Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 91

Θέμα: Θάσος ΙΙΙ [Thassos III, Πάραλος ΙΙ]

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    35

    Προεπιλογή

    Απαντησα κ οποιος καταλαβε - καταλαβε!
    Δεν απεφυγα τπτ κ δε κρυβομαι πισω απο κανενα δακτυλο ουτε δικο μου ουτε κανενα αλλου!
    Το να πωλειται ενα πλοιο κ εμεις εδω απλα να κανουμε κουβεντα για το που κ πως πουληθηκε ομως
    ενω μενουν ανεργοι ναυτικοι δεν ειναι σωστο!
    Δε θα ξανα απαντησω σε τπτ μονο θα ευχηθω να μη μεινει κανεις ανεργος!

  2. #22

    Προεπιλογή

    Φίλε μου ή δεν καταλαβαίνουμε τί λες ή αυτά που λες δεν έχουν νόημα. Το αν γραφτεί ότι πουλήθηκε ένα πλοίο ή όχι θα αλλάξει κάτι; Πέρα από αυτό όπως λες δεν πουλήθηκε οπότε γιατί έχεις καημό για τους ναυτικούς του συγκεκριμένου πλοίου αφού όπως λες δεν θα μείνουν άνεργοι;
    Εκτός και αν όταν λέει ο Παντελής ότι θα πουληθεί ένα πλοίο, για να μην βγει λάθος το πουλάνε..

    Ας σοβαρευτούμε λίγο και εκφράσεις του στυλ ''κούνια που σε κούναγε'' να λείπουν.
    Πάμε παρακάτω, ευχαριστώ

  3. #23
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Τα ίδια Παντελάκι μου τα ίδια Παντελή μου.
    Σε μία άφιξη στα Παλούκια.

    ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ 442 23-06-2013.jpg

  4. #24

    Προεπιλογή

    Πρέπει να ομολογήσω πάντως .....Παντελάκι μου (!!!) πως όταν μας είχες μεταφέρει την πληροφορία περί πώλησης του ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ στην Κόστα Ρίκα, στην ίδια χώρα που είχε πουληθεί και το πρώτο ΠΑΡΑΛΟΣ (κατόπιν TAMBOR II), μου είχε ακουστεί λίγο περίεργο.

    Και αυτό γιατί πριν δύο χρόνια, το 2011, η εταιρεία (Naviera Tambor) στην Κόστα Ρίκα που είχε αγοράσει το αμφίπλωρο, κατασκεύασε σε ναυπηγείο του Περού και πάνω στα "χνάρια" του ΠΑΡΑΛΟΣ - TAMBOR II (IMO 9407732), το πανομοιότυπο TAMBOR III (ΙΜΟ 9620839) το οποίο μπορούμε να δούμε σε μία, δύο, φωτό από το flickr.

    Για ποιό λόγο, από την στιγμή που η Naviera Tambor είχε μάθει και εφαρμόσει το .....κόλπο (copy - paste), να ξαναερχόταν στην χώρα μας για να αγοράσει αμφίπλωρο ??? Εκτός βέβαια αν για το ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ ενδιαφερόταν άλλη εταιρεία από την Κόστα Ρίκα, ή δεν μείνανε ευχαριστημένοι από την ποιότητα κατασκευής στο Περού του TAMBOR III (όλα είναι πιθανά).

  5. #25
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    το .....κόλπο (copy - paste) φίλε Γιώργο...όπως καλά ξέρεις το έχουν εφαρμόση πολλοί. Αυτή η πληροφορία μου είχε έλθει ......και την ανέφερα.
    Τώρα τι δεν πήγε καλά............

  6. #26

    Προεπιλογή Πάραλος II

    Σωστός ο φίλος καραβολάτρης Pantelis 2009.
    Καλό θα ήταν βέβαια να συνεχίσει να γράφει , όπως κάνει με συνέπεια και τεράστιο κόπο τόσα χρόνια , για όλους εμάς που εκτιμούμε την προσφορά του στο forum!

  7. #27
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Πάραλος ΙΙ
    19/04/14
    DSC_0445.jpg

  8. #28
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sl500 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός ο φίλος καραβολάτρης Pantelis 2009.
    Καλό θα ήταν βέβαια να συνεχίσει να γράφει , όπως κάνει με συνέπεια και τεράστιο κόπο τόσα χρόνια , για όλους εμάς που εκτιμούμε την προσφορά του στο forum!
    Ναι αλλά δεν βλέπω να συνεχίζετε να γράφετε.........γιατί???????? Για να βλέπω κίνηση στα θέματα.
    Το ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ στις 03-10-2013 με καλή ταχύτητα που σήμερα πλέον δεν βλέπουμε, εκτός και αν είναι Σ-Κ που τρέχουν και δεν προλαβαίνουν.

    ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ 454 03-10-2013.jpg

  9. #29
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ

    DSC_1933.JPG

  10. #30
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Είχα μάθει ότι την Δευτέρα 05/01 θα έβγαινε για συντήρηση στο ναυπηγείο Ατσαλάκη, στο fb απ' ότι άκουσα έλεγαν ότι θα βγει σήμερα 07/01 και δεν βγήκε.
    Πριν από λίγο έμαθα 2 ειδήσεις: α) ότι βρίσκονται άνθρωποι της ΑΝΕΘ επάνω του και ότι πουλήθηκε σε εκείνους και
    β) λόγο του ότι υπάρχει έτοιμο το κατάμπαρο και στη Θάσο θα χρησιμοποιείται.... πρέπει να μεγαλώσει το σαλόνι του, γιατί το σαλόνι είχε κατασκευαστεί έτσι ώστε να μην χρησιμοποιείται το κατάμπαρο, που έτσι και αλλιώς εδώ δεν χρησιμοποιείται.
    Όπως μου εξήγησαν το σαλόνι καταλαμβάνει χώρο ανάλογο σε ποσοστό με αυτόν που καταλαμβάνει το γκαράζ του πλοίου.
    Μένει να δούμε πόσο αξιόλογη είναι .....η πηγή μου, που θα κάνει τη μετασκευή και αυτό θα το μάθω σύντομα.
    Ας δούμε το Πάραλος ΙΙ φωτογραφημένο από την Παναγία του Καματερό ένα χρόνο πριν.

    ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ 459 22-02-2014.jpg

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας