Σελίδα 4 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 185

Θέμα: Ζευς [Zeus - Νίκος Π]

  1. #31

    Προεπιλογή

    Φίλε sotiris97 αν θέλεις και εσύ, ας μην επιβαρύνουμε το παρόν θέμα με την γενική μας συζήτηση, και ας την συνεχίσουμε εδώ όπου και σου έχω ήδη απαντήσει.

    Εδώ, ας επαναλάβουμε απλά την επιβεβαιωμένη πλέον είδηση που αφορά στην σίγουρη επιστροφή του ZEUS (ΝΙΚΟΣ Π) και πάλι στην Ελλάδα από την Ιταλία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 01-04-2017 στις 21:17

  2. #32
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Να πούμε ότι το πλοίο έχει περάσει και από τη γραμμή του Ρίου-Αντίρριου στις αρχές του 80 νομίζω 83'-84' και αρχικά προοριζόταν για τη γραμμή της Πρέβεζας -Ακτίου αλλά δεν πήγε και κατέληξε στο Ρίο..πάντως έκατσε λίγο δεν ξερό πόσο και την ιστορία από κει και πέρα τη γνωρίζετε ....

  3. #33

    Προεπιλογή

    Πολύ σωστά φίλε Σωτήρη, με την μόνη διαφορά ότι πρωτοδρομολογήθηκε στο Ρίο άμεσα μετά την ολοκλήρωση του. Για του λόγου το αληθές, και για να σου κάνω και ένα ...δωράκι (!!!) ορίστε μία σπανιοτάτη φωτογραφία του (μου την είχε υποδείξει εδώ και αρκετό καιρό φίλος ναυπηγός) με το πλοίο στην πρώτη του μορφή, φυσικά προ μετασκευής, εν έτει 1981 στο Ρίο (ή μήπως είναι στο Αντίρριο ???), εκεί δηλαδή που θα το ξαναβλέπουμε πάλι μετά λίγο καιρό !!!

    flickr_grenvillelawrence_Rio_1981.jpg
    Πηγή : flickr - grenvillelawrence

  4. #34
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Καταπληκτική φώτο φίλε Γιώργο και ευχαριστώ!!!!!!...Η φώτο να σου λύσω την απορία είναι στο Ρίο και μάλλον στην ανατολική προβλήτα.....πάντως θυμάμαι που όλοι γελάγανε όταν εβαζε μια νταλίκα μέσα όλο το καραβάκι ''καθόταν'' στη στιγμή!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Γύρο στης 10 Απριλίου το ταξίδι της επιστροφής

    Στην φωτο πιο πάνω να και το Βικτώρια ρε φίλε ωραία Χρόνια τοτε

  6. #36

    Προεπιλογή

    Το πλοίο στο Σ/Κ που μεσολάβησε από το τελευταίο του σήμα στο AIS (πρωί Σαββάτου), έφυγε από το λιμάνι του Trapani και βρίσκεται πλέον στο Παλέρμο της Σικελίας. Λογικά εκεί θα γίνει η παραλαβή του και το ξεκίνημα της επιστροφής του στην χώρα μας ??? Το παρακολουθούμε συνεχώς και θα ενημερώνουμε.

  7. #37
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έφυγε πάλι από το Παλέρμο και πήγε ....πάλι στο Trapani

  8. #38

    Προεπιλογή

    Πλάκα μας κάνει πασχαλιάτικα ??? Το περίεργο πάντως, είναι ότι και όταν πήγε (???) στο Παλέρμο, και τώρα που εμφανίζεται πάλι στο Τράπανι, δεν καταγράφηκαν καθόλου οι πορείες του στο AIS. Δεν ξέρω τι γίνεται, αν δεν είχαμε επιβεβαιώσει την πληροφορία του φίλου apost με αξιοπιστότατο άνθρωπο της γραμμής του Ρίου, θα αναρωτιόμουν μπας και τελικά είναι .....ράδιο αρβύλα η επιστροφή του πλοίου στην Ελλάδα.

    Any way, νομίζω αρκετά ασχοληθήκαμε. Σε τελική ανάλυση, αν είναι να 'ρθει θε να 'ρθεί, αλλιώς ......θα μείνει εκεί που είναι !!!

  9. #39
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα μας κάνει πασχαλιάτικα ??? Το περίεργο πάντως, είναι ότι και όταν πήγε (???) στο Παλέρμο, και τώρα που εμφανίζεται πάλι στο Τράπανι, δεν καταγράφηκαν καθόλου οι πορείες του στο AIS. Δεν ξέρω τι γίνεται, αν δεν είχαμε επιβεβαιώσει την πληροφορία του φίλου apost με αξιοπιστότατο άνθρωπο της γραμμής του Ρίου, θα αναρωτιόμουν μπας και τελικά είναι .....ράδιο αρβύλα η επιστροφή του πλοίου στην Ελλάδα.

    Any way, νομίζω αρκετά ασχοληθήκαμε. Σε τελική ανάλυση, αν είναι να 'ρθει θε να 'ρθεί, αλλιώς ......θα μείνει εκεί που είναι !!!
    Θα δείτε θα δείτε μην αγχώνεστε τόσο βρε παιδιά

  10. #40

    Προεπιλογή

    Κανένα απολύτως άγχος δεν έχουμε φίλε μου apost, μα κανένα απολύτως πίστεψε με. Ούτε δικό μας είναι το ...παπόρο, ούτε λεφτά μας χρωστάνε οι πλοιοκτήτες του, ούτε και κανέναν .....ξενιτεμένο συγγενή μας περιμένουμε να μας φέρει από τα ξένα !!!

    Αν παρ' όλα αυτά κάποιος θα πρέπει να έχει ντε και καλά άγχος, αυτός θα πρέπει να είσαι εσύ, που πρώτος ανήγγειλες την επιστροφή του πλοίου, προσδιόρισες την αναχώρηση του από την Σικελία για τις 10 Απριλίου, και άπό ότι είδα .....κάπου αλλού έγραψες (μετά βεβαιότητος) ότι είχε πάει στο Παλέρμο για να παραληφθεί και να ξεκινήσει για την Ελλάδα.

    Μην είσαι λοιπόν ειρωνικός, καλό Πάσχα να 'χουμε και όπως έγραψα και στο ποστ μου "αν είναι να 'ρθει θε να 'ρθεί, αλλιώς ......θα μείνει εκεί που είναι !!!"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 14-04-2017 στις 15:43

Σελίδα 4 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας