Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 13

Θέμα: Al Faris 2 [Θεολόγος Π (1974)]

  1. #1

    Προεπιλογή Al Faris 2 [Θεολόγος Π (1974)]

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ. ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΕ ΑΥΤΗ Η ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΙΤ. ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΡΕ ΗΤΑΝ ALL FARIS. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.

  2. #2

    Προεπιλογή

    ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟ Π ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 20 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΩΡΩΠΟΣ - ΕΡΕΤΡΙΑ. ΣΩΣΤΑ;

    ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΟΒΑΛ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ;

  3. #3

    Post Ε/Γ - Ο/Γ ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π

    ΣΩΣΤΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΡΕΤΡΙΑ. ΤΕΛΗ ΤΟΥ 79 ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΕΡΚΥΡΑ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ ΜΕΧΡΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1985. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΧΑΘΗΚΑΝ ΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΗΚΕ.

  4. #4

    Προεπιλογή

    sthn thaso tha to vris

  5. #5

    Unhappy

    Παιδιά κάνετε όλοι λάθος. Το συγκεκριμένο πλοίο πουλήθηκε στο Κουβέιτ και άλλαξε όνομα το 1986. Ήταν το πρώτο θεολόγος της οικογένειας Παναγιωτάκη. Αυτό το πλοίο ψάχνω να βρώ. Το πλοίο της φωτό είναι το νεότερο μετά το Πλατυτέρα και πουλήθηκαν και τα δύο σε πολύ κοντινό διάστημα στη Θάσο.

  6. #6
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή Al Faris 2 [Θεολόγος Π (1974)]

    Απίθανες φωτο φίλε BEN BRUCE. Να δούμε και μία καταπληκτική παντοφλίτσα κατασκευασμένη το 1972 που αλλού στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη φυσικά αφου Θεολόγο λέγαν τον πατέρα του. Η φωτο είναι τρβηγμένη 2-3 μέρες μετα την καθέλκυση της και ο Θεολόγος γράφει τα γράμματα. Η παντόφλα έκανε στην αρχή δρομολόγειο Ωρωπό-Ερέτρια και μετα Ηγουμενίτσα- Κέρκυρα με Cpt. τον Κο. Παναγιάρη. Έφυγε απο Ελλάδα σαν Al Faris. Xαρισμένη σε Ariti, CORFU, Appia_1978 και όλους τους φίλους.

    Συνημμένο Αρχείο 89175
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sylver23 : 19-05-2013 στις 20:26

  7. #7

    Προεπιλογή Δεν θα το ξεχάσω ποτέ


  8. #8
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απίθανες φωτο και αναμνήσεις άλλων εποχών. Ευχαριστούμε φίλε ariti.
    Στη 2η μαθαίνεις να παρκάρεις????.

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    αναμνησειs τρελεs το θυμαμαι αμυδρα

  10. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δούμε και μία καταπληκτική παντοφλίτσα κατασκευασμένη το 1972 που αλλού στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη φυσικά αφου Θεολόγο λέγαν τον πατέρα του.
    Θα μου επιτρέψει ο φίλος μου Παντελής να κάνω μία μικρή διόρθωση. Το (πρώτο) ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π κατασκευάστηκε το 1974 στο ναυπηγείο ΠΡΩΤΕΥΣ - Αφοι Βασιλειάδη στα Αμπελάκια Σαλαμίνας, με αριθμό νηολογίου Ν.Π. 4382 και IMO 7350519.

    Το 1974 ως έτος κατασκευής και το ναυπηγείο Βασιλειάδη αναφέρονται στα στοιχεία του πλοίου σε όλες τις βάσεις δεδομένων (που εντάξει, έχουμε δεχθεί ότι μπορεί να κάνουν και λάθη) αλλά και στο παρακάτω απόκομμα από την "Ελληνική Ναυτιλιακή" που μας είχε παραθέσει πριν λίγο καιρό ο κ. Πέππας. Στο απόκομμα έχω υπογραμμίσει και το ΞΑΝΘΟΥΛΑ Β, το οποίο βλέπουμε μαζί με το ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π στην φωτό στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος, και το οποίο κατασκευάστηκε επίσης τον ίδιο χρόνο, 1974, και στο ίδιο ναυπηγείο.

    Ελληνική Ναυτιλι&#945.jpg

    Το ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π δούλεψε αρχικά στη γραμμή Ωρωπού - Ερέτριας και κατόπιν στη γραμμή Ηγουμενίτσας - Κέρκυρας, στην οποία παρέμεινε μέχρι το 1984. Την χρονιά εκείνη διεγράφει οριστικά από τα Ελληνικά νηολόγια με την πώληση του σε εταιρεία του Κουβέιτ. Μετονομάστηκε σε AL FARIS 2 και αναχώρησε από την χώρα μας για τον Περσικό κόλπο με νέα σημαία Κουβέιτ, ενώ ένα χρόνο αργότερα, το 1985, αντικαταστάθηκε από το δεύτερο ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π και σημερινό ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑΣΟΥ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας