Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 25

Θέμα: Η αγαπημένη σας εταιρεία ιστιοπλοϊκών σκαφών;

  1. Προεπιλογή απαντηση

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει καποιος εμπειρια απ το νεο first 27.7 με την ανασυρωμενη??μου φαινεται πολυ ενδιαφερον......
    ενα ευχαριστο σκαφος με συστατικα πλευσης μεγαλυτερου μηκους πολυ καλο οριακα με ελενχομενο μπροουτσινκ απο το γρηγορο τιμονεμα του πολυ καλη οδηγηση ακομα και με φερμα λασκα σκοτες αρκετα ρηχη πλευση λογο καρινας καλο στα πριμα και με ( παιξιμο καρινας ) βρισκεις ευκολα δρομο στην πλαγιοδρομια του ισως και η ιδανικη του πλευση, στα ορτσα με καλη τοποθετηση του ερματος ( φιλοι-πληρωμα ) δινει εντυπωσιακα αποτελεσματα. ενα σκαφος με αγωνιστικα γονιδια καλο παιχνιδι αποτελεσματικο στην αποκτηση εμπειριας και πανω απο ολα καβαλιεται και τισαθευεται απο ενα μονο ατομο ακομα και στο χοντρο εφταρι. πολυ καλο για κοντινα ταξιδεματα ,πολυ καλη λυση για εναν ιστιοπλοο που θελει να κανει προσωπικες πλευσεις και ισως πολυ οικιο στους αρχαριους. αξιζει η αποκτηση του. πιο αγωνιστικα πρεπει να ασχοληθεις με το θεμα αλμπουρο πανια πιο ιδιετερες ραφες μπανελες κλπ.
    πρεπει να αποκτησης καλη εμπειρια με το θεμα της καρινας του.
    και μην ξεχνας οτι ειναι ενα σκαφος στα 28 ποδια.
    ευχαριστω
    με καυσιμο τον αερα μονο

  2. Προεπιλογή

    ευχαριστω, αρκετα ενδιαφεροντα σχολια.
    εχεις δει τετοιο στην ελλαδα?που??

  3. Προεπιλογή απαντηση

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω, αρκετα ενδιαφεροντα σχολια.
    εχεις δει τετοιο στην ελλαδα?που??
    το εκανα πλευση στο φισκαρδο ιταλου ιδιοκτητη, στην ελλαδα απευθυνσου στισ δημοσιες σχεσεις του βερνικου.
    ευχαριστω
    με καυσιμο τον αερα μονο

  4. #14

    Προεπιλογή

    Paidia, ti apopsh exete gia ta elan genika? Exete akousei tipota gia to 340?

  5. Προεπιλογή απαντηση

    φιλε μου καλο θα ηταν να εγραφες στην ελληνικη , οσο για τα ορθογραφικα λαθη ειμαι ο πρωτος διδαξας κανω πιο πολλα απο τον καθενα οποτε εμενα δεν με αποσχολουν ( προσπαθω να γραφω γρηγορα )
    με καυσιμο τον αερα μονο

  6. Προεπιλογή απαντηση

    ειδες με εφαγε η βιασυνη , ξεχασα να σου πω για τα ελαν . τιμολογιακα νομιζω οτι εχουν πολυ καλη πολιτικη καθως αυτα που πληρωνεις για να τα αποκτησεις βρισκονται σε λογικα πλαισια σε συγκριση με τον ανταγωνισμο ειναι αρκετα ποιοτικα, ασφαλη,και μαλλον δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουν απο τους αντιπαλους τους .για τον συγκεκριμενο τυπο που ρωτας δεν γνωριζω κατι συγκεκριμενο . τα εχω δει σε εκθεσεις και μου αρεσαν πολυ. εαν καποιος απο το φορουμ εχει κανει πλευση ας μας μεταφερει τις εμπειριες του γιατι πραγματικα αρεσουν και σε μενα.
    ευχαριστω.
    με καυσιμο τον αερα μονο

  7. #17
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή elan 340

    συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, δεν έχω άμεση εμπειρία ακόμα, έχει καλές κριτικές επιδόσεων, νομίζω ότι σύντομα θα μπορώ να σας μεταφέρω τις εντυπώσεις ενός που έρχεται ή μόλις ήρθε.

  8. #18
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή Najad Κανείς γνώμη?

    Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία με αυτά τα σκάφη, έχω ακούσει οτι τα Najad είναι αξεπέραστα σε ποιότητα κατασκευής και τρομερά καλοθάλασσα.

    Ίσως και αυτός είναι ο λόγος πού έχουν υψηλή τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα, ακομή και σαν μεταχειρισμένα.

    Έχει κανείς εμπειρία με τέτοιο σκάφος;
    Ποτέ μη διαφωνείς δημόσια με ένα βλάκα, θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!

  9. #19

    Προεπιλογή

    Φίλοι και φίλες, είναι ανούσιο να μιλάμε για σκάφη χωρίς να αναφέρουμε και τα X-Yachts, που πιστεύω ότι είναι η Mercedes των σκαφών. Επίσης μια και πρίν είδα μια αναφορά για τα Jeanneau, αν θέλετε μπείτε στο site της να δείτε το καινούργιo SunFast 3200, πιστεύω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον σκάφος για την κατηγορία Cruiser/Racer.

  10. #20
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Κηφισιά,Αθήνα
    Μηνύματα
    74

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kourasof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μια και πρίν είδα μια αναφορά για τα Jeanneau, αν θέλετε μπείτε στο site της να δείτε το καινούργιo SunFast 3200, πιστεύω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον σκάφος για την κατηγορία Cruiser/Racer.
    Πριν μία εβδομάδα βγάλαμε το sunfast 32i για δοκιμαστικές βόλτες στο Σαρωνικό.
    Ο αέρας δεν μας έκανε την χάρη αλλά σε γενικές γραμμές το σκάφος έχει
    όλα οσα χρειάζεται κάποιος για την αναψυχή...και γιά το racing.
    Το σκάφος ήταν αγορασμένο το Μάιο απο εδώ ..Ελλάδα και απ'ότι μας είπε ο ιδιοκτήτης κόστος χωρίς τα πανιά 74000 €.
    Και το πιό σημαντικό...δεν έχει τεκμήριο..

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας