Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 65

Θέμα: Γρηγόρης Μ [Grigoris M, Άρης]

  1. #51
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Γρηγόρης Μ φωτογραφημένο σήμερα πάνω από το Κέρκυρα και τα δύο με πορεία για Ηγουμενίτσα. Καλή συνέχεια.

    ΓΡΗΓΟΡΗΣ-Μ-26-17-10-2018.jpg

  2. #52
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μέλη του πληρώματος ΓΡΗΓΟΡΗΣ εισέπρατταν ναύλα παράνομα χωρίς απόδειξη από εγκλωβισμένους στα Διαπόντια

    ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 25, 2018 ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ




    • [COLOR={{config.customColorsEnabled &amp][COLOR={{config.customColorsEnabled &amp]14


    • [/COLOR]
    • [COLOR={{config.customColorsEnabled &amp]
      [/COLOR]
    • [COLOR={{config.customColorsEnabled &amp]
      [/COLOR]
    • [COLOR={{config.customColorsEnabled &amp]
      [/COLOR]
    • [COLOR={{config.customColorsEnabled &amp]
      [/COLOR]
    • [COLOR={{config.customColorsEnabled &amp]
      [/COLOR]





    [/COLOR]
    Ναύτης του ΓΡΗΓΟΡΗΣ: Εντολή Καπετανιου-Απόδειξη δεν δίνουμε και πήγαινε στο Λιμεναρχείο και το Υπουργείο
    Στις 17/10/2018 01.00 τα ξημερώματα κατέφθασε το φερρυ Γρηγόρης που ήταν ναυλωμένο απο τον Δημο Κερκυρας για την μεταφορά των σκουπιδιών σε κοντένινερς απο τα Διαπόντια νησια (Ερείκουσα-Μαθρακι και Οθωνοί) ,Το ποσό που εισπρατει για την μεταφορά είναι γύρω στις 9.000 ευρω.Απο τις 05 Ιουλίου που χάλασε το Αλέξανδρος οι Αντιδήμαρχοι ανακοίνωσαν ότι μπορούν οι κάτοικοι των νησιών οι Δημότες και οι επισκέπτες που εγκλωβίστηκαν τα οχήματα και μηχανές τους να τα μεταφέρουν δωρεάν στη Κερκυρα και αντίστροφα χωρίς πληρωμή.Και ενώ αυτό γινόταν μέχρι πριν λίγες μέρες σήμερα τα ξημερώματα που ηρθε το Γρηγόρης το πλήρωμα ζήταγε χρήματα εξτρα απο το ναύλο του (9.000 ευρω) ναύλα για τα ΙΧ και μηχανάκια.Ως Δημότης Ερείκουσας ο Δημοσιογράφος Χρονης Προσαλέντης ταξίδεψε πριν λίγεςμέρες στο νησί όταν έμαθε ότι θα περάσει το πλοίο για την αποκομιδή (περνάει κάθε δυο με τρεις μήνες) και κατέβασε ένα όχημα τύπου γουρούνα στο Λιμάνι και το άφησε εκεί για να το βάλει μέσα ένας γνωστός του.Ο Δημοσιογράφος ανεχώρησε με το πλοίο της γραμμής ΠΗΓΑΣΟΣ στις μια το μεσημέρι. Το φερρυ ΓΡΗΓΟΡΗΣ έφθασε στο νησί στις 17/10/2018 21.30 το βράδυ και μπήκε η γουρούνα στο φερρυ.Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ ανεχώρησε γύρω στις 22.00 και έφθασε στο Λιμάνι της Κερκυρας στις 01.00 τα ξημερώματα της 17ης/10/2018. Εκει του ζητήθηκε να πληρώσει 30 ευρώ χωρίς απόδειξη όπως και τα υπόλοιπα ΙΧ πλήρωναν 50 ευρω το καθένα χωρίς απόδειξη.Οταν ζήτησε την απόδειξη ο Ναύτης του είπε οτι είναι εντολή Καπετάνιου και ότι πριν λίγες μέρες όντως δεν πλήρωναν αλλά τώρα πλήρωσαν ολοι!!!Οταν επίμονα ζήτησε απόδειξη για να πληρώσει τότε ο Ναύτης του είπε πήγαινε στο Λιμεναρχείο και στο Υπουργείο δεν με νοιάζει ..Μάλιστα του έδωσε και παράδειγμα οτι όπου πληρώνει ο ίδιος δεν του δίνουν απόδειξη και οτι όλοι αυτοί που πλήρωσαν χωρίς απόδειξη για την μεταφορά του ΙΧ τους είναι κουτοί?Ο Δημοσιογράφος είχε ενημερωθεί ότι ζητάνε χρήματα πριν την παραλάβει και πήγε με το Δημοσιογραφικό του και κατέγραψε τη συνομιλία των αφού προηγουμένως νόμιμα τον ενημέρωσε οτι καταγράφεται.Έχει δικαίωμα το ΓΡΗΓΟΡΗΣ οταν είναι ναυλωμένο για το Δήμο για μεταφορά σκουπιδιών να ζητάει ναυλα για μεταφορά ΙΧ είναι στην αδεια του?Τις προηγούμενες μέρες που δεν εισέπραττε ναύλα διότι οι Αντιδήμαρχοι είχαν συνεννοηθεί να εξυπηρετήσουν τους εγκλωβισμένους στα νησιά αυτοί οι πολίτες δεν πληρωσαν.Απο χθες το πλήρωμα του ΓΡΗΓΟΡΗΣ ζητά ναύλα από τους επόμενους να πληρώσουν είναι σε γνώση των Αντιδημάρχων αυτή η συμπεριφορά και τι θα κάνουν στο εξης? Να σημειώσουμε οτι δυο Αντιδήμαρχοι Νόνη Μαστορα και Θεοδ Λουκανάρης ηταν παρόντες στην φάση αυτή που ζητήθηκαν ναύλα χωρίς απόδειξη και στην επικοινωνία του Δημοσιογράφου με το Λιμεναρχείο .Επίσης να αναφέρουμε ότι και οι δυο Αντιδήμαρχοι δεν είπαν λέξη προς το πλήρωμα αν και κατάλαβαν τι γινόταν.Τώρα όσον αφορά την άρνηση τους να κόψουν απόδειξη ο δημοσιογράφος κάλεσε το Λιμεναρχείο Κέρκυρας το οποίο κατέγραψε το συμβάν και τα στοιχεία του Ναυτη.Οταν δυο Λιμενικοί κατέφθασαν στο σημείο ο Ναύτης άλλαξε τα όσα έλεγε πιο πριν και απειλούσε παρουσία των Λιμενικών οτι δεν τα είπε και οτι θα κάνει μήνυση…Τελικά ο καπετάνιος έκοψε ναύλο παρουσία των Λιμενικών Κέρκυρας 37,20 το οποίο πλήρωσε ο δημοσιογράφος.Μετα από αυτά και αφού τα γύρισε όταν ήρθαν οι Λιμενικοί για να καταστήσει αναξιόπιστο το Δημοσιογράφο θα καταθέσουμε καταγγελία με το νόμιμο ηχητικό ντοκουμέντο στο Λιμεναρχείο και το Υπουργείο Εμπορικής Ναυτιλίας για τα περαιτερω,,,καθώς και στο Υπουργείο Οικονομικών μόλις πάρουμε στα χέρια μας αντίγραφο του Δελτίου συμβάντων.ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ VIDEO ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ και φωτο απο την έξοδο οχημάτων απο το ΓΡΗΓΟΡΗΣ..Εγκλωβισμένα Φορτηγά και ΙΧ στα Διαπόντια πλήρωσαν ΜΑΥΡΑ στο πλήρωμα για την μεταφορά τους…ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΝΑΥΤΗ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΡΙΝ ΦΘΑΣΟΥΝ ΟΙ ΛΙΜΕΝΙΚΟΙ…ΤΟΤΕ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ και έκοψε απόδειξη φορτωτικής για εμπορεύματα!!! Οταν ξημέρωσε ο Πλοιοκτήτης (Μαρκεζίνης Θωμάς) μας τηλεφώνησε και ακύρωσε την φορτωτική και επέστρεψε το ποσό τον 37 ευρώ ζητώντας μας να μην δημοσιοποιήσουμε το θέμα γιατί δεν θα καθίσουν με σταυρωμένα χέρια.Απειλή?
    ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΣΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΜΕ ΝΑΥΤΗ Ναυτης: Δικό σου είναι αυτό?Δημοσιογράφος: Ναι ναιΝαυτης: Θα πληρώσεις….Δημοσιογράφος: Θέλω να γνωρίζετε ότι η συνομιλία μας καταγράφεται..Ακούγονται και άλλοι που βρίσκονται δίπλα ένας από αυτούς θέλει να πληρώσει αμάξι ΦΟΡΝΤΔημοσιογράφος: Για πείτε μου γιατί το καλοκαίρι γίνονταν οι μεταφορές για εξυπηρέτηση.Ναυτης Οχι πληρώνεται δεν γίνεταιΔημοσιογράφος Δεν έγινε ποτέ αυτό ?Ναυτης:Εχει γίνει αλλά τώρα όλοι έχουν πληρώσειΑΓΝΩΣΤΟΣ:Θανάση μου να στο πληρώσει ο κύριος το ΦΟΡΝΤ?Ναυτης:Ναι 50 ευρώΔημοσιογραφος: Πόσο είναι η πληρωμή?Ναυτης:Τη γουρούνα εδώΔημοσιογραφος:ΝαιΝαυτης:30 ευρωΔημοσιογράφος:Ωραια απόδειξη υπάρχει?Ναυτης:Να τα πείτε στο ΚαπετάνιοΔημοσιογράφος:Εσεις μου λέτε να πληρώσωΝαυτης:Αμα εχεις απορία στο ΚαπετάνιοΔημοσιογράφος :Να πληρώσω απόδειξηΝαυτης:Πηγαινε στο Καπετανιο..Αμα είναι το έλεγες απο την αρχή οτι θέλεις απόδειξηΔημοσιογράφος:Εγω ξέρω απο την αρχή οτι δεν υπάρχει πληρωμήΝαυτης:Εγω δεν θελλω να κάνω τώρα έτσι αμα εχεις απορία πας στο Καπετάνιο ..Δεν σου δίνω απόδειξηΔημοσιογράφος:Δεν μου δινετε απόδειξη γίνεται αυτο το πράγμα..Να πάω στο Λιμεναρχείο? Τι να κανω δηλαδή?Ναυτης:Παντου γίνεται αυτο το πράγμαΔημοσιογράφος:Παντου γίνεται αυτο ?Ναυτης:Γιατι μας παρακαλούσε ο άλλος μια ωρα (Ο φιλος που το εβαλε μεσα το μηχανάκι) και στριμωχθήκαμε που το βάλαμε και κάναμε εξυπηρέτηση και θελεις απόδειξη.Ωραια μου ζητάτε χρήματα εγω δεν πρέπει να τα πάρω πίσω?Τι να σας πω εγώ ναύτης ειμαι Ναύτης είμαι..Δημοσιογράφος:Δεν ειναι ωραια αυτα τα πράγματα Δηλαδη θέλετε χρήματα και θελετε και χωρίς απόδειξηΝαυτης:Τωρα τι να σου πω εγω ναύτης ειμαιΔημοσιογράφος:Τωρα τι θελετε να πάω στο ΛιμεναρχείοΝαυτης:Κανε οτι θέλεις εσύ σου λέω κύριε πρέπει να πληρώσειςΔημοσιογράφος:Εγω σας λεω να πληρώσω απόδειξηΝαυτης:Ειναι με εντολή καπετάνιου (χωρίς απόδειξη)Δημοσιογράφος:Πως λέγεται ο Καπετανιος?Ναυτης:Ο Γρηγορης πανω στη ΓεφυραΔημοσιογράφος:Μισο λεπτό να πάρω το ΛιμεναρχείοΝαυτης:Παρε το Λιμεναρχείο και το Υπουργείο μαζίΔημοσιογράφος:Ναι ναι αφου ζητατε χρηματα χωρις απόδειξη..Εγω το θελω ? Εσεις το ζητατε..Ναυτης:Και το Υπουργείο πάρε οι αλλοι που εχουν δώσει κουτοί ειναι?Δημοσιογράφος:Θα σας πω αφου εχουν πληρωσει οι αλλοι και οι αλλοι που δεν πληρωνανε πρωτα τι ειναι?Εγω πληρωνω αλλα θελω απόδειξη ομωςΝαυτης:Και εγω εδω μενω στη Κερκυρα παιρνω αποδειξη παντου που πληρώνω λεφτα?Δημοσιογράφος:Δεν ξερω τι κανετε εσείς?Ναυτης:Ααααα…Οι αλλοι ολοι πληρωσανε..ΑΓΝΩΣΤΟΣ:Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα δεν θα ξανα εξυπηρετηθουμε17/10/2018 ΩΡΑ 01.00 ΛΙΜΑΝΙ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
    ΠΗΓΗ

  3. #53
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στο ΣΔΟΕ εστειλε το Λιμεναρχείο Κερκυρας τη περίπτωση του ΓΡΗΓΟΡΗΣ που δεν έκοβε αποδείξεις μεταφοράς ΙΧ

    Στις 17/10/2018 στις 01,00 τα ξημερώματα οταν έφθασε στο Λιμάνι Κέρκυρας το πλοίο ναυλωμένο απο τον Δήμο Κέρκυρας με τα σκουπίδια απο τα Διαπόντια νησιά ειχε μεσα ΙΧ για τα οποία ζήτησε χρήματα για την μεταφορά τους ενω υπήρχε ανακοίνωση των τριων Αντιδημάρχων στα νησιά Ερεικουσα Μαθρακι και Οθωνοί οτι όσοι είχαν εγκλωβιστεί με τη βλάβη του Αλέξανδρος μπορούν να τα μεταφέρουν χωρίς χρέωση. Αυτο είχε γίνει στα προηγούμενα δρομολόγια.Ομως η Ναυτιλιακή εταιρεία του Μαρκεζινη Θωμά που ανήκει το πλοίο χωρίς να εκδώσει ανακοίνωση που να αναστέλλει αυτη την εξυπηρέτηση των κατοίκων απο τα τρία νησιά ζήταγε να πληρωθεί η μεταφορά των ΙΧ.Αυτο δεν είχε αναιρεθεί ούτε απο τους Αντιδημάρχους…Μάλιστα πλήρωναν ολοι χωρίς να κόβεται απόδειξη -Φορτωτική !!Σε ερώτηση μας στο ναύτη που ζήταγε χρήματα γιατι στα προηγούμενα δρομολογια δεν πλήρωναν και τωρα έπρεπε να πληρώσουν μας απάντησε οτι αυτό έγινε αλλά τώρα θα πληρώσετε και χωρις απόδειξη. Ήταν εντολή καπετάνιου ελεγε ο ναύτης…και αν δεν σας αρέσει πηγαίνεται στο Λιμεναρχείο και στο Υπουργείο Εμπορικής Ναυτιλίας….Τέτοια συμπεριφορά προς τους ανθρώπους των ακριτικών νησιών και τέτοια εκμετάλλευση οταν ο Δημος καταβάλει στην εταιρεία 10 με 18 χιλιάδες ευρω σε καθε δρομολόγιο δεν την περίμεναν οι κάτοικοι των νησιών…Ειναι δικαίωμά της κάθε εταιρείας να ζητήσει ότι νομίζει αλλά όφειλαν προηγουμένως να το ανακοινώσουν δημόσια όπως δημόσια έγινε η πρώτη ανακοίνωση για την διευκόλυνση των κατοίκων που βρίσκονται πέντε μήνες χωρίς πλοίο στη γραμμή των Διαποντιων….Οπως μας καταγγέλθηκε και απο άλλον κάτοικο της Ερείκουσας ζητήθηκε για μηχάνημα έργου ποσό 500 ευρώ και στη συνέχεια έπεσαν στα 150 και εδω χωρίς απόδειξη.Κλήθηκε το Λιμεμεναρχείο Κέρκυρας που κατέγραψε το συμβάν και μετά απο αναφορά μας διαβίβασε αυτή στις 02/11/2018 με αρ.πρωτ.2132.22/8603 προς το ΣΔΟΕ Κερκυρας με κοινοποίηση ΔΔΥ και στο Δήμο Κέρκυρας.
    ΠΗΓΗ

  4. #54
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Γρηγόρης Μ την Τετάρτη 23/01 θα έλθει στο ναυπηγείο Μεγατέχνικα για την συντήρηση του. Καλή συνέχεια.

  5. #55

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Γρηγόρης Μ την Τετάρτη 23/01 θα έλθει στο ναυπηγείο Μεγατέχνικα για την συντήρηση του. Καλή συνέχεια.
    Σήμερα το πρωί κατέπλευσε η παντοφλίτσα στο Πέραμα και το ναυπηγείο ΜΕΓΑΤΕΧΝΙΚΑ, και λογικά αύριο θα τραβηχτεί έξω στο ναυπηγείο.

  6. #56
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Γρηγόρης Μ φωτογραφημένο πριν καμιά ώρα την ώρα που έχει ευθυγραμμιστεί με το βάζο στο ναυπηγείο Μεγατέχνικα στο Πέραμα, για να βγει για την συντήρηση του. Καλή συνέχεια.

    ΓΡΗΓΟΡΗΣ-Μ-28-28-01-2019.jpg

  7. #57
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Καλή συνεχεια σε πλήρωμα και πλοίο.

  8. #58
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    To Γρηγόρης Μ πλέον έχει βγει έξω στο ναυπηγείο Μεγατέχνικα στο Πέραμα και η συντήρηση του έχει αρχίσει. Καλή συνέχεια.

    ΓΡΗΓΟΡΗΣ-Μ-29-30-01-2019.jpg

  9. #59
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Γρηγόρης Μ τελείωσε με την συντήρηση του στο ναυπηγείο Μεγατέχνικα και όπως βλέπουμε καθελκύστηκε. Μόλις τελειώσει προφανώς και με τα χαρτιά του θα αναχωρήσει για την όμορφη Κέρκυρα. Καλή συνέχεια.

    ΓΡΗΓΟΡΗΣ-Μ-30-08-02-2019.jpg

  10. #60
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το Γρηγόρης Μ έφυγε από την Ηγουμενίτσα πήγε στον κόλπο του πλατάρια έκανε μια ανάστροφοι και έχει πορεία για πέραμα,ξέρει κανείς κάτι.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας