Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 24 από 24

Θέμα: Erini [Αικατερίνη Αποστόλη]

  1. #21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sotiris97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμα του πλοίου ξανά χτες ανοιχτά του Port Elizabeth Νοτια Αφρική και συνεχίζει απομακρυνόμενο από την ακτή...τι γίνεται??????? Πάντως Γιώργο σωστά το είχαμε υποθέσει το σήμα ανήκει στο πλοίο........μυστήρια πράγματα πήγε ήρθε Καναδά και τώρα non-stop για που????
    Φίλε Σωτήρη επίτρεψε μου να παρατηρήσω πως η υπόθεση που είχα κάνει ήταν όχι ότι "το σήμα ανήκει στο πλοίο" (αυτό είναι το πλέον προφανές σε σήμα όπου αναφέρεται όνομα και ΙΜΟ ενός πλοίου), αλλά ότι δεν ανήκει.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά Σωτήρη, απαραίτητη προυπόθεση για αυτά που ανέφερες είναι το σήμα του πλοίου μας να είναι πραγματικό, ή αν το πάμε ακόμα πιο πέρα, το σήμα του πλοίου μας να .....ανήκει πράγματι στο πλοίο μας (μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για μία ηλεκτρονική συσκευή AIS εύκολα αφαιρούμενη και τοποθετούμενη).
    και μετά από αρκετές ημέρες είχα επαναλάβει - προσθέσει :

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, δυσκολεύομαι πάρα πάρα πολύ να πιστέψω ότι μία παντόφλα μας (και όχι ιδιαίτερα μεγάλη) έφυγε από το Κονγκό στην Αφρική, ανέβηκε μέχρι την Γαλλία, κρόσαρε τον βόρειο Ατλαντικό (μεσ' το καταχείμωνο) κατέπλευσε σε λιμάνι του Καναδά, και επέστρεψε και πάλι στα ανοιχτά της νέας Σκωτίας με πορεία νοτιοανατολική, και όλα αυτά μέσα στο χρονικό διάστημα περίπου του ενός μήνα......

    Το θεωρώ ως απίστευτο ταξίδι (αν πράγματι έγινε) και εντελώς "κουφό". Έχω την πεποίθηση πως κάτι άλλο "παίζει", κάτι πέρα από το προφανές, το οποίο υποθέτω δεν θα το μάθουμε και ποτέ.
    Mε τα τελευταία μάλιστα στοιχεία που μας παρέθεσες, συνέχιση δηλαδή του "σήματος - ταξιδιού" και στο νοτιότερο άκρο της Αφρικής, πλέον είμαι απόλυτα βέβαιος πως το σήμα που βλέπουμε τον τελευταίο καιρό ανήκει μεν στην συσκευή AIS του πλοίου μας, χωρίς όμως να του ανήκει...... η ίδια η συσκευή !!!!!

  2. #22
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Εκεί έχω καταλήξει κι εγώ Γιώργο .......είναι αδιανόητο 1μιση μήνα Non-stop τέτοιο ταξίδι , ένα πλοίο τόσο μικρό σε ανοιχτό ωκεανό με ένα θεόκουφο ταξίδι και μάλιστα στο AIS είχε δείξει ταχύτητα μέχρι και 16 κόμβους την ώρα που το πλοίο το πολύ 12 να έπιανε.....αλλά εντάξει καλή είναι η συζήτηση κάνουμε και χάζι με διάφορα μυστήρια-παράδοξα....

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    508

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sotiris97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί έχω καταλήξει κι εγώ Γιώργο .......είναι αδιανόητο 1μιση μήνα Non-stop τέτοιο ταξίδι , ένα πλοίο τόσο μικρό σε ανοιχτό ωκεανό με ένα θεόκουφο ταξίδι και μάλιστα στο AIS είχε δείξει ταχύτητα μέχρι και 16 κόμβους την ώρα που το πλοίο το πολύ 12 να έπιανε.....αλλά εντάξει καλή είναι η συζήτηση κάνουμε και χάζι με διάφορα μυστήρια-παράδοξα....
    Έχετε μήπως καταγράψει τα AIS Sources που έλαβαν τα μηνύματα και τα προώθησαν στο marinetraffic;

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    508

    Προεπιλογή

    Σήμερα 1.03.2019 το πλοίο εμφανίζεται στην περιοχή της Χιροσίμα στην Ιαπωνία. Το σήμα του το λαμβάνει ο σταθμός violet 74 id 786 σε απόσταση 12nm. Δεν αναφέρεται χρόνος αφίξεως ούτε φαίνεται να κινήθηκε το τελευταίο 24ωρο.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας