Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 42

Θέμα: Orion [Silver Spark, Mitridat, Θάσος II, Kαβάλα]

  1. #21
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    και άλλη μία σαν Θάσος ΙΙ στις 13/08/2008 στην Κέρκυρα για τον παντοφλά φίλο Tasos@@@.

    ΘΑΣΟΣ ΙΙ 04 13-08-2008.jpg

  2. #22
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Υ Π Ε Ρ Ο Χ Η ! ! ! !
    Να'σαι καλα Παντελη μου δεσμευομαι να ανταποδωσω συντομα!!
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    στα αριστερα τηs φωτο σε περιμενω για ουζακι

  4. #24
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το θέλω και γωωωωωωωωωωωωωωωω:mrgreen:.

  5. #25
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    TEΛΙΚΑ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ; ΔΙΟΤΙ Η "ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ" ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΕΠΙΣΤΡΑΦΗΚΕ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΛΟΙΟΚΤΗΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑΣΣΟΣ ΙΙ;

  6. #26
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν τα είχα γράψει και ......χαθήκαν, αλλά δεν υπάρχουν στο θέμα του και τα ξανα γράφω.
    Το πλοίο κατασκευάστηκε το 1970 στο ναυπηγείο Αναστασιάδη - Τσορτανίδη με Ν.Π 3531 και το αρχικό του όνομα ήταν Καβάλα, μέχρι το 1976. Στη συνέχεια έγινε Θάσος ΙΙ και με αυτό το όνομα εξυπηρέτησε τη Θάσο σαν ΕΓ-ΟΓ και στην πορεία την Κέρκυρα μεταφέροντας αδρανή υλικά.
    Απ' ότι μου είχε πει φίλος καπετάνιος στα τέλη Μαρτίου του 2009 μετ' ονομάστηκε σε MITRIDAT και στις 06-01-2010 πιανετε με λαθραία τσιγάρα, όπως μας έχουν πει στα προηγούμενα ποστ. Στις αρχές του 2011 εμφανίστηκε στη Βάρνα με το όνομα SILVER SPARK και στις αρχές Δεκεμβρίου του 2012 φαίνετε στο AIS σαν ORION με σημαία Togo στο λιμάνι της Αμμοχώστου και τώρα στο Marine Traffic γράφει προορισμός Las Palmas και τελευταία γνωστή θέση κάτω απο τη Μάλτα.
    Λέτε να ξεκινά μια νέα ζωή......στα γεράματα και μετά απ' αυτά που πέρασε τα τελευταία χρόνια;;;;; Όπως και να είναι εγώ του εύχομαι καλά ταξίδια και ο Αι Νικόλας πάντα μαζί του.
    Εδώ φωτογραφημένο στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη στις 20/03/2006 όσο φαίνετε, γιατί το κρύβει λίγο η πλωτή γέφυρα Αγία Μαύρα της Λευκάδας, χαρισμένη σε όλους τους φίλους των ανοικτών.

    ΘΑΣΟΣ ΙΙ 02 20-03-2006.jpg

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Απο αυτό το πλοίο εκτος απο τις πολύ ευχάριστες αναμνήσεις που έχω μια και το είχα χρησιμοποιήσει γύρω στο 1986 για τη Θάσο, έχει κατα τη γνώμη μου πανέμορφες γραμμές ειδικά στα παράθυρα που έχει κατω απο τη γέφυρα. Σε τελική ανάλυση το θεωρώ το ομορφότερο όλων των ανοιχτών.

  8. #28
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν τα είχα γράψει και ......χαθήκαν, αλλά δεν υπάρχουν στο θέμα του και τα ξανα γράφω.
    Το πλοίο κατασκευάστηκε το 1970 στο ναυπηγείο Αναστασιάδη - Τσορτανίδη με Ν.Π 3531 και το αρχικό του όνομα ήταν Καβάλα, μέχρι το 1976. Στη συνέχεια έγινε Θάσος ΙΙ και με αυτό το όνομα εξυπηρέτησε τη Θάσο σαν ΕΓ-ΟΓ και στην πορεία την Κέρκυρα μεταφέροντας αδρανή υλικά.
    Απ' ότι μου είχε πει φίλος καπετάνιος στα τέλη Μαρτίου του 2009 μετ' ονομάστηκε σε MITRIDAT και στις 06-01-2010 πιανετε με λαθραία τσιγάρα, όπως μας έχουν πει στα προηγούμενα ποστ. Στις αρχές του 2011 εμφανίστηκε στη Βάρνα με το όνομα SILVER SPARK και στις αρχές Δεκεμβρίου του 2012 φαίνετε στο AIS σαν ORION με σημαία Togo στο λιμάνι της Αμμοχώστου και τώρα στο Marine Traffic γράφει προορισμός Las Palmas και τελευταία γνωστή θέση κάτω απο τη Μάλτα.
    Λέτε να ξεκινά μια νέα ζωή......στα γεράματα και μετά απ' αυτά που πέρασε τα τελευταία χρόνια;;;;; Όπως και να είναι εγώ του εύχομαι καλά ταξίδια και ο Αι Νικόλας πάντα μαζί του.
    Εδώ φωτογραφημένο στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη στις 20/03/2006 όσο φαίνετε, γιατί το κρύβει λίγο η πλωτή γέφυρα Αγία Μαύρα της Λευκάδας, χαρισμένη σε όλους τους φίλους των ανοικτών.

    ΘΑΣΟΣ ΙΙ 02 20-03-2006.jpg
    πισω απο την Αγια Μαυρα πια παντοφλα ειναι?????

  9. #29
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Παναγίτσα.

  10. #30
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αφού έδωσε σήμα ότι πέρασε τον Ατλαντικό, ήδη έχει ξεκινήσει τα δρομολόγια του. Ας το δούμε στο St. Martin, με το νέο του όνομα. Καλή συνέχεια.
    Για όλους τους φίλους του πλοίου.

    ORION 01 19-01-2013.jpg

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας