Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 125

Θέμα: Νάντη [Nanti]

  1. #41

    Προεπιλογή

    Όπως τα λες γίνανε Παντελή. Ωστόσο, το πλοίο επέστρεψε και πάλι, και γύρω στις 13.00 έδεσε στο ναυπηγείο του Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα.

  2. #42
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στις 13/02/15

    sk_3165.jpg

  3. #43

    Προεπιλογή

    Απίστευτη φωτό φίλε Στέλιο !!!

    Και εννοώ βέβαια ότι όπως βρίσκεται δίπλα (πίσω του ΝΑΝΤΗ στην φωτό) η θαλαμηγός, δημιουργείται η ψευδαίσθηση ότι πρόκειται για ένα πλοίο και όχι για δύο διαφορετικά. Το ίδιο έπαθα και εγώ σήμερα. Από τον τύμβο που τράβηξα φωτό είχα το ίδιο αποτέλεσμα, και μόνο σε φωτό που τράβηξα ψηλά από το εκκλησάκι διακρίνονται τα δύο πλοία ως ....δύο !!!

    IMG_0410.jpg
    Σαλαμίνα - 15/02/2015

  4. #44
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Σήμερα το μεσημέρι στις 15.00 μ.μ τελείωσε με τη συντήρηση του το Νάντη, έγινε η καθέλκυση και έχει αράξει στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα, περιμένοντας τα χαρτιά από τις επιθεωρήσεις.
    Εδώ φωτογραφημένο από το εκκλησάκι της Παναγίας Γοργοεπηκόου όσο έκανε συντήρηση.

    ΝΑΝΤΗ 13 15-02-2015.jpg

  5. #45
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νάντη έφυγε κατά τις 13.30 μ.μ από το ναυπηγείο Σπανόπουλου και τώρα βρίσκεται στον Ισθμό με προορισμό την ωραία Κέρκυρα. Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.

  6. #46
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε πως πόζαρε το ΝΑΝΤΗ στο φακό μου στις 28-05-2015 όταν είχε ξεκινήσει για ένα ακόμη του ταξίδι, από Ηγουμενίτσα για Κέρκυρα.

    ΝΑΝΤΗ-24-28-05-2015.jpg

  7. #47
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νάντη έφυγε από την Κέρκυρα πριν καμιά ώρα και έρχεται για τη συντήρηση του .......μάλλον στο ναυπηγείο Σπανόπουλου.
    Τα νέα όμως δεν είναι αυτά, αλλά στο ότι έρχεται και έχει σκοπό ο πλοιοκτήτης του Κος. Γεροντάκης από Ro/Ro που δουλεύει να το επαναφέρει σε επιβατηγό, λόγο της άρσης τις 35ετιας. Δεν ξέρω βέβαια τι δουλειές πρέπει να γίνουν στο συγκεκριμένο πλοίο για να γίνει πάλι επιβατηγό και αν ....έχει και συμφέρει τον πλοιοκτήτη. Ίδωμεν.
    Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο και καλή άφιξη στα πέριξ της Σαλαμίνας.

  8. #48
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Νάντη έφυγε από την Κέρκυρα πριν καμιά ώρα και έρχεται για τη συντήρηση του .......μάλλον στο ναυπηγείο Σπανόπουλου.
    Τα νέα όμως δεν είναι αυτά, αλλά στο ότι έρχεται και έχει σκοπό ο πλοιοκτήτης του Κος. Γεροντάκης από Ro/Ro που δουλεύει να το επαναφέρει σε επιβατηγό, λόγο της άρσης τις 35ετιας. Δεν ξέρω βέβαια τι δουλειές πρέπει να γίνουν στο συγκεκριμένο πλοίο για να γίνει πάλι επιβατηγό και αν ....έχει και συμφέρει τον πλοιοκτήτη. Ίδωμεν.
    Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο και καλή άφιξη στα πέριξ της Σαλαμίνας.
    Πολύ ευχάριστη έκπληξη αυτή επιτέλους ζωή στις παντόφλες!!!

  9. #49
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έφτασε περίπου στις 16.00 μ.μ και έδεσε στο ναυπηγείο Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα, από τη μεριά που βλέπει το Πέραμα.

  10. #50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .......έχει σκοπό ο πλοιοκτήτης του Κος. Γεροντάκης από Ro/Ro που δουλεύει να το επαναφέρει σε επιβατηγό, λόγο της άρσης τις 35ετιας. Δεν ξέρω βέβαια τι δουλειές πρέπει να γίνουν στο συγκεκριμένο πλοίο για να γίνει πάλι επιβατηγό και αν ....έχει και συμφέρει τον πλοιοκτήτη. Ίδωμεν.
    Κατ' αρχάς βρίσκω πολύ ευχάριστη την πληροφορία περί πιθανής επανενεργοποίησης του ως ΕΓ/ΟΓ. Όμορφη και μεγάλη παντόφλα, με μεγάλους και άνετους χώρους επιβατών. Από κεί και πέρα φυσικά και δεν ξέρω τι είδους εργασίες απαιτούνται να γίνουν, δεν είμαι ειδικός, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ για ποιό λόγο θα μπορούσαν να είναι τόσο πολύ μεγάλες και δαπανηρές. Ούτε κάποια μετασκευή (μάκρεμα - πλάτεμα) νομίζω να χρειάζεται να γίνει, ούτε κάποιες εξειδικευμένες (υποθέτω) λαμαρινοδουλειές, ούτε ως Ro/Ro που δούλευε τα τελευταία χρόνια είχε ξυλώσει σαλόνια και χώρους επιβατών όπως π.χ. το ΜΑΡΙΑ Κ. Βέβαια, επαναλαμβάνω πως δεν είμαι ειδικός, και τα παραπάνω τα γράφω σαν προσωπική εκτίμηση.

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας