Σελίδα 1 από 21 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 207

Θέμα: Golden Star Ferries

  1. #1

    Προεπιλογή Golden Star Ferries

    20/12/2010 - ΠΩΛΗΣΗ ΤΟΥ SUPERFERRY II

    Η Διοίκηση της ATTICA A.E. ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ επιθυμεί να ανακοινώσει στο Χρηματιστήριο Αθηνών, στους μετόχους της εταιρείας και στο επενδυτικό κοινό ότι προέβη σήμερα σε συμφωνία με την ελληνική εταιρεία GOLDEN STAR FERRIES SHIPPING CO για την πώληση του πλοίου SUPERFERRY II, ναυπήγησης 1974, έναντι συνολικού τιμήματος Ευρώ 4,65 εκατομμυρίων τοις μετρητοίς. Η συναλλαγή αναμένεται να ολοκληρωθεί το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Μαρτίου 2011 με την παράδοση του πλοίου.

    Από την πώληση αυτή το εκτιμώμενο λογιστικό κέρδος για την ATTICA θα ανέλθει σε Ευρώ 3,9 εκατ. περίπου και θα περιληφθεί στα αποτελέσματα του α’ τριμήνου 2011. Μετά την αποπληρωμή του τραπεζικού δανεισμού το εναπομείναν ποσόν εκτιμάται ότι θα ανέλθει σε Ευρώ 2,5 εκατ. περίπου.
    Το Διοικητικό Συμβούλιο
    http://www.bluestarferries.gr/site/c...pressYear=2010
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  2. #2
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Σε πρακτορεία της Ραφήνας υπάρχουν ήδη τα λογότυπα της εταιρείας!

  3. #3
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πρακτορεία της Ραφήνας υπάρχουν ήδη τα λογότυπα της εταιρείας!
    Ναι, το είδα κι εγώ χτες στον Παπαγεωργίου συγκεκριμένα. Μόνο που είδα ένα "λαθάκι": Γράψανε το πλοίο ως SUPERFERRY ΙΙ. Αφού το "ΙΙ" θα φύγει, δε θα φύγει? Σκέτο SUPERFERRY δε θα ονομαστεί?? Γιατί μπήκε το ΙΙ στην ταμπέλα?? :-/

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Ferries υπάρχουν πολλά, SUPERFERRY όμως ένα......ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ στη μνημη μας τουλάχιστον.
    Ετσι λοιπόν εύχομαι να μην ισχύει αυτό που λέει ο φίλος Rafina-Lines.........
    http://www.rafinavessels.webs.com

  5. #5
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι το ΙΙ θα παραμείνει.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Ο κεντρικός πράκτορας του πλοίου στην Ραφήνα , θα παραμείνει ο Τόγιας ή με την νέα ιδιοκτησία θα αλλάξει?
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  7. #7
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ferries υπάρχουν πολλά, SUPERFERRY όμως ένα......ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ στη μνημη μας τουλάχιστον.
    Ετσι λοιπόν εύχομαι να μην ισχύει αυτό που λέει ο φίλος Rafina-Lines.........
    Καλημέρα, Γιώργο! Κατά 99% έχεις δίκιο τελικά, το "ΙΙ" θα παραμείνει... Διαβάζοντας τα προηγούμενα posts στις προηγούμενες σελίδες, αυτό κατάλαβα... Μου είχε μείνει η εντύπωση πάντως ότι θα έφευγε. Πιθανότατα από κάποια άλλη συζήτηση κάπου αλλού...

    Άρα σωστή είναι η ταμπέλα του Παπαγεωργίου! Προσωπικά πάντως θα το προτιμούσα να έφευγε... Δεν έχει νόημα τώρα... Όπως και στο SEAJET. Τι χρειάζεται το "2"?? Αφού ένα είναι το SEAJET πια. Το άλλο λέγεται SUPERJET. Ένα και το SUPERFERRY δεν είναι τώρα?? Άμα θέλουν να το κρατήσουν πάντως... Οκ!

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Το site της εταιρίας άνοιξε!!!
    http://goldenstarferries.gr/
    πολύ ωραίο το αστέρι της εταιρίας...
    και όπως γράφει " Τα δρομολόγια του Superferry II...έρχονται σύντομα!!!

  9. #9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το site της εταιρίας άνοιξε!!!
    http://goldenstarferries.gr/
    πολύ ωραίο το αστέρι της εταιρίας...
    και όπως γράφει " Τα δρομολόγια του Superferry II...έρχονται σύντομα!!!
    Όντως έχει ωραίο σινιάλο.Δεν αναφέρει καθόλου... που έχει έδρα?Τα γραφεία κτλ...
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  10. #10
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από SUPERFERRY II Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως έχει ωραίο σινιάλο.Δεν αναφέρει καθόλου... που έχει έδρα?Τα γραφεία κτλ...
    Όπως βλέπεις έχει ανοίξει μόνο η κεντρική σελίδα, είναι (σχεδόν) έτοιμο, απλά πρέπει να ανεβάσουν και τις υπόλοιπες πληροφορίες.

Σελίδα 1 από 21 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας