Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 16 από 16

Θέμα: Online παιχνιδι

  1. #11

    Προεπιλογή

    Μπορείτε να παίξετε, όπως είπες ο καθένας από το σπίτι του, αρκεί να έχετε καλή σύνδεση και οι δύο / ή περισσότεροι.

    Τώρα, τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε για να καταφέρετε να παίξετε online virtual sailor είναι τα εξής:

    α) Πρέπει να κατεβάσετε το LogMeIn Hamachi , να φτίαξει ένας από εσάς ένα σέρβερ <<new network>> να πει στους άλλους το όνομα του server και τον κωδικό, να συνδεθείτε όλοι στον ίδιο σέρβερ του Hamachi. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ https://secure.logmein.com/products/.../download.aspx
    .

    β) Να πατήσετε την IP, την οποία βλέπετε στο network του Hamachi στο οποίο είσαστε συνδεδεμένοι (στο Virtual Sailor -> Network -> Connect, εκεί που γράφει <<Remote IP Adress>>) και μετά πατήστε <<Join an exiting session>>.

    γ - και συμαντικότερο!) Πρέπει να έχετε το ίδιο scenery, στο οποίο θα παίξετε, καθώς και τα ίδια πλοία με τα οποία θα παίξετε (εννοείται με τα ίδια ακριβώς ονόματα), έτσι ώστε να βλέπει ο ένας τον άλλον, και......

    ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!

  2. Προεπιλογή

    Παιδια εγω εχω το ονλαιν παιχνιδι και θελω να παιξω με εναν οποιοδηποτε κυριο ονλαιν

  3. #13
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Πάντως να ξέρετε ότι με το να <<μοιράζετε>> την IP σας σε αγνώστους, δίνετε μεγάλες λαβές σε κάποιον που έχει κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις από δίκτυα, και παράλληλα όχι και τόσο αγαθές προθέσεις....Οπότε το να παίζετε online με αγνώστους, η ατομα που γνωριζετε μονο μεσω internet, η ατομα που ειδατε μια φορα απο κοντα η δυο και λετε "ενταξει, τον ξερω τωρα τι ανθρωπος ειναι " , δεν είναι και το πιο σοφό πράγμα στον κόσμο......

    Προσέχετε.....ειδικά οι μικρότεροι που πολλοί από εσάς, πιθανώς δεν έχετε στους υπολογιστές σας κανένα μέτρο ασφαλείας λόγω άγνοιας......Εχω δει παιδιά γυμνασίου γενικά να σερφάρουν εντελώς χύμα, να μην εχουν καν το firewall των windows η αλλο firewall ενεργοποιημενο, ποσο μαλλον αλλα πραγματα για προστασια.....
    προσέχετε......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos_249 : 29-04-2013 στις 01:14

  4. #14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως να ξέρετε ότι με το να <<μοιράζετε>> την IP σας σε αγνώστους, δίνετε μεγάλες λαβές σε κάποιον που έχει κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις από δίκτυα, και παράλληλα όχι και τόσο αγαθές προθέσεις....Οπότε το να παίζετε online με αγνώστους, η ατομα που γνωριζετε μονο μεσω internet, η ατομα που ειδατε μια φορα απο κοντα η δυο και λετε "ενταξει, τον ξερω τωρα τι ανθρωπος ειναι " , δεν είναι και το πιο σοφό πράγμα στον κόσμο......
    Φυσικά σε αυτό που λέει ο φίλος Γιώργος έχει απόλυτο δίκιο..... Δεν είναι καθόλου σωστό, να μοιράζεστε την IP σας με αγνώστους, ή άτομα που ξέρετε ελάχιστα. Όμως να προσθέσω κάτι που μπορεί να μην ξέρει ο Γιώργος. ¶λλο η καθοριζόμενη IP του υπολογιστή και άλλο η IP που παίζεις στο παιχνίδι, η οποία ανοιγοκλείνοντας τη συσκευή <<modem>> αλλάζει. Π.χ. εγώ σήμερα μπορεί να έχω την 214.45.782.7 και αύριο να έχω την 145.47.744.9, δηλαδή δεν έχει να κάνει η μόνιμη IP με την IP του Hamachi που αλλάζει... Φυσικά παν μέτρον άριστον..... αλλά μη γινόμαστε και τόσο υπερβολικοί.. ο άλλος για να έχει <<κακές προθέσεις>> πρέπει να έχει την ανάλογη γνώση, δεν είναι τόσο εύκολο να κάνει πολλές κινήσεις χωρίς να έχει γνώσεις. Όσο για τα <<παιδιά του γυμνασίου>> , δε θα μιλήσω, γιατί γυμνασιόπαιδο είμαι , αλλά όχι όμως να σερφάρω <<χύμα στο κύμα>> και χωρίς προστασία firewall.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris10 : 24-07-2013 στις 16:56

  5. #15
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Με το Hamachi, στην ουσία δημιουργείς ένα VPN, στο οποίο συνδέονται οι υπολογιστές που παίζουν.....! Αλλο αυτό.....εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα...Καθε φορα που μπαίνεις σου δίνει έναν αριθμό επάνω. Αυτό όμως δεν είναι η IP σου.

    Εγώ μιλάω γενικά, για την IP <<του υπολογιστή που κάθεσαι>> - να το πω ετσι για να γινω κατανοητος, βεβαια χονδρικως μπορει να πει καποιος οτι δεν ειναι και τοσο σωστη αυτη η εκφραση αλλα δεν μας πειραζει ! Αυτο ειναι που δεν μοιράζουμε, οχι γιατι ο αλλος αν θελει δε μπορει να το βρει με χρήση είτε πληροφορικής είτε πονηριάς , αλλά για "την τιμή των όπλων", οπως αλλωστε "για την τιμη των οπλων" υπαρχουν και ολα τα εργαλεια που αφορουν την ηλεκτρονικη ασφαλεια κατα τη γνωμη μου......

    Τελοσπαντων, οπως λεει και η γνωστή αοιδός
    , <<μια είναι η ουσία>> , Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ο Υ Μ Ε..........

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το Hamachi, στην ουσία δημιουργείς ένα VPN, στο οποίο συνδέονται οι υπολογιστές που παίζουν.....! Αλλο αυτό.....εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα...Καθε φορα που μπαίνεις σου δίνει έναν αριθμό επάνω. Αυτό όμως δεν είναι η IP σου.

    Εγώ μιλάω γενικά, για την IP <<του υπολογιστή που κάθεσαι>> - να το πω ετσι για να γινω κατανοητος, βεβαια χονδρικως μπορει να πει καποιος οτι δεν ειναι και τοσο σωστη αυτη η εκφραση αλλα δεν μας πειραζει ! Αυτο ειναι που δεν μοιράζουμε, οχι γιατι ο αλλος αν θελει δε μπορει να το βρει με χρήση είτε πληροφορικής είτε πονηριάς , αλλά για "την τιμή των όπλων", οπως αλλωστε "για την τιμη των οπλων" υπαρχουν και ολα τα εργαλεια που αφορουν την ηλεκτρονικη ασφαλεια κατα τη γνωμη μου......

    Τελοσπαντων, οπως λεει και η γνωστή αοιδός
    , <<μια είναι η ουσία>> , Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ο Υ Μ Ε..........
    Όπως λέει και ο Γιώργος, *κάτι που ξέχασα να αναφέρω, είναι ότι η IP που λες στον άλλον για να συνδεθεί σε σέρβερ του Hamachi είναι <<μιας χρήσεως>> να το πω κι έτσι, λοιπόν.....αυτά για το Virtual Sailor, για το Vehicle Simulator είναι πολύ πιο απλό το όλο θέμα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας