Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 101

Θέμα: Γενική συζήτηση για τα ταχύπλοα (General discussion for highspeed)

  1. #21
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Όχι φίλε μου!Δεν το χω δει!!!Αν το βρεις κάπου πες μου!!!Πραγματικά έχω περιέργεια...:shock:

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    ναι οντος ηταν δεμενο στην εξωτερικη πλευρα του μολου προς το λιμανι και ισχυριζοντουσαν πως χτυπησε πανω στο μολο απο τ απονερα του και βουλιαξε

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens, Chios, Mytilene
    Μηνύματα
    408

    Προεπιλογή

    για να φανταστείτε παιδιά ακούστε σκηνικό. Είμαστε θερμή για μπανάκι με φοιτητές και έρχεται ο κεντέρης απο δρομολόγιο θεσ/νικη-λήμνο για μυτιλήνη. Την ώρα που περνάει σηκώνει ένα κύμα τουλάχιστον 2 με 2,5 μέτρα και κάνει όλη την παραλία χάλια...εγω έχασα τις παντόφλες μου...άλλοι πετσέτες...και ένας...έχασε τα κλειδιά του αυτοκινήτου του που τα είχε εκτεθειμένα στην άμμο...και μιλάμε όχι κοντα που σκάει το κύμα αλλά πολυ μέσα στο βάθος της ακτής...Τότε μου είχαν πει κάτιψαράδες πως καταστρέφει και τον βυθό το κύμα του...

  4. #24
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ BIG

    Να πώ και γώ μία θείο???????Είμαστε Χαλκιδική καλοκαιράκι τότε που ανέβαινε ΘΕΣ/ΝΙΚΗ,όπως χαλαρώνουμε παραλία ακούμε την εξής ανακοίνωση από τα μεγάφωνα:Προφυλαχθείτε και μαζέψτε τα προσωπικά σας αντικείμενα από τη παραλία γιατί περνάει ο ΚΕΝΤΕΡΗΣ!!! Το ωραίο τις υπόθεσης ποιό είναι???Πετάγεται μια ΞΑΝΘΙΑ και λέει:Ποίος Κεντέρης καλέ θα περάσει?Ο αθλητής????

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Προεπιλογή

    Ναι και στην πετρα τα ιδια οταν περναγε με τα απο 25 λεπτα σικωνε τσουναμι!!! και συγκεκριμενα στην παραλια ''αυλακι'' στην πετρα εμπενε μεσα στην παραλια η θαλλασα 5 με 6 μετρα και περναγε σε απο σταση 3 περιπου μιλιον!! και σε πολες παραλιες ειχανε αναρτυσει διαφορες προειδοποιησης για το συγκεκριμενο πλοιο ... σιφουνα!!
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  6. #26
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens, Chios, Mytilene
    Μηνύματα
    408

    Προεπιλογή

    χαχαχα μυτιλήνη πολυ ξανθιά αυτη ε? χαχαχα! ασε σου λέω είχαμε πρόβλημα μεγάλο!!

  7. #27
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Οταν είχε προτοδρομολογηθεί ήμουν φαντάρος στην Χιο. Πραγματικά είχα ακούσει πολλές μαρτυρίες για τα μπάνια που προσέφερε σε ανυποψίαστους πελάτες παραθαλάσσιων ταβερνών και καφετεριών. Γρήγορα μάλλιστα το υποχρέωσαν να κόβει ταχύτητα όταν περνάει κοντά σε στεριές!

  8. #28
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν είχε προτοδρομολογηθεί ήμουν φαντάρος στην Χιο. Πραγματικά είχα ακούσει πολλές μαρτυρίες για τα μπάνια που προσέφερε σε ανυποψίαστους πελάτες παραθαλάσσιων ταβερνών και καφετεριών. Γρήγορα μάλλιστα το υποχρέωσαν να κόβει ταχύτητα όταν περνάει κοντά σε στεριές!
    Ναι αλλα ουδεποτε το τι ρουσε ΠΑΝΤΑ ΠΑΤΗΜΕΝΟ.. μονο οταν ακριβεινε το πετρελαιο !! και επιτα... χι χι
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  9. #29
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από STRATHGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα ουδεποτε το τι ρουσε ΠΑΝΤΑ ΠΑΤΗΜΕΝΟ.. μονο οταν ακριβεινε το πετρελαιο !! και επιτα... χι χι
    Ναι, και σιγά-σιγά "συμορφώθηκαν" και τα υπόλοιπα της κατηγορίας.
    Και ήταν τόσο μεγάλος ο φόβος για... τιμωρίες που άρχισαν καλού κακού να κόβουν και τα συμβατικά!!!

  10. #30
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Μοσχάτο-Σίκινος
    Μηνύματα
    210

    Προεπιλογή

    Το δικό μου περιστατικό είναι από την Σίκινο. Ήταν η πρώτη φορά που ο Κεντέρης ανέβαινε από Σαντορίνη. Περνόντας απ'έξω από την Ίο έκανε απόνερα τα οποία έφτασαν Σίκινο βούλιαξαν 2 βάρκες κ παραλίγο να στείλει ένα κότερο πάνω σ'εναν βράχο!

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας