Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 153

Θέμα: Άγιος Παντελεήμων [Agios Panteleimon, Ιωάννης Αποστόλης ΙΙ]

  1. #101

    Προεπιλογή

    Σε συνέχεια του αμέσως προηγούμενου ποστ, να πούμε ότι η καθημερινή εφημερίδα της Καβάλας ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ, μας ενημερώνει ότι πρόκειται πράγματι για πωλήσεις των δύο πλοίων και όχι για αμοιβαίες ναυλώσεις, επιβεβαιώνει ότι το νέο όνομα του ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ θα είναι το ΘΑΣΟΣ IV, αλλά ταυτόχρονα εκφράζει αμφιβολίες για το αν προλάβουν το ΘΑΣΟΣ IV και ΘΑΣΟΣ ΙΙΙ (πρώην ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ) να ενταχθούν άμεσα σε δρομολόγια και όχι από την νέα δρομολογιακή περίοδο (Νοέμβρη 2015).

    ΕΔΩ το πολύ ενδιαφέρον άρθρο.

  2. #102
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και η εφημερίδα "Θασιακή" αναφέρεται όπως βλέπουμε στο θέμα αυτό, όπως και το Χρονόμετρο και μάλιστα και οι δύο εφημερίδες έχουν πάρει τα στοιχεία τους από τα δικά μου στοιχεία που έχω ανεβάσει στο Nautilia.gr. Αν δείτε στο δεύτερο ποστ του θέματος θα διαβάσετε τα στοιχεία που πήραν οι δύο εφημερίδες, δυστυχώς χωρίς να αναφέρουν την πηγή τους (όπως κάνουμε εμείς) η δε "Θασιακή" έχει πάρει και την πρώτη της φωτογραφία την οποία έχω τραβήξει στην Ουρανούπολη στις 01/03/2008 και την έχω ανεβάσει στο Nautilia.gr στο ποστ 74.
    Πάντως μου αρέσει που εφημερίδες πλέον για ναυτιλιακά θέματα και στοιχεία μας διαβάζουν, αλλά ρε παιδιά γράφετε και την πηγή σας.

    ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 125 17-04-2015.jpg

  3. #103
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απ' ότι λένε οι πληροφορίες μου το πλοίο σταμάτησε τα δρομολόγια του και είναι δεμένο στην Κέρκυρα, ενώ το Θάσος VI και σήμερα κάνει δρομολόγια. Για να δούμε πότε θα ξεκινήσει η ανταλλαγή!!!!!!!!!!

  4. #104
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    και πριν λιγο αποχαιρετησε την ομορφη Κερκυρα

  5. #105
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Σωστά Βαγγέλη. Το Άγιος Παντελεήμων έφυγε στις 14.00 μ.μ και τώρα βρίσκετε ανοικτά από τους Παξούς με 10,5 μίλια και ενώ το AIS γράφει προορισμός CORFU, μέσο του Ισθμού της Κορίνθου θα πάει απ' ευθείας στην ......Καβάλα.
    Έτσι λένε οι πληροφορίες μου. Καλή συνέχεια και καλό ταξίδι στον Cpt. Γιώργο και το πλήρωμα του.

  6. #106
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ήδη πέρασε τον Ισθμό της Κορίνθου και βγήκε στο Σαρωνικό κόλπο. Πόσο θα ήθελα να ήμουν σε αυτό το ταξίδι
    Να και η απόδειξη.......έτσι για να υπάρχει.

    ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 124 21-02-2015.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelis2009 : 20-04-2015 στις 09:32

  7. #107
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το όμορφο ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ φωτογραφημένο εχθές 21-04-2015 για πρώτη φορά στον Πρίνο. Εύχομαι στη νέα του εταιρεία καλά ταξίδια να έχει το πλοίο και καλές δουλειές.

    ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 131 21-04-2015 ΠΡΙΝΟΣ.jpg

  8. #108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γίνεται. Το Θάσος VI συνεχίζει να κάνει δρομολόγια από Πρίνο-Καβάλα και πριν από λίγο έφυγε από το Λιμένα και πάει για Πρίνο (απ' όπου και η φωτο). Το πλήρωμα που ανέβασε το Άγιος Παντελεήμων το παρέδωσε και ....έφυγε.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα θέματα προς συζήτηση στο νέο ΣΑΣ δεν υπάρχει τίποτα σχετικό με μεταδρομολόγηση του ΘΑΣΟΣ VI στην Κέρκυρα. Εκτός βέβαια και αν συμπεριληφθεί στα θέματα εκτός ημερήσιας διάταξης.
    Μία από τα ίδια για το ΘΑΣΟΣ IV (ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ). Δεν αναφέρεται στα θέματα προς συζήτηση στο νέο ΣΑΣ, εν αντιθέσει με το ΘΑΣΟΣ ΙΙΙ (ΠΑΡΑΛΟΣ ΙΙ) η δρομολόγηση του οποίου θα συζητηθεί. Ισχύει βέβαια και εδώ η επιφύλαξη για τα θέματα εκτός ημερήσιας διάταξης.

  9. #109
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    ΕΝ ΠΛΩ
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή Δρομολογια

    Απο αυριο ξεκιναει δρομολογια στο Πρινο ως Αγιος Παντελεημων και οχι ως Θασος 4.Καλα ταξιδια στο πληρωμα και ολα βολικα.

  10. #110
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ήδη αυτή την ώρα επιστρέφει από το πρώτο του ταξίδι στην Καβάλα. Εύχομαι και εγώ καλά ταξίδια σε πλήρωμα και πλοίο και να αποδώσει τα μέγιστα στη νέα του εταιρεία, γιατί είναι ένα υπέροχο και καλοκατασκευασμένο πλοίο.

Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας