Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 94

Θέμα: ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΣΧΟΛΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

  1. #41

    Προεπιλογή

    Έχω ερωτευτεί την ιστιοπλοια και δεν σας κρύβω οτι ονειρεύομαι κάποια στιγμή να κάνω πολλά πράγματα....Το πρωχωρημένων το θεωρώ δεδομένο ίσως και το αγωνιστικό(αυτά εντός 2007-2008 )...Κρυφοκοιτάζω και στο κυβερνητών (αν βρω κανένα σκάφος να γράψω κανένα μίλι) αλλά απ οτι έμαθα δεν συμπληρώνουν τμήμα καθε χρόνο...Θα δουμε...Ενδιαφέρομαι να βρω κανένα σκάφος να συμμετέχει σε αγώνες αν γνωρίζει κανένας τίποτα θα ήταν πολύ θετικό...
    Όσο απο ναυτοσύνη είμαι αριστος χρήστης ηλεκτρονικών βοηθημάτων(ρανταρ, gps,) αποτύπωσης στίγματος σε χάρτη, και δεν συζητάω καν για σκοινιά κόμπους κτλ Το μόνο που μου λείπει είναι η γνώση χρήσης των πανιών (Δεν συνεχίζω γιατί δεν μου αρεσει να περιαυτολογω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spiran : 06-09-2007 στις 09:08

  2. #42

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από spiran Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ερωτευτεί την ιστιοπλοια και δεν σας κρύβω οτι ονειρεύομαι κάποια στιγμή να κάνω πολλά πράγματα....Το πρωχωρημένων το θεωρώ δεδομένο ίσως και το αγωνιστικό(αυτά εντός 2007-2008 )...Κρυφοκοιτάζω και στο κυβερνητών (αν βρω κανένα σκάφος να γράψω κανένα μίλι) αλλά απ οτι έμαθα δεν συμπληρώνουν τμήμα καθε χρόνο...Θα δουμε...Ενδιαφέρομαι να βρω κανένα σκάφος να συμμετέχει σε αγώνες αν γνωρίζει κανένας τίποτα θα ήταν πολύ θετικό...
    Όσο απο ναυτοσύνη είμαι αριστος χρήστης ηλεκτρονικών βοηθημάτων(ρανταρ, gps,) αποτύπωσης στίγματος σε χάρτη, και δεν συζητάω καν για σκοινιά κόμπους κτλ Το μόνο που μου λείπει είναι η γνώση χρήσης των πανιών (Δεν συνεχίζω γιατί δεν μου αρεσει να περιαυτολογω.
    Όπως ίσως γνωρίζεις γίνονται και στη Χαλκίδα αγώνες.
    Πάντα υπάρχουν κενές θέσεις για πληρώματα. Αν σε ενδιαφέρει επικοινώνησε με την γραμματεία του ομιλου στο 2221085016 και άφησε τηλέφωνο.

  3. #43

    Προεπιλογή

    Σ ευχαριστω πολύ για την πληροφορία...Μόλις πάρω το αρχαρίων σίγουρα θα επικοινωνήσω...

  4. #44
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από spiran Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ ευχαριστω πολύ για την πληροφορία...Μόλις πάρω το αρχαρίων σίγουρα θα επικοινωνήσω...
    Μερικες φορες, αναλογα την περιπτωση, ισως και μονο η παρουσια σου να ειναι αρκετη....
    αν δεν ζαλιζεσαι....αν εισαι ατομο πειθαρχημενο...ευκολο θα ειναι.
    Μερικες φορες ο πολυς κοσμος πανω στο σκαφος λειτουργει ως ερμα....
    Χωρις να θελω να μειωσω κοσμο, τροπο, αγωνες...κτλ

    Απλα το εχω ακουσει. Εγω προσωπικα δεν εχω τρεξει σε αγωνες ακομα...τωρα θα ξεκινησω...Εχω μεν διπλωμα και μετα απο αυτο εχω κανει καποιες φορες ταξιδια αλλα δεν ειμαι ικανη να κουμανταρω το σκαφος μονη μου. Εννοειται αυτο...Σιγουρα καποιος αλλος θα το κανει αυτο....

    Για να μην το κουραζω και για να μην παρεξηγηθω...ρωτα στην γραμματεια...
    Ποτε δεν ξερεις....

  5. Προεπιλογή

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Νέος στο forum αλλά και στο άθλημα.
    Αποφάσισα τον Αύγουστο να ξεκινήσω μαθήματα και για το δίπλωμα αλλά κυρίως για να μπω σε αυτόν τον καινούριο –για μένα- κόσμο της θάλασσας.
    Έκανα έρευνα για τις σχολές και τελικά αποφάσισα να γραφτώ στον ΠΟΙΑΘ. Τα posts σε αυτό το θέμα έπαιξαν ένα ρόλο στην επιλογή…
    Τη Δευτέρα που μας πέρασε το 1ο θεωρητικό με τον Στρούζα και το Σάββατο στο Ανδρομέδα.
    Ελπίζω να πάνε όλα καλά!
    Θα παρακολουθώ το forum.
    Καλώς σας βρήκα!

  6. #46
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Έτυχες σε καλό σκάφος με καλό εκπαιδευτη.
    Ο Μάκης θα σου μάθει πολλά πράγματα, αρκεί να ενδιαφέρεσαι πραγματικά.

  7. #47
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giorgos_D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτυχες σε καλό σκάφος με καλό εκπαιδευτη.
    Ο Μάκης θα σου μάθει πολλά πράγματα, αρκεί να ενδιαφέρεσαι πραγματικά.

    I second that
    Ποτέ μη διαφωνείς δημόσια με ένα βλάκα, θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!

  8. Cool

    ...και οχι αποκλειστικα ιστιοπλοικου ενδιαφεροντος......

  9. Προεπιλογή

    Αγαπητοί Giorgos_D, Marabu και vas,
    Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!
    Ο «Μάκης» να υποθέσω ότι είναι ο εκπαιδευτής. Θα επανέλθω με προσωπική άποψη, αφού αύριο έχουμε το πρώτο πρακτικό μάθημα.
    @ vas: τι ακριβώς εννοείς;

    Σας ευχαριστώ όλους – μου αναπτερώσατε το ηθικό... (καλό σκάφος & καλός εκπαιδευτής).
    Η αλήθεια είναι ότι χρόνια χαζεύω τα ιστιοπλοϊκά στον ορίζοντα, αλλά ποτέ δεν είχα σκεφτεί ότι θα μπορούσα να προσπαθήσω κι εγώ να μάθω. Ίσως γιατί άκουγα ότι είναι ακριβό σπορ ή γιατί μου φαινότανε ξένο.
    Φέτος όμως μετά από διακοπές στο Μεγανήσι (όπου έτυχα και στην απονομή στο Βαθύ για το ράλι Ιονίου) είδα όλους τους ξένους που χαιρότανε την απίστευτη ομορφιά του τόπου μας και μου ΅ρθε σαν ουρανοκατέβατο.

    Διάθεση υπάρχει πολύ. Να δούμε αν θα μετουσιωθεί στην τρέλα που βλέπω ότι υπάρχει άφθονη γύρω απΆ το χώρο...
    [SIZE=1][I][COLOR=Red][B]Don't let them Bullshit you![/B][/COLOR][/I][/SIZE]

  10. #50
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή Πρακτικά μαθήματα τις Δευτέρες;

    Καλώς σας βρήκα.
    Γνωρίζετε αν υπάρχει σχολή που να κάνει τα πρακτικά μαθήματα τις Δευτέρες;
    Κι αν όχι, υπάρχουν άλλοι που ενδιαφέρονται γι΄ αυτή τη μέρα, έτσι ώστε να φτιάξουμε ένα γκρούπ και να το προτείνουμε σε κάποια σχολή;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη athanas : 22-11-2007 στις 00:51

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας