Σελίδα 15 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 150 από 201

Θέμα: Πανόραμα [Panorama]

  1. #141
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    777

    Προεπιλογή

    Λίγο πρίν τη Ραφήνα στις 23-06-13.Για όλους τους φίλους του... P1090058.jpg

  2. #142

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη, είναι πρόσφατη η φώτο?? Μήπως μάθαμε τι έγινε και ξαναπήγε Αυλίδα?? Ξέρει κάποιος, παιδιά??
    Πιθανόν θα είχε κάποια βλάβη. Και πρόσφατη να μην ήταν, το πλοίο βρισκόταν εκεί όπως έβλεπα και στο AIS του.

    Ας δούμε το ΠΑΝΟΡΑΜΑ, χθες στο Μαρμάρι. Αφιερωμένη στους φίλους rafina-lines, pantelis2009, aprovatianos αλλά και σε όλους τους φίλους του.

    DSCF8611.jpg

    n.jpg

  3. #143
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Κατάλαβα. Σ'ευχαριστώ πολύ, Δημήτρη, όπως και για τις φώτο! Πολύ όμορφες. Είσαι φοβερός! Καλό καλοκαίρι! Κι αν περάσεις από Ραφήνα κι έχεις χρόνο πέσμου μπας και τα πούμε λίγο...

  4. #144
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Γλυφάδα - ¶νδρος
    Μηνύματα
    223

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω Δημητρη!!! Να σαι καλα!!

  5. Προεπιλογή

    Ταξίδεψα με το πλοίο για Μαρμάρι την Κυριακή που μας πέρασε και μόνο καλές εντυπώσεις έχω! Μερικές φωτογραφίες (από κινητό)
    IMG_0105_zpse3cbfd71.jpg IMG_0103_zps15cbfa9d.jpg IMG_0106_zpsc1ccec14.jpg IMG_0104_zpsbc534b1a.jpg
    Πολύ χαρακτηριστικό φουγάρο!! Επίσης, ένας χώρος που έχει μέσα κάτι σαν καφετέρια στο μπροστινό μέρος του πλοίου ήταν κλειστός.

  6. #146
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Για πες μας δυο λόγια παραπάνω για το όμορφο καραβάκι, το εσωτερικό του πως είναι, τις καμπινές τις ξήλωσαν??

  7. #147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Flying Dolphin XVII Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταξίδεψα με το πλοίο για Μαρμάρι την Κυριακή που μας πέρασε και μόνο καλές εντυπώσεις έχω! Μερικές φωτογραφίες (από κινητό)
    IMG_0105_zpse3cbfd71.jpg IMG_0103_zps15cbfa9d.jpg IMG_0106_zpsc1ccec14.jpg IMG_0104_zpsbc534b1a.jpg
    Πολύ χαρακτηριστικό φουγάρο!! Επίσης, ένας χώρος που έχει μέσα κάτι σαν καφετέρια στο μπροστινό μέρος του πλοίου ήταν κλειστός.
    Φίλε Dolphin, τα πάνω σαλόνια τα έχουν ανοιχτα σε δρομολογία με πολύ κόσμο. Στο βραδινό δρομολογιο της Κυριακής για Ραφήνα πρέπει να ήταν ανοιχτο.

    Οι καμπίνες δεν ξυλώθηκαν. Βρίσκονται στο πίσω μέρος του πλοίου (κάτω από το πίσω εξωτερικό καταστρωμα) και χρησιμοποιούνται από το πλήρωμα.

    Γενικότερα το πλοίο έιναι στολίδι για τη γραμμή, όπως και το Ευβοια Σταρ. Πεντακάθαρα βαπόρια, περιποιημένα και ακριβή στις ώρες αναχώρησής τους.

    Μόνο μελανο σημείο ειναι οτι έχουν ρίξει κατά λιγο τις ταχύτητες. Η διαφορά βεβαια δεν πολυ φαίνεται, δεδομένης και της μικρής απόστασης Ραφήνας-Μαρμαρίου.

    Επίσης καλό θα ήταν να ξυλωθει το εξωτερικο μπαρ-υπόστεγο που υπάρχει στο πάνω καταστρωμα και στη θέση του να τοποθετηθουν καθίσματα. Δεν εξυπηρετει σε τίποτα η συγκεκριμενη κατασκευση

  8. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες μας δυο λόγια παραπάνω για το όμορφο καραβάκι, το εσωτερικό του πως είναι, τις καμπινές τις ξήλωσαν??
    Σχετικά με το εσωτερικό του πλοίου είναι όπως τα λέει ο φίλος aeroplanos. Δηλαδή, το πλοίο είναι πεντακάθαρο και πραγματικά στολίδι για τη γραμμή. Στο Εύβοια Σταρ δεν έχω μπει, αφού είχα να κάνω το συγκεκριμένο δρομολόγιο από την εποχή του Κάρυστος-Πόρτο Λάφια.
    Όντως λοιπόν είναι πεντακάθαρο μέσα και έξω. Εγώ κάθισα στο 99% του ταξιδιού έξω αν και ήταν το δρομολόγιο των 8:30 από Ραφήνα και έκανε λίγο κρύο. Η ταχύτητα γύρω στους 14 κόμβους. Έχω παρατηρήσει στο ais ότι το Εύβοια πάει ελαφρώς πιο γρήγορα αλλά μάλον είναι για λόγους οικονομίας αφού το Πανόραμα όπως έχω διαβάσει μπορεί να πιάσει και τους 18 και είναι κατά τι μεγαλύτερο από το Εύβοια. Φυσικά ήταν στην ώρα του με φοβερή μανούβρα σε Ραφήνα και Μαρμάρι που δεν πρόλαβα να βγάλω (ειδικά στη Ραφήνα τόσο γρήγορη ήταν..) με χρόνο ταξιδιού 1 ώρα και 5 λεπτά περίπου.
    Για τις καμπίνες ελπίζω να σε κάλυψε ο φίλος aeroplanos καθότι εγώ αυτό δεν το γνώριζα..

  9. #149
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ και τους δυο σας, το βαπόρι από τα εγκαίνια που είδαμε βίντεο περιποιημένο μου φάνηκε χωρίς ιδιαίτερες πολυτέλειες. Ρώτησα για τις καμπινές γιατί στην αρχή του θέματος έχει φωτό στο Πέραμα με τα παλιά κρεβάτια απ έξω πεταμένα και καινούργια στρώματα στον καταπέλτη.
    Υ.Γ. Flying Dolphin XVII και εγώ από κινητό βγάζω συνήθως και να σου πω την αλήθεια πιο καλές από της φωτογραφικής (αυτής που εχω, οχι κατι ιδιαίτερο) μου φαίνονται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 01-10-2013 στις 22:43

  10. #150
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Μιχάλη, η παρακάτω αίσθηση συνεχίζει να υπάρχει κατά τη διάρκεια του ταξιδιού ή έχει πια απαγορευτεί;
    SL388910.jpg
    Εν πλω στον Ευβοϊκό!

Σελίδα 15 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας