Σελίδα 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 146

Θέμα: Νικόλαος Α [Nikolaos A]

  1. #101
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Τελείωσε και με τα χαρτιά του το Νικόλαος Α και πριν λίγο ξεκίνησε την επιστροφή του στο Ρίο. Αυτή την ώρα περνά τη νησίδα Αταλάντη. Καλή συνέχεια σε όλους.

  2. #102
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πριν μία ώρα ξεκίνησε τα δρομολόγια του πάλι στην γραμμή Ρίο - Αντίρριο. Καλή συνέχεια.

  3. #103
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Να πούμε επίσης Παντελή ότι το πλοίο άλλαξε και την μια του μηχανή Caterpillar και αντικατασταθηκε από μια ολόιδια του....Η πληροφορία αυτή μου ήρθε από μέλος του πληρώματος όταν παρατήρησα απομεινάρια από μηχανή κάτω από τις πλαϊνές σκάλες δηλαδή μόνο η βάση τα χιτώνια και κάποια τμήματα από πάνω(εξατμίσεις, κτλ.)

  4. #104
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sotiris97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πούμε επίσης Παντελή ότι το πλοίο άλλαξε και την μια του μηχανή Caterpillar και αντικατασταθηκε από μια ολόιδια του....Η πληροφορία αυτή μου ήρθε από μέλος του πληρώματος όταν παρατήρησα απομεινάρια από μηχανή κάτω από τις πλαϊνές σκάλες δηλαδή μόνο η βάση τα χιτώνια και κάποια τμήματα από πάνω(εξατμίσεις, κτλ.)
    Αυτή η μηχανή είναι για ανταλλακτικά Δεν έγινε καμία αλλαγή στο πλοίο φίλε μου

  5. #105
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω Γιάννη......εγώ πάντως όταν την είδα μου κίνησε την περιέργεια και ρώτησα τον εισπράκτορα και μου είπε έβαλαν μια ολόιδια κάτω ...τώρα αυτή ίσως είναι η παλιά που την κράτησαν για ανταλλακτικά.....δεν ξέρω τίποτε περισσότερο

  6. #106
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως γράψαμε και στο θέμα " ΕΓ/ΟΓ Ρίου- Αντιρρίου" και ευχαριστώ το φίλο που μου έστειλε φωτογραφικό υλικό. Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι δεν έπαθε ζημιά το πλοίο. Εύχομαι τα καλύτερα και καλή συνέχεια.

    Επιχείρηση μέσα στην καταιγίδα για να δεθούν και πάλι τα φέρυ μπωτ που κινούνταν ακυβέρνητα στην περιοχή του Ρίου, καθώς είχαν κοπεί οι κάβοι στήθηκε το βράδυ , λόγω των σφοδρών ανέμων που έπνεαν.

    ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Α-71-17-07-2017.jpg ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Α-72-17-07-2017.jpg

  7. #107
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως γράψαμε και στο θέμα " ΕΓ/ΟΓ Ρίου- Αντιρρίου" και ευχαριστώ το φίλο που μου έστειλε φωτογραφικό υλικό. Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι δεν έπαθε ζημιά το πλοίο. Εύχομαι τα καλύτερα και καλή συνέχεια.

    Επιχείρηση μέσα στην καταιγίδα για να δεθούν και πάλι τα φέρυ μπωτ που κινούνταν ακυβέρνητα στην περιοχή του Ρίου, καθώς είχαν κοπεί οι κάβοι στήθηκε το βράδυ , λόγω των σφοδρών ανέμων που έπνεαν.

    ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Α-71-17-07-2017.jpg ΝΙΚΟΛΑΟΣ-Α-72-17-07-2017.jpg
    Και ενα αλλο video εδω
    Πηγη patras events.gr

  8. #108
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Αφού όλες οι παντόφλες στο πορθμείο τις άγκυρες τις έχουν διακοσμητικές πως να μην συμβεί και αυτό. Και πάντα το είχα απορία πως γίνεται να μην τις χρειάζονται ειδικά στις κακοκαιρίες. Μόνο τα αμφίπλωρα αγκυροβολούν κανονικά όταν βρίσκονται εκτός δρομολογίων. Πάλι καλά που δεν έπαθε τίποτα σοβαρό η παντοφλίτσα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν!

  9. #109
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Φίλε avvarvchist σε αυτό έχεις ένα δίκιο τις άγκυρες οι παντόφλες δεν τις ρίχνουν σχεδόν ποτέ....αλλά σε καμία περίπτωση δεν περίμεναν τέτοια κακοκαιρία διότι ο αέρας δεν ήταν συνεχόμενος και αφού οι μετεωρολογικοι σταθμοί έδιναν μέχρι 4 μποφόρ στη περιοχή δεν χρειάστηκε περισσότερο ''δέσιμο'' για τα πλοία...απλά για 5-10 λεπτά χτύπησαν κάποιες ριπές ανέμου 80-100 χιλιόμετρα και έσπασαν οι κάβοι και ακολούθησε ...ότι ακολούθησε.......ελπίζω τουλάχιστον να μην έπαθαν καταστροφή άξονες και τιμόνια και χρειαστεί να καθίσει αρκετές ημέρες εκτός δρομολογίων....

  10. #110
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από avvachrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού όλες οι παντόφλες στο πορθμείο τις άγκυρες τις έχουν διακοσμητικές πως να μην συμβεί και αυτό. Και πάντα το είχα απορία πως γίνεται να μην τις χρειάζονται ειδικά στις κακοκαιρίες. Μόνο τα αμφίπλωρα αγκυροβολούν κανονικά όταν βρίσκονται εκτός δρομολογίων. Πάλι καλά που δεν έπαθε τίποτα σοβαρό η παντοφλίτσα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν!
    Και τα αμφίδρομα πλοία όμως που ήταν αγκυροβολημένα ήρθαν παράλληλα με τον προβλήτα!!

Σελίδα 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας