Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 63

Θέμα: Πρόσκρουση Νήσος Ρόδος στο λιμάνι του Πειραιά

  1. #11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από csa73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γι'αυτόν τον μεγάλο καπετάνιο που βρίσκεται στο πλοίο είναι ΣΕΒΑΣΜΟΣ!!! Ευχαριστώ...
    Πληροφοριακα επειδη δεν γνωριζω ποιος ειναι ο πλοιαρχος;
    Ξαναλεω πληροφοριακα ρωταω μην αρχισουμε παλι τα περι δικης και λοιπα.

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Harry14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληροφοριακα επειδη δεν γνωριζω ποιος ειναι ο πλοιαρχος;
    Ξαναλεω πληροφοριακα ρωταω μην αρχισουμε παλι τα περι δικης και λοιπα.
    Θέλεις να μας συστηθείς φίλε μου Harry14 με ονοματεπώνυμο και θα σου συστήσουμε εμείς τον Πλοίαρχο?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 09-11-2010 στις 13:55

  3. #13
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Τελικά έγινε επιθεώρηση στο πλοίο? Δόθηκε άδεια απόπλου ή θα πρέπει να πάει για επισκευή?

  4. #14
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς & Φολέγανδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Παιδιά, εντάξει δεν είναι κρυφό ποιός είναι ο Πλοίαρχος του Νήσος Ρόδος. Και μάλλον ο φίλος Harry14 μάλλον όντως πληροφοριακά ρωτάει. Αν προσέξουμε στην ερώτησή του, έχει παραθέσει το σχόλιο του φίλου csa73. Mε καιρό σαν τον χθεσινό μπορεί να συμβούν και τέτοια περιστατικά τα οποία σε καμία απολύτως περίπτωση δεν μειώνουν την αξία του κάθε Πλοιάρχου, ούτε και στιγματίζουν το εξαιρετικά δύσκολο έργο του. Και όπως έχουμε πει πολλές φορές κανένας δεν μπορεί να κρίνει ένα καπετάνιο από την ασφάλεια της καρέκλας του γραφείου του ή την ανάπαυση που προσφέρει ο καναπές του. Ένα άτυχο συμβάν ήταν και πέρασε. Ας ευχηθούμε καλό κουράγιο στον Πλοίαρχο και το πλήρωμά του και καλές θάλασσες από εδώ και πέρα.
    Έστι δίκης οφθαλμός, ος τα πάνθ' ορά.
    Μένανδρος, 4ος αιων π.Χ.

  5. #15
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Κι εγώ μαζί σου φίλε ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ, ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες όλα, αλλά είναι κάπως τραβηγμένο, να ζητάμε να μάθουμε το όνομα του καπετάνιου νομίζω. Δεν είμαστε εισαγγελία, ούτε η λιμενική αρχή προφανώς. Σ αυτά τα θέματα και η αφελής, αβλαβής κλπ περιέργεια δεν έχει θέση.

  6. #16

    Προεπιλογή

    Λεμε για εναν μεγαλο καπετανιο και για εναν ΣΕΒΑΣΜΟ. Σεβασμο προς ποιον; Δεν πρεπει να ξερουμε σε ποιον απευθηνετε αυτος ο σεβασμος; Ο πλοιαρχος μπορει να μενει διπλα μου, μπορει να ειναι απ το χωριο μου, μπορει να τον εχω γνωριζει, μπορει μπορει μπορει....

  7. #17
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    ΚΩΣ
    Μηνύματα
    113

    Προεπιλογή

    Αυτή την ώρα βγαίνει από τον Πειραιά......... συνοδεία ρυμουλκών.


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kkouz : 09-11-2010 στις 15:35 Αιτία: προσθηκη εικονασ

  8. #18
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Μηνύματα
    110

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ μαζί σου φίλε ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ, ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες όλα, αλλά είναι κάπως τραβηγμένο, να ζητάμε να μάθουμε το όνομα του καπετάνιου νομίζω. Δεν είμαστε εισαγγελία, ούτε η λιμενική αρχή προφανώς. Σ αυτά τα θέματα και η αφελής, αβλαβής κλπ περιέργεια δεν έχει θέση.
    Κάπου νομίζω το έχουμε παρακάνει με την υπερ-προστατευτικότητα που δείχνετε πλέον σε κάποιους ανθρώπους που κανεις δεν θέλει να τους κατηγορήσει ή να τους ψέξει για οτιδήποτε. Θυμίζει λίγο .. (ας μην αναφέρω το δόκιμο όρο που σκέφτομαι),, όμως δεν απευθύνεται αυτή η ιστοσελίδα μόνο σε άβουλα όντα ή ανεγκέφαλους όπως θέλετε να πιστεύετε, λέγοντάς μας ότι θα σκεφτεί ή θα κακολογήσει ο καθένας κάποιον χωρίς να το καλοσκεφτεί ή χωρίς να έχει γνώσεις ειδικές κλπ. Για να καταλάβω κάτι, είναι ΑΣΝΑ ή δικαστική αίθουσα ή κάτι ανάλογο το forum και κόπτεστε τόσο πολύ μήπως κάποιος σκεφτεί κάτι λάθος κλπ κλπ?? Μα δεν καταλαβαίνετε πόσο πολύ μειώνετε όλους τους άλους τους υγειώς σκεπτόμενους που αποτελούν μέλη του nautiliaGR??? Ή μήπως στη δουλειά μου, αν έχω μια υπεύθυνη θέση, θα με ενδιέφερε τι θα πει ο καθένας? Ειδικά αν ξέρω ότι έπραξα ότι έπρεπε? Ή μήπως πιστεύετε ότι υπάρχει οποιαδήποτε συνθήκη σιωπής και δεν θα αναφέρουν τα ΜΜΕ (όχι ένα απλό καραβολατρικό forum) κάτι που κατά την κρίση των αναρμόδιων δεν έκανα σωστά???



    Και για να τελειώνω, και δεν θα σας ξανακουράσω, πιστεύετε ότι παλαιότεροι καπετάνιοι που όντως είχαν κάνει κάποιες ζημιές με δική τους ευθύνη (οι σημερινοί δεν φταίνε, είναι αυτό σαφές τα τελευταία χρόνια μέσα από αυτή την ιστοσελίδα...) θα ανέχονταν, θα το άντεχε η αξιοπρέπεια και το 'Όνομά τους" να τους παρέχεται η οποιαδήποτε προστασία αυτού του είδους? ...Μην παρανοήσει κάποιος, κάτι, για κάποιον, για κάτι...


    Διευκρινιστικά αναφέρω ότι γνωρίζω τον πλοίαρχο του ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ, ο οποίος είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ! ¶ρα, ας μην παρεξηγήσει κανείς, ηθελημένα ή μη, τα όσα προανέφερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GREEN ARROW : 09-11-2010 στις 15:58

  9. #19
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Φίλε GREEN ARROW δεν έχω καμιά απόλύτως πρόθεση να αντιπαρατεθώ με κανένα στο φόρουμ, αλλά δεν αντέχω να διαβάζω όλα όσα γράφονται κατά καιρούς ανεξέλγκτα και άσχετα. Αν έχετε να πείτε κάτι ουσιαστικό όπως το παραπάνω σχόλιο σας, να το λέτε, δεν απαγορεύσαμε σε κανένα να σχολιάζει αξιοπρεπώς χωρίς να προσβάλει και να εικάζει κατά βούληση. Επίσης δεν απαγορεύουμε να μας κριτικάρετε όταν προσπαθούμε να κρατάμε τα σοβαρά θέματα σε ένα επίπεδο.

    Χθες είχαμε 3 ατυχήματα σε ισάριθμα πλοία σε 3 διαφορετικά λιμάνια. Προφανώς η αιτία ήταν ο κακός καιρός και τα "υπέροχα" λιμάνια μας. Αυτό δεν το άκουσα από κανένα, αλλά το ζητούμενα είναι άλλα και η κριτική ενίοτε άστοχη.

    Ένας λογικά σκεπτόμενος άνθρωπος και γνώστης της θάλασσας καταλαβαίνει τι λέμε, γιατί το λέμε και ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνουμε "μεσημεριανό κουτσομπολιό". Είναι θέμα πως το αντιλαβάνεται ο καθένας από εμάς.

  10. #20

    Προεπιλογή

    Φιλε Leo η αποψη σου με βρισκει απολυτως συμφωνο!!!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας