Σελίδα 12 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 184

Θέμα: Τιμολογιακή πολιτική εταιριών ακτοπλοϊας (Fare policy of Ferry Companies)

  1. #111
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    ΦΙΛΕ GEOSEA ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΛΗΜΝΟ ΑΠΟ ΛΑΥΡΙΟ ΜΕ ΕΝΑ ΑΓΡΩΤΙΚΟ PICK UP ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Ι.Χ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΟ PICK UP ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΕΥΨΩ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΚΤΟΡΕΙΟ ΤΗΣ SAOS FERRIES ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ Ι.Χ. ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΕ ΕΝΑΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ. ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΠΕΛΤΗ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ Ι.Χ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΦΟΡΤΗΓΟΥ ΜΕ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΥΛΑΚΙ.ΕΓΙΝΕ ΜΕΑΛΟΣ ΚΑΒΓΑΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ<< ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΥ>>. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ ΕΦΤΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 160 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΛΗΜΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ 4,5 ΜΕΤΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΕΙΟ ΓΚΑΡΑΖ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φίλιππος Αίγιο : 15-04-2009 στις 23:20

  2. #112

    Προεπιλογή

    αυτο συμβαινει επειδη το pick up ειναι με επαγγελματικη αδεια και δεν θεωρειται επιβατικο
    πχ ο πατερας μου εχει ενα mitsubisi φορτηγακι επαγγελαμτικο και πληρωνει παραπανω εισητηριο απο αλλους που εχουν το ιδιο οχημα αλλα ως μινι bus.
    Aρα σε αυτα δεν παιζει ρολο το μηκος αλλα η αδεια

  3. #113
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ Ι.Χ.ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ;ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 160 ΕΥΡΩ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ Ι.Χ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ.ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΠΟΥ ΗΣΑΝ ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ.

  4. #114

    Προεπιλογή

    Ειναι καθαρα λαθος του πρακτορειου.
    Απο κει και περα για το πως φερθηκε ο αξιωματικος δεν μπορω να πω κατι.Σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις.
    Εχω ριξει και εγω καβγαδες με καποιους αλλα πιστευω οτι η πλειοψηφια των πληρωματων ειναι οκ.
    Τωρα γιατι τα αγροτικα και τα μικρα φορτηγακια να πληρωνουν τοσο μεγαλο εισητηριο ποτε δεν το καταλαβα απο την στιγμη που τα ιδια οχηματα με αδεια επιβατικου πληρωνουν πολυ λιγοτερα.

    Τετοιο περιστατικο εχουμε και εμεις καθε χρονο με το φορτηγακι που σου πα το οποιο ειναι ακριβως 4 μετρα (ενω το ιχ μου ειναι 4.260) και πληρωνει διπλασιο σχεδον εισητηριο ενω βλεπεις κατι μαουνες και πληρωνουν κανονικα.
    Συγκεκριμενα περσυ εγινε με την καλλιστη το ιδιο σκηνικο.
    Στο πανω γκαραζ του βερα απαγορευεται να ανεβουν φορτηγα.Τον πατερα μου με εισητηριο ιχ για το φορτηγακι δεν τον αφηναν να μπει στο πλοιο και μολις εκοψε το επιπλεον εισητηριο του λενε να παει στο πανω γκαραζ (στο οποιο κανεις και ποση ωρα να κατεβεις στον ευδηλο καθως αδειαζει τελευταιο)
    Ε λεει και ο πατερας μου -φορτηγο δεν ειναι ??στο κατω θα με βαλετε .απαγορευεται πανω.

  5. #115
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΕΝ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΓΚΑΡΑΖ ΔΕ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ .ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΡΙΝΩ,ΓΙΑΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ.

  6. #116

    Προεπιλογή

    να ξεκαθαρισω κατι.
    κοιταξε λιγο οταν λεω φορτηγο σε τι αυτοκινητο αναφερομαι.Φυσικα και δεν υπαρχει προβλημα να ανεβει στο πανω γκαραζ το συγκεκριμενο.

  7. #117
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    ναι το καταλαβα αλλα εστω τυπικα και μονο εφοσον στα χαρτια ειναι φορτηγο δεν επρεπε να μπεισ επανω.και εμενα παντως το αυτοκινητο το αγρωτικο στο επανω γκαραζ (παταρι ουσιαστικα) το βαλανε στο παναγια σουμελα.

  8. #118
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    322

    Talking

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ndimitr93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, δεν είναι και καμένη λάμπα να την αλλάξεις σε δευτερόλεπτα....για μηχανή μιλάμε! Πάντως τό το πλοίο φέτος μπήκε άσχημα στα δρομολόγιά του....ποιός το μάτιασε!???!?!??!?:mrgreen:
    Χωρίς τέταρτη μηχανή και το εισιτήριο για Ίο πήγε από 42¤ στα 50,5¤ για μέσα Μαΐου που έκλεισα. Βέβαια πέρσι είχε 55¤ κι όταν με την πρώση του πετρελαίου πήγε 42¤ έγινε και σχετική ανακοίνωση από την Hellenic για τις νέες φθηνές τιμές!!! Τώρα το ακρίβυναν ξανά... Μήπως είναι μια μορφή εράνου για να επισκευασθεί η 4η μηχανή και να φθάνουμε στην ώρα μας;;; Όσο για αποζημίωση από την καθυστέρηση ούτε λόγος!!! Ούτε ένα μπουκαλάκι νερό κέρασμα για την ταλαιπωρία και την αναμονή!!!!

  9. #119
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rjjjh2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς τέταρτη μηχανή και το εισιτήριο για Ίο πήγε από 42¤ στα 50,5¤ για μέσα Μαΐου που έκλεισα. Βέβαια πέρσι είχε 55¤ κι όταν με την πρώση του πετρελαίου πήγε 42¤ έγινε και σχετική ανακοίνωση από την Hellenic για τις νέες φθηνές τιμές!!! Τώρα το ακρίβυναν ξανά... Μήπως είναι μια μορφή εράνου για να επισκευασθεί η 4η μηχανή και να φθάνουμε στην ώρα μας;;; Όσο για αποζημίωση από την καθυστέρηση ούτε λόγος!!! Ούτε ένα μπουκαλάκι νερό κέρασμα για την ταλαιπωρία και την αναμονή!!!!
    Πες τα πες τα... Αν δεν τα γράψουμε αυτά δεν θα διορθωθούν ποτέ.

  10. #120
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα πες τα... Αν δεν τα γράψουμε αυτά δεν θα διορθωθούν ποτέ.
    Γιατί νομίζεις μας ακούνε;;:mrgreen:

Σελίδα 12 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας