. Μένει να μάθουμε .....το σε ποιά.

  2. #22
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δεν χρειάστηκε να περιμένει πολύ !!! Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, το πλοίο πουλήθηκε ήδη σε εταιρεία της Κεφαλονιάς. Μένει να μάθουμε .....το σε ποιά.
    Το πιθανοτερο να διπλωσει το ΒΑΣΟΣ Κ στην γραμμη ΠΕΣΣΑΔΑ-ΣΧΟΙΝΑΡΙ (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).

  3. #23

    Προεπιλογή

    Φίλε dionisos, το μόνο που γνωρίζω ως απόλυτα βέβαιο και μετέφερα, είναι ότι το πλοίο πουλήθηκε στην Κεφαλονιά. Από εκεί και πέρα, και παρότι τίποτα σαφώς δεν μπορεί να αποκλειστεί, προσωπικά θα μου φαινόταν πολύ παράξενο αν πράγματι το πλοίο αγοράστηκε για να "διπλώσει το ΒΑΣΟΣ Κ" στην γραμμή Κεφαλονιάς - Ζακύνθου όπως έγραψες. Κι αυτό για πολλούς λόγους. Πρόχειρα θα αναφέρω το εποχιακό της γραμμής (μέσα Μαίου με μέσα Οκτωβρίου), το γεγονός πως πάντα εξυπηρετείτο με ένα μόνο φέρρυ, το γεγονός επίσης (σε σχέση με την εποχικότητα) ότι ήδη μπαίνουμε στον Αύγουστο, και πολλά ακόμα. Εκτός πια κι αν κάποιος αποφάσισε να διατηρήσει σε λειτουργία την γραμμή και τον χειμώνα.

    Προσωπικά, αν κάποιος με υποχρέωνε ντε και καλά να στοιχηματίσω σε κάποια γραμμή, θα πόνταρα στην γραμμή Αργοστόλι - Ληξούρι, και λόγω του μικρού μεγέθους του CAROLYN - ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ αλλά και λόγω της "διαμάχης" που υπάρχει εκεί τους τελευταίους μήνες.

    Καλά να 'μαστε πάντως και θα δούμε............

  4. #24
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε dionisos, το μόνο που γνωρίζω ως απόλυτα βέβαιο και μετέφερα, είναι ότι το πλοίο πουλήθηκε στην Κεφαλονιά. Από εκεί και πέρα, και παρότι τίποτα σαφώς δεν μπορεί να αποκλειστεί, προσωπικά θα μου φαινόταν πολύ παράξενο αν πράγματι το πλοίο αγοράστηκε για να "διπλώσει το ΒΑΣΟΣ Κ" στην γραμμή Κεφαλονιάς - Ζακύνθου όπως έγραψες. Κι αυτό για πολλούς λόγους. Πρόχειρα θα αναφέρω το εποχιακό της γραμμής (μέσα Μαίου με μέσα Οκτωβρίου), το γεγονός πως πάντα εξυπηρετείτο με ένα μόνο φέρρυ, το γεγονός επίσης (σε σχέση με την εποχικότητα) ότι ήδη μπαίνουμε στον Αύγουστο, και πολλά ακόμα. Εκτός πια κι αν κάποιος αποφάσισε να διατηρήσει σε λειτουργία την γραμμή και τον χειμώνα.

    Προσωπικά, αν κάποιος με υποχρέωνε ντε και καλά να στοιχηματίσω σε κάποια γραμμή, θα πόνταρα στην γραμμή Αργοστόλι - Ληξούρι, και λόγω του μικρού μεγέθους του CAROLYN - ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ αλλά και λόγω της "διαμάχης" που υπάρχει εκεί τους τελευταίους μήνες.

    Καλά να 'μαστε πάντως και θα δούμε............
    Ανεφερα υποθετικα το ΒΑΣΣΟΣ διοτι καθε μερα σχεδον αφηνει εξω αυτοκινητα. Μην ξεχναμε οτι τον Χειμωνα δουλευει στο Αγιο Ορος. Φυσικα και η γραμμη δεν μπορει να δουλεψει τον Χειμωνα. Γνωριζω την διαμαχη που υπαρχει. Οπως λες καλα ναμαστε και θα δουμε.

  5. #25
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το θέμα. Όταν γίνει η πώληση........θα σας ενημερώσω.

  6. #26

    Προεπιλογή

    Εμένα πάντως Παντελή μου η πηγή μου (και εσύ την γνωρίζεις καλά) μου μίλησε για τελειωμένη - οριστική πώληση (στην Κεφαλονιά), και όχι για "συζητήσεις". Από εκεί και πέρα, είναι βέβαιο ότι αν δεν δεις ένα πλοίο (γενικώς), όχι μόνο με νέα σινιάλα και νέο όνομα, αλλά και να .....ταξιδεύει στην νέα του γραμμή, δεν πρέπει να παίρνεις όρκο για τίποτα !!! Πρόχειρο παράδειγμα το ΣΤΥΡΑ ΝΤΑΙΜΟΝΤ, που εδώ και επτά μήνες .....συνεχώς πωλείται στην Κεφαλονιά (μέχρι και για το νέο του όνομα κάπου είχε αναφερθεί !!!!) και ακόμα τραβηγμένο έξω στο ΜΕΓΑΤΕΧΝΙΚΑ είναι !!!!!

  7. #27
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το θέμα. Όταν γίνει η πώληση........θα σας ενημερώσω.
    Η πώληση έγινε και το πλοίο θα κάνει το δρομολόγιο Ληξούρι - Αργοστόλι. Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι θα μετονομαστεί σε ¶γιος Γεράσιμος 2.
    Όταν μάθω κάτι νεότερο.....τα ξανά λέμε.

  8. #28
    Εγγραφή
    Sep 2014
    Περιοχή
    Σάμη Κεφαλληνίας
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή

    Εγώ σκέφτομαι ότι ναι μεν μικρό για την γραμμή και ταιριάζει,αλλά από θέμα χωριτηκότητας μεγάλων οχημάτων πως θα το αντιμετωπίσει?Παράδειγμα,αν στον ντόκο περιμένουν 4-5 φορτηγά τα δύο από αυτά να είναι 15μετρα και πάρει μονο τα 3 μικρά,τι θα κάνουν οι οδηγοί?Θα περιμένουν ακόμα 1 ώρα για να έρθει να τους πάρει το επόμενο?Δεν θα αντιδράσουν με αυτό?Δεν θα ήταν καλύτερα να έβρισκαν ένα να έχει και ένα λογικό γκαράζ για να παίρνει όσα φορτηγά χρειαστεί,όπως πχ το Βάσος Κ.Ακόμα και το Άγιος Γεράσιμος καλύπτει να εξυπηρετήσει 6 φορτηγά που ειναι μικρό.

  9. #29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πώληση έγινε και το πλοίο θα κάνει το δρομολόγιο Ληξούρι - Αργοστόλι. Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι θα μετονομαστεί σε ¶γιος Γεράσιμος 2.
    Και επειδής αν δεν παινέψεις το σπίτι σου πέφτει (ως γνωστόν !!!) και σε πλακώνει , να υπενθυμίσουμε ότι την πώληση του πλοίου στην Κεφαλονιά την είχαμε αναφέρει από τα τέλη του περασμένου Ιουλίου.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δεν χρειάστηκε να περιμένει πολύ !!! Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, το πλοίο πουλήθηκε ήδη σε εταιρεία της Κεφαλονιάς. Μένει να μάθουμε .....το σε ποιά.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, αν κάποιος με υποχρέωνε ντε και καλά να στοιχηματίσω σε κάποια γραμμή, θα πόνταρα στην γραμμή Αργοστόλι - Ληξούρι, και λόγω του μικρού μεγέθους του CAROLYN - ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ αλλά και λόγω της "διαμάχης" που υπάρχει εκεί τους τελευταίους μήνες.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως Παντελή μου η πηγή μου (και εσύ την γνωρίζεις καλά) μου μίλησε για τελειωμένη - οριστική πώληση (στην Κεφαλονιά), και όχι για "συζητήσεις".

  10. #30

    Προεπιλογή Άγιος Γεράσιμος ΙΙ [Carolyn, Ολύμπιος Απόλλων]

    Από εγκυροτάτη πηγή (πιό έγκυρη δεν γίνεται !!!) επιβεβαιώνεται η πληροφορία που μας είχε αναφέρει ο Παντελής για το νέο όνομα του πλοίου, το οποίο οριστικά θα είναι το ΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΙΙ.

    Έμαθα ακόμα ότι τις αμέσως επόμενες ημέρες θα φύγει από το ΜΕΓΑΤΕΧΝΙΚΑ για άλλο ναυπηγείο της ΝΕΖ, κατά πάσαν πιθανότητα για του Παναγιωτάκη όπου κάνουν τις συντηρήσεις τους και τα άλλα πλέον ομόσταυλα ΙΟΝΙΟΝ ΠΕΛΑΓΟΣ, ΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΒΑΣΟΣ Κ.

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας