Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 48

Θέμα: Ολύμπιος Ζευς [Olympios Zeus, Μαργαρίτα ΙΙ]

  1. #31
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Ολύμπιος Ζεύς σήμερα το πρωί κατά τις 10.00 π.μ. έκανε ένα ταξίδι προς την Καλόλιμνο που βρίσκεται ΒΑ της Καλύμνου. Ξέρει κανείς κάθε πότε πηγαίνει ???

  2. #32
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Καύσιμα και εφόδια για τον στρατό ίσως. Όποτε μπορει να ειναι και ακανόνιστα μπορει και όχι, όπως το Ν. Κάλυμνος στο Φαρμακονησι μια φορά την εβδομάδα που επιδοτείται κιόλας νομίζω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 17-02-2016 στις 21:09

  3. #33
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Επιστροφή για το πλοίο στην γενέτειρα του μετα απο τόσα χρονια (αυτό έγραψε ο φίλος apost) στο θέμα του Zeus(e.x Νίκος Π).
    Εμένα τώρα έσκασε η είδηση ότι πλοιοκτήτες από το Ρίο αγόρασαν από την Κάλυμνο το Ολύμπιος Ζεύς ​και θα τους παραδοθεί στα Τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου. Για να δούμε ......τι θα δούμε?????

  4. #34

    Προεπιλογή "λόγια του ΑΕΡΑ"

    κι εμένα οι πληροφορίες μου ("από μέσα") λένε για μεγάλο deal στα 3εκατομ ...... λέτε????

  5. #35

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα τώρα έσκασε η είδηση ότι πλοιοκτήτες από το Ρίο αγόρασαν από την Κάλυμνο το Ολύμπιος Ζεύς ​και θα τους παραδοθεί στα Τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AUDI Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εμένα οι πληροφορίες μου ("από μέσα") λένε για μεγάλο deal στα 3εκατομ ...... λέτε????
    Εμένα πάντως (αν βέβαια επαληθευθούν αυτές οι φήμες), μου κινεί την περιέργεια του τι θα κάνουν κατόπιν σε Κάλυμνο - Κω. Θα μείνουν χωρίς σύνδεση με Ε/Γ-Ο/Γ ανάμεσα στα δύο νησιά, ή θα ναυπηγήσουν καινούργιο πλοίο ??? Γιατί, για να πουλήσουν το ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ, μόλις 18χρονο πλοίο για να αγοράσουν άλλο "μεταχειρισμένο" δεν το βλέπω και τόσο λογικό - πιθανό.

    Και να θυμίσουμε βέβαια, ότι μόλις πριν λίγα χρόνια, πριν την πώληση του ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (μετέπειτα CAROLYN και νυν ΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΙΙ), η επικοινωνία ανάμεσα στα δύο νησιά γινόταν με δύο παντόφλες.

  6. #36

    Προεπιλογή

    Στο σημερινό ΣΑΣ έχει κατατεθεί αίτημα από την εταιρεία του ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ το οποίο αφορά σε :

    ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΛΥΜΝΟΣ – ΜΑΣΤΙΧΑΡΙ (ΚΩ) ΑΠΟ 26-03-2017 ΕΩΣ 31-10-2017
    Λογικά λοιπόν, ή ναυάγησε η αγορά του από εταιρεία που το προόριζε για την γραμμή του Ρίου, ή αυτή θα πραγματοποιηθεί μετά το τέλος της τρέχουσας δρομολογιακής περιόδου.

  7. #37
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο σημερινό ΣΑΣ έχει κατατεθεί αίτημα από την εταιρεία του ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ το οποίο αφορά σε :



    Λογικά λοιπόν, ή ναυάγησε η αγορά του από εταιρεία που το προόριζε για την γραμμή του Ρίου, ή αυτή θα πραγματοποιηθεί μετά το τέλος της τρέχουσας δρομολογιακής περιόδου.
    Δεν υπάρχει πώληση του πλοίου είναι το Ζευς της Ιταλίας και η παραλαβή σε λίγες μέρες!! !!

  8. #38
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το πλοίο ανεβαίνει για το πέραμα.

  9. #39

    Προεπιλογή

    Το πλοίο έχει βγει ήδη έξω στο ναυπηγείο Κελαιδή στο Πέραμα, όπου είχε πάλι κάνει δεξαμενισμό και εργασίες συντήρησης πριν ακριβώς δύο χρόνια (Νοέμβρη του 2015).

  10. #40

    Προεπιλογή

    Μακρύς ο δεξαμενισμός του πλοίου και οι εργασίες συντήρησης, αφού συνεχίζει να βρίσκεται τραβηγμένο έξω στο ναυπηγείο Κελαιδή έχοντας ήδη συμπληρώσει δεκαεπτά ημέρες.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας