Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 90 από 94

Θέμα: Cassanga [Δώρα Π]

  1. #81
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πάντως εγώ όταν έβαλα το Porto Grande - S.V στο AIS ....με πήγε Βραζιλία.

  2. #82

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εγώ όταν έβαλα το Porto Grande - S.V στο AIS ....με πήγε Βραζιλία.
    Παντελή μου δεν ξέρω που ....σε πήγε το AIS, ούτε βέβαια που θα πάει το πλοίο μετά τα νησιά του Πράσινου Ακρωτηρίου, στην Βραζιλία, στην Χιλή ή οπουδήποτε αλλού στην ....υφήλιο. Αυτό που είναι απόλυτα βέβαιο, είναι ότι το ΔΩΡΑ Π τις τελευταίες δέκα ημέρες βρίσκεται στο νησί Sao Vicente. Τις πρώτες από αυτές στο λιμάνι Porto Grande, και τις υπόλοιπες σε ναυπηγείο βορειότερα του λιμανιού.

  3. #83
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Επανηλθε στο αγκυροβολιο του PORTO GRANDE απο το ναυπηγειο που ηταν πλαγιοδετημενο.

  4. #84
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απ' ότι φαίνεται στο AIS του πρέπει να έχει βγει έξω για δεξαμενισμό στο PORTO GRANDE.

  5. #85

    Προεπιλογή

    Έφυγε από το Porto Grande και το νησί Sao Vicente με κατεύθυνση νοτιοανατολική και προορισμό το λιμάνι Cabinda στην Αγκόλα.

  6. #86

    Προεπιλογή

    Ολοκλήρωσε πλέον το μεγάλο του ταξίδι, φτάνοντας πριν τρεις ημέρες στον τελικό του προορισμό, το λιμάνι της Λουάντα στην Αγκόλα (Δυτική Αφρική).

  7. #87

    Προεπιλογή

    Το πλοίο το έχω βρει πολλές φορές στο AIS να δουλεύει σε δρομολόγια ανάμεσα στα λιμάνια Port-Gentil και Libreville στην Γκαμπόν (Δυτική Αφρική). Στην ίδια περιοχή δουλεύουν άλλες δύο παντόφλες μας, οι Sette Cama (Παναγία Τρυπητή) και Lagamba (Κυριάκος).

  8. #88

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τετράδιο της πέμπτης δημοτικού,ετσι διάβαζα εγώ!
    Και πέρασα την τάξη,με το θρυλικό βαθμό 5 (πέντε).
    Ακόμα ακούω την μάνα μου να φωνάζει,διαβασεεε!
    P1150149.JPG
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά τους επαίνους (τους αξίζεις φίλε Ανδριανέ) να κάνω και μία ερώτηση.

    Κύριε καλλιτέχνα (δεν ειρωνεύομαι, για μένα είσαι καλλιτέχνης) η παντοφλίτσα στο σχέδιο σου με το όνομα DORA ήταν πραγματική απεικόνιση ??? Ήταν δηλαδή η γνωστή μας ΔΩΡΑ Π στην πρώτη της μορφή προ μετασκευής, κάποια άλλη ίσως παντόφλα που δεν γνωρίζω, ή μία δική σου έμπνευση ???
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω ελεγα που? αλλα περάσαν 44 χρονια!!!!! εβλεπα και μετα σχεδίαζα στο σπιτι, καματερό μου θυμίζει η ιστορια!
    44 χρόνια πίσω, άρα πάμε κάπου στο 1973. Με δεδομένο ότι το ΔΩΡΑ Π κατασκευάστηκε το 1974, οριακά είναι η ίδια παντοφλίτσα στην φωτό σου Ανδριανέ, και με δεδομένο βέβαια ότι από όσα γνωρίζω δεν υπήρξε άλλη παντόφλα με όνομα ΔΩΡΑ ή ΝΤΟΡΑ. Τώρα, αν είχε δέσει στο Καματερό αμέσως μετά την κατασκευή της πριν αναχωρήσει για την γραμμή του Ρίου, ή είχε δουλέψει για κάποιο διάστημα αρχικά στη γραμμή της Σαλαμίνας, είναι κάτι που δεν το γνωρίζουμε.

  9. #89
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    44 χρόνια πίσω, άρα πάμε κάπου στο 1973. Με δεδομένο ότι το ΔΩΡΑ Π κατασκευάστηκε το 1974, οριακά είναι η ίδια παντοφλίτσα στην φωτό σου Ανδριανέ, και με δεδομένο βέβαια ότι από όσα γνωρίζω δεν υπήρξε άλλη παντόφλα με όνομα ΔΩΡΑ ή ΝΤΟΡΑ. Τώρα, αν είχε δέσει στο Καματερό αμέσως μετά την κατασκευή της πριν αναχωρήσει για την γραμμή του Ρίου, ή είχε δουλέψει για κάποιο διάστημα αρχικά στη γραμμή της Σαλαμίνας, είναι κάτι που δεν το γνωρίζουμε.
    Δεν θυμάμαι να δούλεψε Σαλαμινα,βέβαια περασαν πολλα χρονια,και γερασα με!Το τετράδιο δεν εχει ετικέτα! αλλα ειναι μεσα στα ετη 1973-1975,ελπίζω οτι σε βοηθησα!!!!

  10. #90
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ανοικτό.......τετράδιο είσαι ρε φίλε!!!!!

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας