Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 16

Θέμα: Mana [Μάνα Βαρβάρα Θ.Λ.]

  1. #1

    Προεπιλογή Mana [Μάνα Βαρβάρα Θ.Λ.]

    Edw mia apo to Mana Varvara pou vrika sto net.Oxi kalh poiotita to xerw... Kai mia kai einai to prwto mou post kalws sas vrika

  2. #2
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Καλώς όρισες φίλε μου ! Η Φωτογραφία παρά το μικρό της μέγεθος δείχνει πολύ ωραία. Σ' Ευχαριστούμε πολύ ! Ελπίζουμε στην ενεργή συμμετοχή σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Καλώς μας ήρθες, φίλε Anicko

    Είμαι σίγουρος, ότι θα απολαύσεις κάθε σου στιγμή στο φόρουμ!!!

  4. #4

    Προεπιλογή

    Euxaristw poly paidia! To forum to apolamvanw edw kai ena peripoy mhna! Kapoies fores noitheis oti pragmatika taxideyeis kai sy mesa apo tis selides toy! Oso gia ti symetoxh tha prospathisw to kata dynamhn!

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    Αχ που να βρισκεται ποια το μανα βαρβαρα???αααχχχχ!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
    Μηνύματα
    46

    Προεπιλογή

    φιλλε appia μαζι με το μανα βαρβαρα ηταν και το πλοιο ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΟΠΟΥΛΑ εμοιαζε σαν το LEFKAS με καποιες διαφορες.Δυστιχος δεν ξερω που πουληθικε. Θυμαμαι λιγο πριν πουληθη το ειχαν δρομολογιση μετα απο μεγαλο παροπλισμο και ο καταπελτις του κρατιοταν μονο απο το ενα συρματοσκινο.

  7. #7
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    Εγο δεν το θυμαμαι φιλε βαγγελη!εχεις καποια φωτογραφια?

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ, φίλε Βαγγέλη! Δε θυμόμουν πια το όνομά του ... Κεφαλλονιτοπούλα, ε; Ωραίο όνομα
    Θυμάσαι μήπως πότε πουλήθηκε;

  9. #9
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
    Μηνύματα
    46

    Προεπιλογή

    Δυστυχος φιλλοι μου ειχα και εγω αυτη τη φοτο που διμοσιευτικε πιο πανω με το μανα βαρβαρα αλλα οσο και να προσπαθω δεν μπορω να ανεβασω..δεν θυμαμαι πια χρονολογια πουλιθηκε το ΚΕΦΑΛΛ/ΛΑ παντος μετα ηρθε το ΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ και εκανε δρομολογιο με το μανα βαρβαρα.

  10. #10

    Προεπιλογή

    Nα παραθέσουμε και στο θέμα του ΜΑΝΑ ΒΑΡΒΑΡΑ την πολύ όμορφη φωτό του πλοίου από το Πέραμα που ανέβασε σήμερα σε άλλο topic o a.molos (Aντώνη είμαι σίγουρος συμφωνείς).

    Antonis Molos.jpg

    και να βάλουμε παραπομπή σε δύο ποστ του Appia_1978 από το topic "ΕΓ/ΟΓ Ληξούρι - Αργοστόλι" όπου βλέπουμε το ΜΑΝΑ ΒΑΡΒΑΡΑ στο Ληξούρι, εδώ και εδώ.

    Το ΜΑΝΑ ΒΑΡΒΑΡΑ κατασκευάστηκε το 1969 στο ναυπηγείο Ζέρβα (Πέραμα ή Σαλαμίνα ???) με αριθμό νηολογίου Ν.Π. 3186 και ΙΜΟ 6922767. Το πλήρες του όνομα "επίσημα" ήταν ΜΑΝΑ ΒΑΡΒΑΡΑ Θ.Λ. Το 2004, όπως μπορούμε να δούμε και στα αποτελέσματα του ΣΑΣ της 23/08/2004,

    02.jpg

    πουλήθηκε σε εταιρεία στην Μαδαγασκάρη, όπου και συνεχίζει να δραστηριοποιείται μέχρι σήμερα ως MANA.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας