Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 101

Θέμα: Γενική συζήτηση για τα ταχύπλοα (General discussion for highspeed)

  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Θεσπρωτία
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή Γενική συζήτηση για τα ταχύπλοα (General discussion for highspeed)

    Perimeno me agonia na ta do ola me ta nea siniala kai xromata.Pisteuo me ta nea xromata tha omorfinoun kai ta palia ploia tis etairias.
    anek power....!

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εμένα ρε παιδιά τα συμβατικά μου θυμίζουν πλωτούς οίκους ανοχής. Ειδικά αυτές οι κόκκινες τσιμινιέρες. Μέσα σε μία νύχτα βάφτηκε και το ΑΘΗΝΑ. Ξέρετε που; Στη ΜΥΚΟΝΟ που ήταν λόγω της απεργίας 8O 8O 8O 8O

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή Highspeed (Γενική συζήτηση για τα Highspeeed)

    Φίλε Γιώργο, πλεόν και τα εισητήρια των Blue Star είναι πολύ ακριβά:
    Ενδεικτικά για τη γραμμή Πειραιάς _ Πάρος:
    1. Οικονομική : 22,20
    2. Οικονομική αριθμημένα: 23,40
    3. Διακεκριμένη: 33,00

    Αντίστοιχα η τιμή των HighSpeed είναι 36,60 στην οικονομική και 47,40 στη διακεκριμένη. Γι' αυτό το λόγο θα ταξιδεύουμε με το Σαντορίνη για όσο καιρό υπάρχει ακόμα.

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Γιατί έχω μια εντύπωση πως θα δούμε το 4 πάλι πίσω στα Χανιά μετα τα Φώτα???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 31-12-2007 στις 10:51

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Είναι αρκετά νωρίς νομίζω για δεξαμενισμό. Όντως αυτό εννοώ και αυτός ήταν ο λόγος που την έκανε. Μεσολάβησαν όμως οι περιβόητες εξαγορές και προαφανώς αλλάξανε τα πλάνα.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Απόστολε,

    Μακάρι και η NEL να ήταν έξυπνη να τα κονομούσε από τη TIM / Wind στα ταχύπλοά της. Κάποια στιγμή είχε κι αυτή 5, αλλά έστω και με τα 3 που έχει τώρα κάτι θα μπορούσε να κάνει. Αλλά προφανώς δεν είναι ικανή να διαχειριστεί τα πλεονεκτήματά της. Ας μη μας ενοχλεί λοιπόν το ότι κάποια άλλη εταιρεία το κάνει.

    Όσο για τα πλοία με αύξοντα αριθμό fast food αντί για ονόματα είναι ενοχλητικό. Δες τα Superfast, δες τα Αίολος Κεντέρης, δες τα Highspeed, ακόμα και το Corsica Express έχει αύξοντα αριθμό.

    Αλλά θα προτιμήσω ένα πλοίο με αύξοντα αριθμό ονόματος, αν αυτό είναι καλό και με εξυπηρετεί, από ένα πλοίο με όνομα "βαρύ" αλλά να έχει κλείσει τα 35 του και να πηγαίνει με 1.5 προπέλλα (κατάλαβες ποιο έννοώ, και οι σαρδέλλες του κόλπου το ξέρουν).

  7. #7
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλοία με αύξοντα αριθμό fast food...

    Συμφωνώ εκριβώς με την λέξη που χρησιμιοποίησες.
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  8. #8
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Cool

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από JASON12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ εκριβώς με την λέξη που χρησιμιοποίησες.

    Φίλε JASON12345, κρίνοντας από το nick name σου και μόνο υπέθεσα ότι θα είσαι φιλκά προσκείμενος με την αύξουσα αρίθμιση των ταχυπλόων, αλλά φαινόμενα απατούν ....

  9. #9
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    ...Χα,Χα.
    Όχι το nickname είναι εντελώς άσχετο.
    Κοίτα...
    Δεν έχω πρόβλημα με τα ταχύπλοα.
    Απλώς θέλω ένα πλοίο να έχει κάποιο χαρακτήρα.
    Τώρα πιστεύω είναι βλακεία να έχει το πλοίο αυτό το όνομα που δεν λέει κάτι να είναι ίδιο με άλλα 5 του ίδιου ονόματος και να γράφουν και στις πάντες βόνταφον
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gasim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι και η NEL να ήταν έξυπνη να τα κονομούσε από τη TIM / Wind στα ταχύπλοά της.
    Ε όχι και έτσι δεν νομίζω να αναπολεί κανείς την εποχή που οι αίολοι έγραφαν ΤΙΜ και τα συμβατικά της ΝΕΛ διαφημίζαν ψυγεία και tv plasma
    να θυμόμαστε αυτές τις εποχές για να μη παραπονιόμαστε για το μπλέ του θεόφιλου (έτσι δεν είναι LEΟ ;
    Πάντως και τα highspeed θα τα προτιμούσα με σινιάλο HSW

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας