Σελίδα 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 125

Θέμα: Βικέντιος Δαμοδός [Vikentios Damodos - Ιωάννης Β.Ρ.]

  1. #61
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στο ΣΑΣ "Θέμα 38" γράφει: Δρομολόγηση ΕΓ/ΟΓ -Δ/Ρ- ΑΝ Βικέντιος Δαμοδός στη γραμμή Ληξούρι-Αργοστόλι από 21/12/2015 έως 20/12/2016.

  2. #62
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Είχα ακούσει ότι σήμερα ή αύριο θα έφευγε για Κεφαλλονιά. Το ΣΑΣ από το προηγούμενο μου ποστ το επιβεβαιώνει, αλλά δεν ξέρω αν έχει AIS και δεν ξέρω αν έφυγε. Κανένας εκεί κοντά (μόλο ΔΕΗ) για να το επιβεβαιώσει!!!!!!
    Εδώ σαν ΙΩΑΝΝΗΣ VR όταν στις 29-07-2013 ερχόταν στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη για τη συντήρηση του.

    ΙΩΑΝΝΗΣ-VR-116-29-07-2013.jpg

  3. #63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....δεν ξέρω αν έχει AIS και δεν ξέρω αν έφυγε.
    Παντελή παιδί μου ξαναδιάβασε προσεκτικά τα ποστ 46 - 47 - 51 στο παρόν θέμα, και αύριο να έρθεις με τον κηδεμόνα σου !!!!!

  4. #64
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δεν φαίνεται να εξελίχθηκε θετικά το εγχείρημα νεαρού Ληξουριώτη επιχειρηματία για άμεση δρομολόγηση φέρυ μποτ στη γραμμή Ληξούρι – Αργοστόλι!
    Κατά τη σημερινή συνεδρίαση του το ΣΑΣ απέρριψε το αίτημα για την άμεση δρομολόγηση του νέου φερυ μποτ ΒΙΚΕΝΤΙΟΣ ΔΑΜΩΔΟΣ στη γραμμή Ληξούρι – Αργοστόλι. Το αίτημα θα εξεταστεί σε επόμενη συνεδρίαση του ΣΑΣ , τη νέα χρονιά.
    Φαίνεται ότι ο νεαρός επιχειρηματίας δεν είχε προβλέψει όλες τις παραμέτρους και κυρίως σύμφωνα με πληροφορίες, δεν παρουσίασε στο ΣΑΣ εναλλακτικά σενάρια , προκειμένου να εξασφαλίσει άμεσα δρομολόγιο.
    Το φερυ μποτ ΔΑΜΩΔΟΣ πάντως είναι πανέτοιμο μετά την ανακαίνιση του, αλλά δυστυχώς θα παραμείνει δεμένο μέχρι νεότερας αποφάσεως του ΣΑΣ.
    ΠΗΓΗ

  5. #65

    Προεπιλογή

    Ξεκινησε και ερχεται στην κεφαλονια. την τεταρτη αρχιζει δρομολογια.

  6. #66
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μπορεί να ξεκίνησε όπως λες να έρχεται για Κεφαλλονιά, αλλά από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι .....την Τετάρτη αρχίζει δρομολόγια?????
    Το ΣΑΣ ¨Θέμα 38" γράφει ....ομόφωνα αναβολή.

  7. #67

    Προεπιλογή

    Μα απο τον ιδιο τον πλοιοκτιτη και το διαφιμηζουν και στα σαιτ.

  8. #68
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Είσαι από Κεφαλλονιά? Ποια site το διαφημίζουν???? Περιμένουμε φωτο σου.

  9. #69

    Προεπιλογή

    .......Καλά, εντάξει Παντελή !!!! Λάβε προς το παρόν μία πρόσφατη φωτό του πλοίου από το Κερατσίνι με τα νέα του σινιάλα, και κατόπιν .......περίιιιιιιιιιιιιμενε τις φωτό από την Κεφαλονιά !!!!!

    IMG_0011.jpg
    Κερατσίνι - 12/12/2015

    Όσον αφορά την δρομολόγηση ή μη, προσωπικά εύχομαι να γίνει το ταχύτερο δύνατο (αν και μου ακούγονται ...χλωμά τα περί ερχόμενης Τετάρτης, μετά την αναβολή από το ΣΑΣ), και διότι είναι ένα όμορφο και καινούργιο φέρρυ (μόλις του 2011), και διότι ένα παραπάνω πλοίο σε οποιαδήποτε γραμμή είναι πάντα καλό για το επιβατικό κοινό, και τέλος για να δικαιωθούν τα έξοδα και οι κόποι του νέου του πλοιοκτήτη. Κάθε προσπάθεια νέας δρομολόγησης κατά την γνώμη μου θα πρέπει να υποστηρίζεται και να ανταμοίβεται (***), ιδιαίτερα όταν αυτή δεν ζητείται στην .....ντάλα του καλοκαιριού (και της κερδοφορίας) αλλά εν μέσω του χειμώνα.

    (***) Και όχι μόνο νέας δρομολόγησης πλοίου, αλλά ευρύτερα κάθε νέας επιχειρηματικής δραστηριότητας, στους ασφυκτικά χαλεπούς καιρούς που ζούμε.

  10. #70
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Θερμή υποδοχή επεφύλαξαν οι Ληξουριώτες στο “VIKENTIOS DAMODOS”. (Εικόνες + βίντεο)


    Λίγο μετά τις 11 το πρωί της Κυριακής κατέφθασε στο λιμάνι του Ληξουρίου το νέο καράβι που θα εκτελεί δρομολόγια στην πορθμειακή γραμμή Ληξούρι – Αργοστόλι, αρκετοί ήταν οι Ληξουριώτες που βρέθηκαν στο λιμάνι για να το υποδεχτούν και να ευχηθούν.
    Περισσότερες λεπτομέρειες και φωτο από το http://www.inkefalonia.gr/


Σελίδα 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας